Дата и час: Съб Окт 31, 2020 11:05 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 11 от 16 [ 229 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Отоме игрите
МнениеПубликувано на: Пон Окт 19, 2015 11:30 pm 
Аватар

То човек като мине най-хубавото и после трудно се мотивира :lol:

Моята отоге вълна май попремина - минах добрия прочит на Ланс от Nameless и нямам желание за повече. Стигнах преди това и до някакъв лош край, но не беше кой знае какво.
За Ланс да кажа - хареса ми, любим тип персонаж. Тъжно ми стана колко празен се чувства, но все пак не съм съвсем съгласна, че нямаше в началото ясно изявен характер.
Приятелските персонажи са много симпатични и свежи.
Радвам се, че и тук се появява магьосникът. Подозирах, че пак ще го видим :D

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 20, 2015 7:56 am 
Аватар
RyuKo FanSubs

O! Подхванала си Немо? Честито! :thumb:
Ще видим когато я довършиш каква ще бъде пък твоята класация на героите. :mrgreen:

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Окт 23, 2015 11:17 pm 
Аватар

Стигнах до единия лош край на Юри (учителя, не съм много сигурна за името му) от Немо, не беше от най-страшните. Но ми хареса, защото остави героинята на мира, малко ми е дразнещ този персонаж. Много ми харесва, че тази героиня, ползва чантата си по предназначение :lol: Като гледам ще трябва да мина и лошите завършеци, за да стигна до всички CG-та.

Излезна по-дълго демо на Calling Cipher - има повече сцени с Мат, историята се задълбочава. Малко CG-тата са ми странни, но не е фатално. Но за сега ще се спре работа по играта :? Много жалко, има много потенциал.

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Фев 07, 2016 4:07 pm 
Аватар

Damn it! Cheritz are doing it again :ying:

МнениеПубликувано на: Нед Фев 07, 2016 7:25 pm 
Аватар
RyuKo FanSubs

Да, ама за телефон... :?
Ако е в типичната за андроидските отогета форма, няма как да ме изкуши, въпреки апетитния набор герои. :lol:

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Фев 07, 2016 7:42 pm 
Аватар

Това са Cheritz ^^ Сигурна съм че няма да е като андроидските (или поне силно се надявам >< ). Въпреки, че и аз не се занимавам с мобилки тук ще направя изключение. Прекалено многоо усилия и подготовка хвърлиха от компанията, за да ни набутат нещо посредствено.

МнениеПубликувано на: Нед Фев 21, 2016 10:27 pm 
Аватар

В момента върви проект в Kickstarter за набиране на средства за английска версия на Beastmaster and Prince -Flower and Snow-
https://www.kickstarter.com/projects/68 ... w/comments
Играта е сред тези, които съм си нарочила някой ден да изиграя, така че стискам палци да успеят! Ударих едно рамо :) макар като гледам май кампанията ще е неуспешна :(

МнениеПубликувано на: Съб Фев 27, 2016 1:07 pm 
Аватар

В повечето случаи хората почват да донейтват малко преди края на срока. Та нищо чудно да е успешна.

МнениеПубликувано на: Съб Фев 27, 2016 7:40 pm 
Аватар

Доста ме съмнява да мине номера, ама дано. В този проект включват 2 игри и фен диск, което си е далавера :)

МнениеПубликувано на: Пет Апр 22, 2016 12:32 am 
Аватар

I am in love! :rose:

Остават ми още 3 прочита, но това което видях до момента.... Дори само за съдържанието до момента играта си заслужава, а се предполага, че най-доброто ми предстой. И тези сеюта - принципно не ми прави особено впечатление озвучението, но в случая е супер професионално и приятно за слушане. Само за героинята е жалко, че не са сложили озвучителка :/

Като довърша ще пусна по-подробен коментар :)

МнениеПубликувано на: Пет Апр 22, 2016 7:30 am 
Аватар
RyuKo FanSubs

Завиждам ти!
Изглежда доста симпатична, та ще чакам подробно ревю. :wink:

