Дата и час: Сря Авг 21, 2019 12:10 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 12 от 16 [ 229 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Отоме игрите
МнениеПубликувано на: Съб Юни 25, 2016 10:37 pm 
Аватар

Лошото момче ми хвана окото, но за момента пропускам :/ Дано си освободя малко местенце в "натоварения" график и да го пробвам. ЛавРево много си ме кефи, макар да не можах да изкарам до край заради тъпия емулатор. Нещо подобно е добре дошло, макар че както казах няма да е скоро.
Та дори не съм довършила Код: риълайз(последния прочит ми остава) все още, а Мистик Месенджър излиза след няколко дни.... >< Амнезия искам да довърша, Озмафия и норн9 - някой ден искам да подхвана. Приоритет са ми комерсиалните заглавия.

МнениеПубликувано на: Нед Юни 26, 2016 7:47 am 
Аватар
RyuKo FanSubs

О, аз чакам ревю на Code: Realize без търпение. (Ако не се лъжа тази е само за PSVita, нали?) Дано успееш да я довършиш преди другото изкушение!

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 03, 2016 2:37 pm 
Аватар

Code: Realize
Изображение
Преди да почна по същество нека да драсна и малък увод. CR е визуална новела/отоге на Idea Factory. Има обявено аниме, което предполагам, че ще излезе края на годината или началото на следващата.
Действието се развива в алтернативна Англия, в периода 19-20 век. Цялата вселена на играта има този приятен стиимпънк с привкус на малко мистика, политика, религия.
Историята започва с Кардия – героинята ни. Тя живее сама в запустяла вила далеч от хорския глъч съпровождащ живота в град или село. За нея светът е писмо оставено от баща й, в което той и пише, че ще дойде за нея и докато това се случи тя трябва да го чака във вилата и да не излиза по какъвто и да е повод. Светът навън не е за нея. Тя не трябва да се привързва или да обича никого, защото е фундаментално различна от всички останали. Тя е ЧУДОВИЩЕ и ще бъде мразена от всички.
Кардия е послушно момиче, което слуща татко си, но когато поданниците на кралицата на Англия идват да я отведат от вилата, нещата малко се променят. Чудовището излиза от леговището си и среща… добре де, бива откраднато от крадец <3
(Горното е толкова объркващо, защото се опитвам да не спойвам прекалено много… -.-)

Структурата на играта е като стандартна визуална новела. Историята е разделена на глави (13 глави + Пролог) и за всеки герой по една кратка екстра история (фенсървис). Първите 8 са общи за всички герои, а от 9 до 13 са индивидуални за всеки един от интересите на героинята. Прочит без скип и почивки за всички 13 глави грубо би отнел към ~10 часа. Не съм засичала с точност, но играта със сигурност не е от бързите. Няма мини игри. Цялото внимание на играча е върху историята.
Сега по същество! Героите <3

Изображение
Кардия – да пиша подробно за нея ще споилне цялата игра така че просто ще подчертая, че тя е една доста дейна героиня за разлика от колежките си в други отомета. Има развитие на характера и действията и не подскачат от крайно леви към крайно десни в името на драматизъм или някакви други съмнително идеи, които сценаристите биха могли да имат.
Изображение
Арсен Лупин – Крадецът джентълмен, който открадва героинята ни в началото на историята. Той е и главния интерес. Неговият прочит се отключва след като приключиш с всички други герои. Характерът му е на джентълмен-чаровник, не разчитащ на груба сила, а на хитрост и граничеща с нахалност самоувереност, за да се справи с препядствята пред себе си.
Изображение
Абрахам Ван Хелсинг – Най-силния сталкър :Д Не е много точно, но характера му е разновидност на тцундере. Стойчески герой, който трудно показва чувствата си. Той е най-силния физически от дружинката. Мотивацията му е отмъщение, но не го бутайте в графата емо- подобни. Seriously badass character! <3
Изображение
Виктор Франкенщайн – Вместо луд учен или експеримент за изкуствен човек, Виктор е МОЕ гууд бой! Не очаквах това от него… Героят му е най-нормалния от всички персонажи в играта. В неговия прочит мистичния елемент е най-слабо засегнат, но пък за сметка на това има супер много мое моменти :)
Изображение
Импи Барбикейн – В началото, като почвах играта неговия дизайн най-ми хареса, но след като чух колко е досаден, реших, че вероятно най-малко ще ми допадне неговия прочит. В крайна сметка, перкото също се нарежда сред любимите ми герои. Ако Виктор е спокойно мое, Импи е хипер мое. Супер много сладки сцени, екшън и приятен диалог. Той е персонажа, който винаги е позитивен и никога не се предава.
Изображение
Сан-Жармен – Мистериозния, страннен и дори подозрителен персонаж. В неговия прочит, особено в началото, напълно мисинтерпретирах характера му. Беше ми напълно безразличен и дори антипатичн. Това се промени с едно голямо БАНГ!!! Предисторията и мотивацията му напълно оправдават действията му и поведението му I did not see this coming XD Сан-Жармен е като правилно изградена версия на Тома – Амнезия. Той е най-близо до яндере типа, но има безупречна основа за действията си.

