Дата и час: Чет Юли 19, 2018 11:04 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 1 от 16 [ 228 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Отоме игрите
МнениеПубликувано на: Пон Апр 08, 2013 7:53 pm 
Аватар

Ами както подсказва заглавието, темата е за кои игри сте играли, са ви направили впечатление от отоме жанра.
Разбира се няма да оставя темата без малко врели-не-кипели, като например историята на жанра и някои примери за преведени на английски игри :)

Изображение
Отоме игрите се характеризират с женската си целева група. Най-често представляват виртуални новели и симулации, в които целта е героинята да премине през историята и да развие връзката си с един (в някои игри и с повече) възможните любовни интереси - целите могат да бъдат и момичета - юри и момчета - яо в някои случаи, въпреки че основно е момиче с момче, по което доста си приличат с нормалните виртуални новели.

Обикновено геймплея представлява история, където в ключови изискващи решение моменти, играчът трябва да избере опция по свой избор, която ултимално ще определи добрия или лошия край на играта и партньора, с които се приключва. При симулациите гейплея е компликиран и играча трябва да се съобразява с куп параметри, от които също зависи изхода от взиманите по време на играта решения.

Първата отоме игра се възприема да е Angelique 1994, макар по мое мнение Princess Maker инсталациите са по-ранен пример от жанра и съответно заслужават титлата. Може би ограничените опции по отношение на партньора в PM 1 са причината за пренебрегването и :confused:
Angelique първоначално целяла млади момичета и тинейджърки, но неочаквано за създателите си станала популярна сред жените над 20. Първоначално се залагало на невинни послания: спокойна, платоническа любов, без сексуална насоченост, невинност... Нищо чудно, че все още виждаме заспали героини като в Amnesia например :lol:
По-късно почва да се експериментира и се включва екшън елементи, плот тустове, тропчета от тип: "спасяване на света" и т.н

Първата официално пусната на английски игра е Yu-Jin-Bo през 2006 и от тогава има още няколко заглавия като най-новото е Hakuoki: Demon of the Fleeting Blossom.

Въпреки, че японските баш отоме игри са малко, а тези на английски са още по-малко, стилът на игрите е доста популярен. За доказателство може да се посочат никак не малкото аниме адаптации.

Освен японските заглавия в жанра се включват и доста игри с английски създатели, като Hanako games`s - Date Warp, Magic Diary, Fatal Hearts; Sake Visuals` - RE: Alistair++ , My Magical Cosplay Cafe и т.н.

♥ ❤ ♥ ❤ ♥ ❤ ♥ ❤ ♥ ❤ ♥ ❤ ♥ ❤ ♥ ❤ ♥ ❤ ♥ ❤ ♥ ❤ ♥ ❤ ♥ ❤ ♥ ❤ ♥ ❤ ♥ ❤ ♥ ❤ ♥ ❤ ♥ ❤ ♥ ❤ ♥ ❤ ♥ ❤ ♥ ❤ ♥ ❤ ♥ ❤ ♥ ❤ ♥ ❤ ♥ ❤ ♥ ❤ ♥ ❤ ♥ ❤ ♥ ❤

Ако някои смята, че има нещо важно да се добави към горното да казва :)

Лично аз най-много се зарибявам по-английските представители на жанра. За разлика от yu-jin-bo, където въпреки цялостната визия все пак се намираше нещо да ме издразни, игрите на Ханако например все успяват да употребят някой до болка познат похват по нов начин, така че да ти е интересно дори на 6-7 път като минаваш през играта.

Най-горещо препоръчвам Magical Diary и RE: Alistair++ (втората е безплатна за сваляне от официалния сайт).

Та споделете впечатления :)

Изображение

Заглавие: Re: Отоме игрите
МнениеПубликувано на: Вто Апр 09, 2013 10:45 am 
Аватар

На мен ми звучи като сапунен сериал под формата на компютърна игра :P

Almost like ... A scarlet flower, blooming fully with pride.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Апр 09, 2013 1:35 pm 
Аватар
Модератор

Е харемчетата са супер сладурски.
Ако това е нещо подобно, но за момичета не виждам нищо лошо.

Ама пък аз съм малко странен so.....не знам. xD

Логрусе имай напредвид, че не сме им даже в таргета.

МнениеПубликувано на: Вто Апр 09, 2013 9:32 pm 
Аватар

Logrus написа:
На мен ми звучи като сапунен сериал под формата на компютърна игра :P

Ми да. Същата работа като ероже :P Само дето доста често липсват секс сцените(не винаги ;) ) и е за момичета, както се подразбира.

