Дата и час: Сря Ное 14, 2018 9:29 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 2 от 3 [ 41 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Watch Dogs (PS3, Xbox360, PC)
МнениеПубликувано на: Пет Май 30, 2014 4:49 pm 
Аватар

Какво има да се играе на конзоли?

Аз лично извън 3-4 игри (и може би някои индита, но те след време идват и на PC-то, както и няколко HD римейка които играя така или иначе перфектно оригиналните им версии с PS2 емулатора) нямам никакъв интерес към конзолните "ексклузиви".

МнениеПубликувано на: Пет Май 30, 2014 5:28 pm 
Аватар

Какво имало да се играе ли? :lol:

GTA V, The Last of Us, God of War... Да изброявам ли още класики, които така и няма да видят PC геймърите?
Не че нещо, но това са наистина страшни игри, които всеки себеуважаващ се поне малко геймър трябва да врътне.
Аз лично рядко играя игри, но такива заглавия няма как да се пропуснат!

на въображението ни в плен.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Май 30, 2014 5:32 pm 
Аватар

God of War си го изиграх на емулатора, и дори с по-добра резолюция отколкото HD римейка на PS3-ката. Без никакви проблеми, засичания или слоудаун, на старото PC при това.

The Last of Us е неимоверен боклук.

GTAV първо ще я има на PC, второ въобще не ме вълнува цялата поредица. Една от 3-4-те игри които споменах обаче е Red Dead Redemption, която много искам да играя.

Но да извън нея и Demon's Souls, MGS4 (която по скоро ми изглежда че ще е най-слабият MGS, или поне ще се съревновава за това прозвище с 1цата за PS) и някоя и друга игра на която й забравям името, конзолите просто нямат какво да ми предложат.

Което е нормално, доста жанрове игри които играя просто несъществуват на конзолите.

Както и модовете, разбира се.

МнениеПубликувано на: Пет Май 30, 2014 6:42 pm 
Аватар

За GTA V няма информация, че ще излиза за PC все още.
Но след 3-4 години, да, може би... :lol:
Аз предпочитам да си я цъкам на конзолката веднага като излезне.

И все пак има и други части на God of War, които емулатура няма да ти помогне.
Както и да е, каквото и да си говорим, аз за себе си съм се убедил, че ако ще играеш игри, купи си конзола.
Малко е гадно първоначално с джойстиците, но бързо се свиква.

п.с.
Цитат:
The Last of Us е неимоверен боклук.

Надявам се това заключение да не е на базата на няколко изгледани видеа в Youtube. :lol:

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Май 31, 2014 6:00 am 
Аватар

The Last of Us имах възможност да я разцъкам.

Иначе да God of War 3 не може да я играеш на емулатор, но аз не съм особено голям фен на console hack 'n slash жанра така или иначе. Но има доста портнати игри от този жанр за PC, да не говорим че повечето класики си на PS2...

Няма лошо в това да се радваш на конзолите и там да намираш игри които да ти харесват, но реално за повечето хора в BG които си разцъкват на PC от когато се помнят и са свикнали с жанровете и гейм дизайн философиите които ги има само на PC, конзолите които не могат да се емулират в момента не предлагат почти нищо.

А за вдъбеще както архитектурата им стана 1:1 с PC-то (и че като характеристики са като средностатистическо гейминг PC, тоест в близките години големи пари за ъпгрейди няма да се налагат да се дават), конзолните ексклузиви ще намалеят още повече. Щом Коджима говори за MGS5 че иска да я сложи на PC (тоест само Konami сигурно за момента се опъват) смятай колко незначителни са станали конзолите в очите дори на хората които само на тях слагаха игрите си.

В бъдеще ако не е игра директно правена от Nintendo/Microsoft/Sony или с тяхни пари, 3rd парти игрите няма да са конзолни само най-вероятно. Смисъл Steam продажбите ги изкушават прекалено много пъблишерите.

А и дизайн философиите се промениха много миналата конзолна генерация, и мен лично насоката в която поеха не представлява интерес за мен, така че не е като да изпускам много. Тези игри които най-много исках да играя и ги нямаше на PC са на PS2, и емулаторът работи доста добре - не перфектно, но до някоя и друга година и последните проблеми ще решат.