Сред страничните герои са Виктория - кралицата на Англия, Рейнхард – най-верния рицар на Виктория, Делакроя 2 – наследника на вампирския престол?, Шерлок Шомес – подразбирай Холмс, Финис – един от лошите (не искам да споилвам), Джими А. Алестър – дясна ръка на Финис и ментор на Ван Хелсинг, Айзак Бекфорд – бащата на Кардия, Немо – луд учен, който нарочва Виктор и Импи за свои съперници, Гуивинер и Омнибус – членове на Айдея (повече от това е прекалено голям споилер ).

Играта е супер дълга и е приключение от -до. Има замесени вампири, алхимисти, магия, политически интриги… т.н. За мен беше удоволствие, но трябва да си призная, че ако историята беше малко по-кратка и удобна за прочит наведнъж, вероятно щях да съм още по-доволна. С толкова дълги прочити, се пренасищах и почивките между прочитите бяха бая дългички.
Да подредя героите по любимост: Лупин -> Импи -> СанЖармен -> Ван Хелсинг -> Виктор. Да не се подразбира, че Хелсинг или Виктор не са ми харесали, напротив! Всички герои до един са готини и прочитите добри и интересни.
Ред на игра: СанЖармен – Виктор – Хелсинг – Импи – Лупин
Музика и сейюта: Тази игра има най-доброто сейю представяне на което съм попадала в отоме новела. Достатъчно е само да се погледнат имената на сейотата за да му стане ясно на човек за какво иде реч:
Arsene Lupin - Tomaoki Maeno (Hak/ Akatsuki no Yona)
Abraham van Helsing - Junichi Suwabe (Jae-ha / Akatsuki no Yona, Archer/ Fate series, Space☆Dandy /Dandy)
Victor Frankenstein - Tetsuya Kakihara (Shin / Amnesia, Natsu/ Fairy Tail, Tengen Toppa Gurren Lagann / Simon)
Impey Barbican - Shotarou Morikubo (Hakuouki / Okita, Major / Gouro)
Saint Germain - Daisuke Hirakawa (Free / Rei, Hiiro no Kakera / Suguru , Jojo/ Noriaki )
Finis - Yuuki Kaji
Herlock Sholmes - Kazuya Murakami
Jimmy A Arester - Rikiya Koyama
Alexandrina Victoria - Naomi Iida
Nemo - Go Shonomiya

Музикалните теми и няколкото песничи са с високо качество и са добре наместени в геймплея.

Визуално новелата има доста сг-та. Израженията на героите са добре изразени и напаснати добре с геймплея.

В заключение: Играта си заслужава парите и очаквам с нетърпение анимето. Стига дори да анимират взаимоотношенията между героите (2-3 скеча) ще съм доволна. Хареса ми едно сравнение от друго ревю на играта:
Изображение
Съгласна съм. В тази игра има много повече приключения и екшън отколкото романс. Препоръчвам, ако някой се чуди дали си заслужава, макар факта, че е само за Вита да е доста голям недостатък.