Общо взето се съмнявам да има много представители на мъжкия пол които са играли, кое да е от горните заглавия. Може да пробвате Loren The Amazon Princess. Има доста юри опции, освен нормалния хетеро ендинг.

Игричките в общия случай разчитат главно на историята си, така че ако се има търпение за този тип медия в повечето случаи се намират наистина доста развлекателни идеи.

ПП: Пробвайте[text]. Отнема 10-15 минути за да се премине през историята. Малко в страни е от отоме, но пак използва някои типични елементи.

ПП2: :doh: Много малко момичета в този раздел се мяркат. Още никой от "таргета" не е отговорил в темата :lol:

МнениеПубликувано на: Вто Апр 09, 2013 10:06 pm 
Аватар
Пантсу Мастър

Girls suck

at video games :P

Мне, сериозно, по мои наблюдения са малко девойките, които се подвизат в общи геймърски форуми и още по-малко отоме/бл фенките. Обикновено си киснат в специализирани форуми.

Изображение

I pity the FOO!
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Апр 09, 2013 10:11 pm 
Аватар

Safiir написа:
...
at video games :P

u kidding? :
Не е вЕрно! Дай ни counter strike докато сме в цикъл :lol:

Ми да малко са. Но все пак има почитатели на игри от тип Recettear (темата във връзки), което е близо до типа момичешки игрички. Ако имам късмет може би ще се изнамери някой нов фен :)

Последна промяна faye на Вто Апр 09, 2013 11:29 pm, променена общо 1 път

МнениеПубликувано на: Вто Апр 09, 2013 11:26 pm 
Аватар
Модератор

Recettear?

Това е една от най-яките игри правени някога.

Не знаех, че е gender специфична.

Като цяло ме дразнят разни полово диеференцирани игри. Особено, когато имаме пример за качествена история, например, в една игра без да има полов таргет.

Не че съм против Otome/Harmen игрите, но просто сякаш ако има достатъчно добър геймплей и история, би трябвало да му се наслаждаваме еднакво (не че не айлиенираме жените геймъри яко чрез прекалена сексуализация и като цяло "Boys Club" държание, но смятам че геймингът като медиум ще надрасте тези глупости)

^_^

МнениеПубликувано на: Вто Апр 09, 2013 11:50 pm 
Аватар

За Recettea, според мен няма определена аудитория. Визията е подходяща за момичета и частта, че при всеки геймплей можеш да избираш различен партньор просто има сходство с отоме. Иначе си е доста популярно и не специфично към дамите. Подобно се същам е положението с Fortune Summoners(жалко, че не се очертава продължение) - сладурски дизайн, хубава история, малко икономика колкото да не е без ич и адски труден за свикване геймплей... Оо

Ениуеи...
Аз лично не съм най-големия фен на оригиналните(японски) и най-типичните игри в категорията. Предпочитам американските алтернативи и близки по-визия и дух като горните 2 + засилен симулационния елемент. В Recettear се правиш на продавач, преди някой друг ден пробвах Long live the queen, където целта ти е да не те заколят, отровят, наръгат, публично линчуват... Оказа се доста трудно за една на пръв поглед елементарна игрица, Magical Diary в началото го взех за пародия на Хари Потър - малко по-различно е :lol:, но можеш да се ожениш за аналога на Снейп в играта, като да следиш страничните показатели е от изключително значение за напредъка ти.

Това за половата диференциация е прекалено относително. По четене в чуждите форуми не малък процент от потребителите на такъв софтуер са и момчета. Също така има и игри с отоме елемрнти но с главен герой,вместо героиня. Просто трябва да се пробва и да се прецени дали ти допада а да не се води човек по жанровете.