Аз малко ги позарязах. Погодих си отново номера с изтритите сейв файлове. :( Този път за TokiMemo 1st love. А тъкмо му бях хванала цаката и бях приключила 3/4 от основните прочити, плюс един от скритите. Вече точех зъбки за най-добро приятелче прочитите, а се оказах отново почти на стартова позиция. :evil: Та вече няколко месеца съм пас от отоге.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Апр 22, 2016 6:40 pm 
Аватар

Хах, ми не само ти. След Тома Клетката, не съм се занимавала с други отогета, че даже още не съм довършила прочита на Шин >> Още ми е криво от тази Амнезия, но вероятно скоро и на нея ще и дам ред след Код: Риалайз. Но първо.... Лупан <3 <3 <3 Исках да почна с него, но се оказа, че е заключен докато не мина прочитите на останалите герои :(

В случай, че не знаеш :)

МнениеПубликувано на: Пет Апр 22, 2016 7:46 pm 
Аватар
RyuKo FanSubs

Ех, умират да окепазват хубавите истории! :?
От Корда Д'Орото насам са само издънки. Хакоукито го биваше криво-ляво, но Диаболичните не довърших дори първия епизод. :roll: Ще дам шанс на Норн9 и на това, но повече от инат и фенщина, отколкото от надежда да стават за нещо. :lol:

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Апр 22, 2016 8:58 pm 
Аватар

Истина - Корда Д'оро е една от най-добрите отоге адаптации. Макар тези, които стават за гледане изобщо да се броят на пръсти. Uta no Prince-sama, Hakouki, Hiiro no Kakera, Prince of Stride се сещам в момента. Norn9 прегледах няколко епизода и също май става за гледане.
Гледах и Dance with Devils ама то не беше заради "блестящата" история тъй че няма да го броя в този списък. За Code: Realize тая някакви надежди - играта е в по-голяма степен мистерия, стиймпънк, отколкото класическо отоге. Ако бъде адаптиран един от прочитите изцяло, ще бъде напълно легитимна история. Подобно на Prince of Stride, където спортните елементи надделяват над отомето, тук може да се получи романтиката да изостане за сметка на сюжета.

МнениеПубликувано на: Вто Юни 14, 2016 4:37 pm 
Аватар
RyuKo FanSubs

Голям вой вих срещу date-sim отоме игрите, но мине не мине - и пак захапвам някоя от сорта. :lol:
След GakuPuri ~Motto Gakuen~, LoveRevo и периодично, но зло зарибяване по TokiMemo GS е време да спра да се правя на тсундере по въпроса и да си призная: Забавни са, да ги вземат мътните! :P
Може като история и изграждане на героите да не са на същото ниво като визуалните новели, но пък има нещо особено увлекателно в постепенната промяна в реакцията на останалите герои спрямо безличното ботче, което управлявам. Пък и на моменти стената от текст омръзва дори на запален читател и тогава игра с реален геймплей се оказва доста приятно разнообразие.

Ровейки за арт и фенарт от познати отоме игрици, попаднах на една древна (like 2011y) тема в англоезичен форум, която разглежда едно пълно проиграване на TMGS 1st Love Plus от особено забавен ъгъл. Докато стигна финалните надписи, вече бях получила остра форма на "I wanna play it agaiiiiin!" :mrgreen:
Та ей ме на, няма цяла седмица по-късно, с останали само спортиста и единия скрит герой за доиграване. И големи амбиции да отворя всички CG-та и финали, които играта предлага. Понеже е сим-ка, повторна игра с вече изигран герой може да се окаже до голяма степен различна от първата. Освен това наборът финали е голям - по три на редовен герой (които са таман, че девет) - нормален, best buddy и best buddy 2. Плюс двама скрити герои, четири дружки и един, да речем, че е кариера, защото не бих приела Горо за love interest. (По-скоро го шипвам с педо-директора :lol: ).
Да си призная, играта е старичка и това личи. Но въпреки това, успява да зариби вниманието и е страшно забавна за игра и преиграване. Изключая мини-игрите, но те могат и да се прескочат, защото не са особено ключови. Важен е валентинският шоколад, а той е лесен за овладяване. Героите са стандартни и не бива да се очакват чудеса от тях. Но сред дразнещите се намира и по някое бисерче, което неизменно дърпа да те върне обратно в игра. За мен бисерчетата бяха даскала (еееех, даскали, мъжки мед сестри и инцест, как да устоя на такива глезотийки! XD ) - Himuro Reiichi, принцът (тоест главният герой от целия набор) - Hazuki Kei, не-точно-лошото момче - Kijo Madoka и цундере спортистчето (което си оставих за накрая, че да отмия неприятното усещане от педо-директора и глупавия шота) - Suzuka Kazuma.