ПС: Котори, най-сетне се наканих да го напиша това ревю!!! :D
Пс2: Утре копие на Норн9 трябва да пристигне. Колкото до Мистичния чат, чакам да излезе версията за iOS. Под Андройд бъговете са безкрайни на този етап :/

МнениеПубликувано на: Чет Авг 04, 2016 7:13 am 
Аватар
RyuKo FanSubs

Даааааа, очаквах, че ще ми се стъжни, когато дойде ревюто... :( (Защото е само за Вита)
Нищо де, ще чакам анимето и ще се надявам да не съсипят много историята! :baby:

Междувременно си направих един неочаквано успешен експеримент, наречен Angelique Retour и сега го разцъквам заедно с комшийчето. :lol:
Естествено, не е преведена, но аниметата дават доволна представа за характерите на героите (а аз съм започнала рев-харем манията си с Андже и ХаруТоки), ревюта с подсказки за различията между тази и старите (а те са основно визуални) има достатъчно, а гидовете на Marfisa, допълниха картинката. Половината съм преборила вече, но направих грешката да не изчистя Оскар в началото и сега играя без ентусиазъм, докато видя неговия финал. След него остават все сладкиши, та ще потръгне отново.

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Авг 04, 2016 10:48 pm 
Аватар

Не изглежда зле <3
Лично не съм гледала адаптациите на Анджелик, така че не мога да коментирам за история и герои, но арта от препратката ти е доста примамващ.
Колкото до витата, като решавах дали да взимам или да не взимам много се чудех. В крайна сметка взех една машинка 2ра ръка (180лв). Според мен си заслужава, като се има предвид, че освен Норн9 и К:Р, догодина ще има още 4 отогета само за конзолата. Но си е инвестиция, не може да се отрече.

ПП: Копието ми Норн9 още не е пристигнало ><

МнениеПубликувано на: Пет Авг 05, 2016 12:13 am 
Аватар
RyuKo FanSubs

Конзолата се купува веднъж, та не е чак толкоз тежко. Това, което ме отказва, са цените на игрите. За по-старите конзоли се намират глезотийки втора ръка за много прилични, да не кажа тънки цени. Но новите са тежки финансово. (Отделно дето съм пират, откакто съм с комп и чак наскоро започнах да се отпускам и да закупувам по нещо легално, и то предимно за детето ^^; )

Колкото до хубавата визия на Андже-то, хем я харесвам, хем - не. Светът е по-симпатичен в новите дрешки, но с героите изникват някои недоразумения. Артът е красив, спор няма, но половината образи са ми чужди. Странно, но най-различните реално - Зефел и Оливие, ги възприемам най-лесно. (Не че драг-куин версията на Оливие не ми липсва, но и новият е очарователен) Обаче Джулиъс, Клавис, Ранди и Оскар тотално ми бягат от представите. Но ще нищя прилики и разлики като изплувам окончателно от играта. >.<

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Авг 05, 2016 5:59 pm 
Аватар

Не е толкова зле от финансова гледна точка да си вита потребител. Повечето от игрите, които са ексклузивни за ПСВита си подържат високи цени дори и втора ръка (говоря за физически копия). Спокойно може да се купуват и продават, така че цялото удоволствие да не излиза майка си и баща си.
Вече ако съответните игри се купуват от онлайн магазина на ПлейСтейшън(втори вариант), нещата са по-кофти. Акаунтът за PlayStation Store е разделен на региони, дори да си продадеш акаунта в които си купил игри за 1000 лева повече от 200-300 не ми се вярва да си възвърнеш и е трудно да намериш купувачи (може би има врътка, но като цяло дигиталните копия не са подходящи за оборот). Отделно туй че е на региони, означава, че ако се регистрираш в ПлейСтейшън България, някои оферти/игри/ промоции които ги има в другите региони няма да са достъпни за теб.
Купуване на физически копия е най-добре от ибей. От английската версия доставката е 2-3 паунда за България.
Също така съществува ВитаТВ. Отзивите не са много добри, но ако е за отогета и визуални новели ми се струва подходящ вариант.