МнениеПубликувано на: Сря Апр 10, 2013 7:05 am 
Аватар
RyuKo FanSubs

Я, появила се тема и за отоге игрите! :baby:
Луд фен съм им! Почнах се по грешка с Йо-Джин-Бо, a тя взе че ми се услади. Евала, че ги има програмките за извличане и директен превод на текст от визуална новела, защото преведените или директно английските наистина са твърде ограничен брой.
Наистина би трябвало да разчитат на история и винаги са ми напомняли на книга-игра, версия с повечко илюстрации. Предпочитам точно този тип отомета всъщност. Дето се набляга на четенето. Версиите с гоненето и балансирането на тлъст списък показатели (визирам Tokimeki Memorial Girls Side, която е забавна, преведена, но ми къса нервите и гълта време на смукач) нещо не ме блазнят. Има по-умерени версии, които са приемливи - LoveRevo и Queen of Darkness~second reproduction~. Особено втората ми е в категорията любими. :ying:
Когато ми омръзне да балансирам 3+ прозореца, за да играя японска отоге, прехвърлям и на англоезични. Дори любителските имат добри попадения като история, а понякога дори като арт. Почитател съм на творенията на Sakevisual. Re:Alistair++ и Flower Shop:Winter in Fairbrook. (Както и крими поредицата им: Jisei, Kansei и най-после Yousei, но те са друга история)
За аниметата по отоге ще си спестя коментари, защото (особено по-новите) са тежък случай. И то най-вече, защото се опитват да обхванат от всички избираеми герои, вместо да изберат прочита с най-много информация по основната история. Но като няма риба - и ракът е риба, та си ги гледам съвестно с добра доза мазохизъм. :mrgreen:

Любими японски отоме игри: Bloody Call - още не може да ми омръзне (Дано никога да не види аниме! :jester: ), Queen of Darkness~second reproduction~, Gakuen Tokkyuu Hotokenser и Chou no Doku Hana no Kusari (може би единствената 18+, която наистина ми хареса)

Любими англоезични (така и не съм си дала труда да проучвам произход): Re:Alistair++, Flower Shop:Winter in Fairbrook, X-note и излезлите дотук две игри от Fantasia: The realm of Thanos и Requiem of The Abyss (любителски игри с не особено впечатляващ арт, но увлекателна история и очарователни герои)

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Апр 10, 2013 7:00 pm 
Аватар

Имам съмишленик :kicking:

Някои от споменатите ми привличат вниманието и определено ще ги опитам. Аз от японските заглавия много малко съм играла, но чакам пълния превод на Princess Maker да го видя що за чудо е :) Йо-жин-бо ставаше, но от самите герои нямаше някой, който наистина да ме изкефи :/ Адски навита съм ако се появи превод на Wands of Fortune да я изпробвам и имаше още една игрица за която в момента не се сещам името, но нямаше превод :(

От английските моите любими са RE: Alistair++ - малко къса е, но историята и героите са доста интересни, Magical Diary - уникална игра. Планира се продължение, което по никакъв начин няма да изпусна. (Дори смятам да закупя оригиналния софтуер точно на това заглавие, смятай :lol:)
Харесаха ми като цяло date warp също, но нещо не му достигна. Тея от тип Cute knight е зарибявка, но не ми харесва колко малко внимание се отделя на романса :/
В близко бъдеще ми се ще да пробвам: royal trap, Prince maker seems so much fun XD, Flower shop и още :P Queen of Darkness изглежда адски добре :ying:

Между другото имам Жисей, Касей.. мистеритата изтеглени и само чакат да ги почна ама тези дни не ми се отдава възможност.

МнениеПубликувано на: Сря Апр 10, 2013 7:14 pm 
Аватар
Пантсу Мастър

Faye ако проблема ти е с превода що не пробваш agth или (по-)новия text hooker? Забравих му името на него. В hongfire ги има и двете с туториали и глупости. Вярно, механичен превод е кофти, но е по-добре от нищо.

Изображение

I pity the FOO!
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Апр 10, 2013 8:07 pm 
Аватар

мне :/
Държа на мисъл от хомосапиенс в превода. Ако ми е само за да разбера какви са ендингите за мен е по-добре просто да потърся някакъв синосис. Засичала съм не малко блогъри с описания на всяка от пътечките в игрите.

Ако чак толкова закъсам просто ще имам мотивация да продължа с изучаването на японския ;) :lol:

МнениеПубликувано на: Сря Апр 10, 2013 8:27 pm 
Аватар
Пантсу Мастър

Защо само ендинга? С механичния превод ще разбереш цялата история. Просто ще звучи куцо.

Изображение

I pity the FOO!
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Апр 10, 2013 8:42 pm 
Аватар

Точно. Ще звучи куцо.
Все едно да ползвам гугъл транслейт -.- Не мерси. Прекалено голяма част от удоволствието ще се загуби.

МнениеПубликувано на: Сря Апр 10, 2013 8:43 pm 
Аватар
Модератор

Такива преводи не са особено приятни за игри, които са основно базирани на историята.

Липсата на качествен превод изважда прекалено много от цялостното преживяване (oh my...look at me sounding pretentious and stuff)

OFFTOPIC:

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 16 [ 228 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]