Просто за новите конзоли да се хаби пари, и после се купуват игри за тях на двойно, ако не и тройно по-голяма цена отколкото ще се вземат на PC-то на sale просто не си заслужава. И тове че трябва да изчакаш някакво време да се появат на PC-то след конзолите не е болка за умиране - не е като на PC-то да не можеш да играеш игри от началото на гейминг историята + модовете им... Няма да останеш без шедьоври които да разцъкваш докато чакаш.

Всичко това без да споменаваме Kickstarter и crowd funding-ът като цяло, където винаги първата платформа на която пускат игрите си е PC, следвана от Mac и Linux, и чак след това на евнтуален голям stretch goal може да се появи някоя конзола.

От там ще дойдат Pillars of Eternity, Wasteland 2, Torment Tides of Numenera, Dreamfall Chapters, A Hat in Time, La Mulana 2, Star Citizen, Divinity Original Sin и още десетки, а някои вече и пристигнаха като FTL, Tiny Barbarian DX и много други. Повечето от тези игри са само на PC (макар че по-дребните от тях сигурно и на конзолите ще си намерят място в бъдеще).

Просто като цяло PC-то в момента е във върховна форма, конзолите са тези които нямат какво толкова да предложат (или предлагат само временно, защото ексклузивите им минават и на PC впоследствие). Ситуацията която беше преди 6-7-8 години напълно се преобърна.

МнениеПубликувано на: Съб Май 31, 2014 9:53 am 
Аватар

По-скоро ти харесваш жанр, който може би е по-оскъден при конзолите, макар че се намират и такива игри,
и може би затова няма какво да ти хване толкова окото от конзолните заглавия.
И все пак си мисля, колкото и да ги изкушава пазарът, има ексклузивни заглавия, които надали ще видят PC версия.
Иначе в момента положението с компютрите наистина е много добро, но това "впоследствие минават и на PC"
често се оказва един гаден порт, от който на мнозина от PC геймърите им е криво.
Аз лично, когато си купих за пръв път конзола, имаше доста игри, които исках да играя,
и прибягнах до закупуването на конзола поради простата причина, че щайгата ми не можеше да захрани PS2 игрите с емулатора.
И сега се сблъскаме с пълната противоположност в нашите вкусове - игрите, които ти изреди,
че ще излизат за компютри, аз лично никога не бих седнал да ги играя. :lol:
Затова и конзолите ми предлагат заглавия, които бих се наканил да изиграя.
Наистина рядко нещо ме грабва, но от време на време се изнамира по нещичко.
Но за компютър - забрави!

Цитат:
но реално за повечето хора в BG които си разцъкват на PC от когато се помнят и са свикнали с жанровете и гейм дизайн философиите които ги има само на PC, конзолите които не могат да се емулират в момента не предлагат почти нищо.

За хора като теб, да, не предлагат нищо, но има и една голяма част, която направо отвътре им крещи,
че искат много от конзолните заглавия да видят именно компютърна версия, а някои игри така и не са ги огряли.
Примерно аз бях един от тези хора.

Цитат:
Няма да останеш без шедьоври които да разцъкваш докато чакаш.

И много пъти чакаш напразно. :lol:

Цитат:
Просто за новите конзоли да се хаби пари, и после се купуват игри за тях на двойно, ако не и тройно по-голяма цена отколкото ще се вземат на PC-то на sale просто не си заслужава.

Винаги има хакове и конзоли втора ръка. :lol: Моята дори е трета ръка, малко изстрадала с DVD-Rom-а, но хака бързо я излекува.
А ако искаш да цъкаш с оригиналки, винаги може да си ги купиш втора ръка. Братовчед ми така прави. :)
Да не говорим, че хаковете вече са доста удобни - нито плащаш за дискове, нито нищо.
Единствено ти трява един преносим хард диск, да изтеглиш играта, ако има да разархивираш, качваш, няколко настройки от конзолата и играеш.