МнениеПубликувано на: Пет Авг 05, 2016 7:18 pm 
Аватар
RyuKo FanSubs

Благодаря за инфото! Все по-изкушаващо започва да ми звучи, особено предвид че у дома сме двама запалянковци по игри всякакви :mrgreen:

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Авг 05, 2016 8:07 pm 
Аватар

Игри за машинката има, но ако не е за отогетата други хакнати конзоли са по-добър вариант (изключая ПС4 - като витата, все още май не е хакнато). Разбира се има хубави игри и в други жанрове: най-редовно връткам Little Big Planet и Child of Light, но малко от тях са ексклузивни за витата, а витата не може да се хакне на този етап (има метод за игра на пиратски игри за ПСП с ПСвита, но не и за вита игри) и така излиза малко скъпо. Например Child of Light я има и за комп и за PS4 и за вита и за XBox. Версиите за комп и за Xbox можеш да ги изпиратстваш, но ако държиш да играеш на вита, трябва да се бръкнеш.
Взех я с ясната представа, че я взимам за отогетата, т.е 2 игри - Норн9 и К:Р (Хакуоки, Sweet Fuse ги има и за ПСП, и Амнезия - за комп) и готова за разходите. В последствие вече обявиха новите заглавия и станаха 6 (Продължението на К:Р, Bad Apple Wars, Period Cube, Collar x Malice) :D, но ако не са тези конкретни заглавия нямаше да се навия.
При теб положението е подобно като при мен, тъй че не смятам, че ще съжаляваш ако купиш конзолата, но за малкия определено не е оптималния вариант.
Надявам се да съм полезна :)

МнениеПубликувано на: Сря Авг 17, 2016 6:42 pm 
Аватар

Code: Realize и TokiMemo ми се виждат интригуващи, но за жалост няма как да ги пробвам :?

Имах проблеми с компютъра и всички сейфове на игрите ми изчезнаха :evil: Та се отказах от Nameless, нямам нерви да я започвам от начало.

Бях започнала Ozmafia и минах прочита на Аксел (май така се казваше?) – стигнах до добрия край. Героят ме разочарова, а имах големи очаквания към него. Все пак лесно се играе, артът е много хубав. Оставих я за сега, но ще се върна към нея някой ден.

След това минах към Backstage Pass – статовете ми бяха убийствени, трябва много да се внимава, за да не се преуморява героинята и да се губят точки. Лошото е, че не открих подсказки за всички герои и след като минах тези, за които намерих, се отказах (каква изненада, а :lol: ). Иначе историята е приятна, не е много задълбочена, но не го отчитам като минус, артът ми допадна, героинята е земно момиче. Адам ми стана голям любимец! Мат също бе приятен образ, чувствителен и деликатен.

Сега съм подхванала Flower Shop: Winter In Fairbrook – четох добри отзиви за нея напред в темата и за сега ми харесва. Не съм се отказала все още!

Хвърлила съм око на Pub Encounter – вижда ми се по-различна, защото героите са по-възрастни, но артът е красив.

Имате ли мнения за The Men of Yoshiwara: Ohgiya? Историята ми се вижда малко странна, но артът ме привлича :roll:

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 17, 2016 8:58 pm 
Аватар

ТокиМемо би трябвало да можеш да подкараш с емулатор ;) Колкото до К:Р нямаш избор освен да чакаш анимето (дано да става за гледане! Дано да става за гледане! Дано!)

За Немо - прочитите са си доста дълги... напълно разбирам дилемата ти. Ако искаш мога да ти пратя моите сейфове (мисля, че все още ги имам... някъде)

Ozmafia вероятно ще го пробвам някой ден, но по някаква причина си мисля, че изключая арта всичко останало в тази игра ще ме нерви. Дано да греша де. :Р Подобно за Men of Yoshiwara.

Иначе вече имам копие на Норн9. В близките дни ще я започна. Очаквам да е достатъчно увлекателна :)

МнениеПубликувано на: Чет Авг 18, 2016 12:45 pm 
Аватар
RyuKo FanSubs

@Ilimana, не ме разочаровай предварително от Ozmafia, много моля! :lol: Канех ѝ се като пусна от ръцете телефона (че NDS и PSP емулаторите са ми на него).
От Backstage Pass изиграх само Джон и сега седи при Амнезията на изчакване. Но Pub ENcounter горещо препръчвам да прескочиш. Подхванах я защото са старчета, но уви - само визуално. Повечето се държат като ~найсетгодишни пишлемета. Освен това няма почти никакви опции за игра. Избираш героя на старт като с Амнезия, а после след всеки избор можеш да си провериш промяната в симпатиите и да върнеш един сейв назад, ако не ти изнася. С една дума - книжка с картинки и история, която според мен не струва пет пари. :?
Колкото до ТокиМемо-тата, Феичката си ти рече - емулатор върши работа. Виж, Вита игрите са съвсем друга история.