Изображение
Даскалът (Химурочи, както галено го наричат учениците му) е млад, но ужасно строг и отговорен. Дори когато започва да се увлича по героинята, пак се старае да пази самообладание и подобаващо поведение. Малкото моменти, когато бронята му се пропуква, са ужасно сладурски и неизменно забавни.
Изображение
Кей е приятелчето от детинство, което героинята естествено е забравила. Гений отличник, добър в спорта (когато не спи), фотомодел. Но с неприятен, студен характер. Той е и най-труден за докопване, защото има претенции за всички показатели (обикновено са два - един водещ и един допълнителен, но не и за негова-милост), но пък си заслужава. Ако не броим ужасната му сънна болест, която донякъде разваля впечатлението. XD
Изображение
The Bad-Boy-Wanna-Be е малко чудо сам по себе си. Безобразен флиртаджия с роксерски дрешки и мотор, първата мисъл, която вдъхва е - самоходна беля. Да, ама не. Киджо е прехвърлен ученик и този мотор му е подарък от един сенпай, (при която новина фуджошито в мен започва да се подхилква многозначително) но не го кара, защото още няма книжка. Освен този странен изблик на пътна отговорност, се оказва, че Киджо е ужасно мил с дечурлига и умее да готви. So... bad boy or househusband material - you tell me. XD
Изображение
Сузука е спортистчето на китката сладури и тсундере до откат. Мечтата му е да стане професионален баскетболист и да играе в Америка. Друго малко го вълнува. Ни учене, ни гаджета са му приоритет. Но дори и той омеква в един момент и се стига до спонтанно заекване, изчервени страни и очакваното "бака!". Как да му устои човек! XD
Изображение
Единият от скритите герои е бивш отличник, тръгнал по лош път, който случайно с сблъсква сгероинята, когато тя пазарува. От тук следват една-две случайни срещи, едно общо учене и ей го на - започва да я сталква пред училище... Тендо е сладур и историята му си я бива, нищо че е кратичка. Плюс това неговата пътека дава карт бланш да ловя пропуснати CG-та от предни прочити, защото той не ми е на бърз бутон да бъде канен на срещи.

Та с това изчерпих перличките. Художникът (Mihara Shiki) и ученолюбивият (Morimura Sakuya) не се радват на особена популярност. Признавам, първият е доста шеметен и прекален в много отношения, а вторият е стандартен до скука. Но дори и те си имат своите хубави качества и до края на пътеките им определено бях омекнала и към тях.
Единственият истински проблем се оказаха директорът на гимназията, който ми е някак недомислен (за разлика от Химуро, който се опитва да се овладее, Аманохаши проявява открити лоликон наклонности) и шотата, който губи точки не с факта, че е по-малък, а с отчаяните си опити да имитира Кей.
Чихару не съм го видяла още (разменяли сме само e-mail), но той изисква прояви на шопинг мания и все го отлагам. Но не вярвам да може да се мери с Тендо Джин. Все пак, ще трябва да го измъча някак, за да си попълня дупките в сейв-файловете, а после... После има още две части, последната от които е на съвсем друго ниво откъм система, арт, герои, история и скиншип опции. :icecream:

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 11 от 16 [ 229 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]