п.с. В IGN бях чел, че Red Dead Redemption щяла да излиза и за компютри. :)

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Юни 01, 2014 8:25 pm 
Аватар

[quote="KoP3Le7o"] аз за себе си съм се убедил, че ако ще играеш игри, купи си конзола.
Малко е гадно първоначално с джойстиците, но бързо се свиква./quote]
I beg to differ. Имам конзола от както се помня, ама буквално. Като тръгнем от Nintendo 64, минал съм през PS/2/3 и ми се подмяташе една 360-тка за известно време в нас, но PS4 няма да си купя. Истината е че PC gaming-а дръпна много напред. В деншно време масовата част от игрите за конзоли ме разочароват и обикновено не си заслужават парите. За хаковете си прав, но екслузив заглавията за нови конзоли има да чакаш да ги играеш без да ги купиш ( а дори и втора ръка някой не си заслужават парите) , докато на PC сцената има огромно разнообразие от заглавия, във всеки жанр на страшно достъпни цени. А след като Valve извадят на бял свят и Steam Machines , за да не ми се налага да чакаля пред монитора, а ще мога да си лежа в дивана и да играя игри, е тогава вече конзолите просто ще умрат, е поне за мен. Имат си плюсовете, просто в последните години станаха твърде малко, а минусите прекалено много, че да си заслужава инвестицията от 1000 и нещо лева за нова конзола и после бездарно завишени цени на игрите за нея. :)

МнениеПубликувано на: Нед Юни 01, 2014 9:51 pm 
Аватар

Няма конзола над 1000 лв. :lol: 700-900 лв. вървят чистак-бърсак у нас.
Но ако им купиш всички видове джаджи, може и да ти излезе над 1000, да.

Цитат:
но екслузив заглавията за нови конзоли има да чакаш да ги играеш без да ги купиш

Искаш да ми кажеш, че няма да мога да ги играя, ако не кихна нещо?
Глупости! Вече се работи над хак на новите конзоли, сигурен съм, че един ден той ще е факт,
и пак ще си цъкаш фрий нови ексклузивни заглавия. :wink:

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Юни 01, 2014 10:18 pm 
Аватар

1000-та лева бяха образно казано. А хак не очааквах скоро :) Иначе да когато излезе, ще може. Но до тогава... какво? Факта, че PC заглавията са по-достъпни си остава :)

МнениеПубликувано на: Нед Юни 01, 2014 11:23 pm 
Аватар

Първо, "образно казано", значи? Изхвърли се бая. :lol: Както и да е.
Второ, нека те светна, че в момента няма игри, които да се играят на новите конзоли,
защото да играеш на нова конзола игра с остаряла система е меко казано смешно. :lol: Такива са нещата у моите очи.
Нали братчед ми си купи оня ден PS4 и к'во да цъка един тъп "Killzone", който реално не предлага почти нищо ново,
освен че изглежда на места наистина красиво на 1080p, някаква уж подобрена FIFA, както и да цъкаш там още една нова игра, дето бяха изкарали пак ексклузивка за конзолата.
Не е лоша "Killzone", но все ми се щеше конзолата да стартира с нещо по така иновативно. Нещо от рода на " The Order: 1886".
Така че на въпроса ти "дотогава какво?" ти отговарям, че самата конзола в менюто ти предлага напълно безплатни игри,
които да си инсталираш и спокойно да изчакаш до 2015 година, когато вече ще е бумът на игри ново поколение,
а дотогава кой знае може и хак да има, да кихнеш още 100-200 лв. и да си цъкаш фрий.

А и игрите втора ръка не са чааак толкова скъпи.
По 50-60 лв., колкото ще дадеш и за игра за PC.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юни 02, 2014 2:16 am 
Аватар

Така...
Пак ли да го казвам... конзолата няма смисъл. Не и на този момент. Включих се в дискусията защото каза, че човек започнал да играе игри на конзола никога няма да се върне към PC. Е не е така, човек който мисли преди да прави, надали ще тръгне да си копува конзола на този етап, просто заради няколко екслузив заглавия, който в повечето случаи не са толкова добри ( Killzone е много добър пример) дори да направят хак до средата на 2015 което не е много сигурно. Безплатните заглавия, в 60% от случаите са неща които вече съм играл... или са неща които и да ми дават пари не бих играл. Истината е че решаващия фактор поне за мен, е цена спрямо време което ще ме задържи да играя, а в това отношение конзолата умира, просто е толкова далече от истината, че е чак жалко. Да след като си хакнеш конзолата ще играаеш почти всичко безплатно, но възможностите за online play са никакви, а при PC-тата за реално никакви пари се сдобиваш с лигитимно копие на почти всяка игра, изключваме някой заглавия, които могат да стигнат до цена от 100 лева, но тези са голяма рядкост. Не ми се води този спор, конзоли vs PC е нещо от което ми е писнало, особено при положение, че в много от случаите хора които са си купили конзола преди 2 месеца започват да ми обясняват колко било по-добре и по-яко и по-незнам си какво... Конзолата омръзва, по-нефункционална е от PC/steam machine и е по-скъпо. ( е като изключим първоначалната инвестиция, която е около 2 пъти по-малка) Пак казвам има си своуте плюсове, определени жанрове са много по-приятни за игра на конзола, удобството че я копуваш и не се интересуваш от ъпгрейди прилично време е също решаващо, но по дяволите само като си отворя стийм-а и видя колко много нови заглавия са се пръкнали в последната седмица и в последвстие си купя 10 игри за 100 лева вместо 1 за тея пари, се чудя на себе си защо съм се занимавал с конзоли. Мина времето в което конзолите предлагаха по-голямо разнообразие от игри :)