@faye, много благодаря за подсказките! Отделих време да се поразровя. Действително Вита би си останала за мое лично ползване. Което хич не е лошо между впрочем, защото напоследък до комп нямам достъп и карам на каквото имам на телефона. Дори аниметата започнах да мятам там. Но само за локализираните отомета, нещо не ми се струва адекватно. След Angelique и Kiniro no Corda 3~Another Sky~(вчера довърших първия си прочит, на Токи ), вече японските не ме плашат чак толкова. Не и ако са с геймплей. Но пък цените им за вита са страховити. Аджеба локализираните втора ръка са значително по-евтини. :shock: Ще зачакам известно време да видя накъде ще задуха вятъра. Макар че мисълта за Prince of Stride и Code; Realise най-вероятно ще ме ръчка в полза на тая щуротия. :lol:

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Авг 18, 2016 5:45 pm 
Аватар

@faye, ако все още пазиш сейфовете на Немо, ще съм ти благодарна да ми ги пратиш. Много ми се иска да видя пак магьосника.
Преди време се бях пробвала да подкарам една игра на емулатор, но не ми се получи и повече не съм опитвала. Ще пробвам с TokiMemo, след като завърша настоящата игра.
За Pub Encounter сърцето ми се скъса :(
От Backstage Pass и аз минах Джон, но не ме впечатли особено.
Сетих се, че минах някакъв кратък прочит на един страничен герой от Ozmafia, доста откачен образ. Също така, @Kotori, не чети :lol: , героинята ми дойде прекалено наивна, но все пак си е загубила паметта. Въпреки това ми е интересно каква е нейната история, та по-нататък пак ще се върна към нея.

От известно време се чудим дали да не си вземем PlayStation, ама като ви чета май не е чак толкова подходящ за отогета :? Страшно е неудобно да си купуваш игри в зависимост от това къде живееш!

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Авг 18, 2016 10:19 pm 
Аватар

@Ilimana, това с регионите на плейстейшън не е чак толкова проблемно. Ако искаш можеш да си направиш няколко акаунта за различни региони (имам японски такъв) и пак минава номера. Не е особено удобно и има неща с които да се съобразяваш, но не е най-големия или най-малкия кусур на конзолата. За Немо ще погледна после на компа. Мисля, че ги имам файловете, но ме притеснява, че са за оригиналната версия на играта, тази преди стийм версията. Възможно е да не са съвместими... :/

Иначе една хубава новина: мистичния чат излезе за ios. Най-сетне! Бях прегледала като излезе за андроид ама на тела не си е работа да играеш. Сега ще се насладя :D

@Котори, ако сериозно обмисляш вита, може би витаТВ ще е по-подходящ вариант. Пък и по-евтин. Визуалните новели като цяло са съвместими. Само някои от екшън игрите не вървят. Но пък го има предимството да играеш на голям екран ;)

МнениеПубликувано на: Чет Авг 18, 2016 11:27 pm 
Аватар
RyuKo FanSubs

@faye, то Вита ТВ самостоятелна конзола ли е? Мислех, че е добавка някаква, съвместима с новите джаджи. :lol: Тъй или иначе съм на изчакване, ще се запозная и с нея. Ако има шанс да подкара Персона 5 като излезе, значи е точно моят избор. Защото това е единствената игра дето ме кара да оглеждам и "големите" PS3 и PS4 конзоли. Но пък те не предлагат почти нищо от отоме жанра.

@Ilimana, прескачам я засега мафията. Но ако я подкараш и се окаже, че разочаровалия те герой е изключение, не правило, сподели да се пробвам все пак. Мъжете от Йошивара хич не звучат обещаващо, та пак на теб разчитам да споделиш, ако си направиш експеримента и се окаже успешен. :D

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 12 от 16 [ 229 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]