МнениеПубликувано на: Пон Юни 02, 2014 10:37 am 
Аватар

Цитат:
особено при положение, че в много от случаите хора които са си купили конзола преди 2 месеца започват да ми обясняват колко било по-добре

Е, мене може да ме извадиш от списъка "купили преди 2 месеца".
Да не мислиш, че аз не съм почнал с конзоли? Да не говоря, че братовчед ми е такава съкровищница за стари и нови конзоли,
че някой колекционер може да му падне ченето от антиките, на които е собственик. :lol:

Цитат:
Включих се в дискусията защото каза, че човек започнал да играе игри на конзола никога няма да се върне към PC.

Не, не съм казвал, че няма да се върне към PC игрите. Това ти го казваш.
Просто на мен ми излиза по-изгодно да си купя хакната конзола и да си разцъквам готините ексклузиви.
Единствено защитавам своето мнение, а не казвам колко били яки и неземни конзолите. Bitch, please!
Да не мислиш, че бих предпочел да цъкам някой шутър с джойстик пред това да го играя на компютъра, а?
Не че ще тръгна да играя тъп шутър, защото всичките са ми еднакви като фолк певици.
Впрочем и повечето игри, ама това е друга тема на разговор. :lol:
Не съм се върнал към PC игрите поради простата причина, че не ми се дават пари за части на щайгата, за да играя, разбираш ли... ъ, игри. =))
Пак казвам аз толкова рядко сядам да играя нещо, че ми е напълно достатъчно тъпият компютър да ми пуска 1080p и да си гледам детските.
Точно и понеже играя много рядко игри, понеже съм няма такъв критик на тая тема, единствено някой ексклузив за конзола, който никога няма да видиш за щайга, мен пък ми хваща окото, а вас щом ви кефят ония помии(за мен) в Steam, радвайте им се. (моля, не се вкарвайте във филма да ми обяснявате какъв грешник съм)

Цитат:
но по дяволите само като си отворя стийм-а и видя колко много нови заглавия са се пръкнали в последната седмица и в последвстие си купя 10 игри за 100 лева вместо 1 за тея пари,

Но, по дяволите, само като си отворя руския сайт и съм с хак за 200 лв.
и в последствие си дръпна над 1000 игри за 0,00 лв вместо да си купя една каса бира, една семейна пица,
да поканя приятели, да изхвърлим шибаната конзола през прозореца и да си викнем курви за парите,
които са ми останали, за да си поиграем на игри за възрастни! :lol:

Цитат:
но възможностите за online play са никакви,

И що реши, че са "никакви"? Защо говориш наизуст? Бяха никакви, ама едно време.
Моят хак предлага и функция за онлайн на някои игри. :wink:
Наистина не е като официалния онлайн, но, ето, пак има такъв.
Второ, ти си от хората, които искат да играят онлайн, и затова им се вижда по-изгодно да цъкат на компютър,
разбирам те, от твоя гледна точка съм на 100% съгласен.
Но примерно аз като мразя онлайн = устройва ме идеално. :)

Цитат:
Мина времето в което конзолите предлагаха по-голямо разнообразие от игри

То вече светът ни нищо ново не предлага, ама ти си тръгнал да търсиш разнообразие. Успех!
Вече всичко е подобрена версия на старото. Много рядко да видиш истинско разнообразие.
Ама ти си живей в илюзията, че PC-тата ти предлагат "разнообразие" на някоя игра само защото има по-хубава графика и много рядко геймплей. =))

И пак да кажа, че като играта ви за компютър е гаден порт, к'во правите? :lol:

п.с. Прави сте, компютрите са по-яки... Предлагат оная смешна игра LoL = липса на социален живот.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юни 02, 2014 10:54 am 
Аватар

Когато човек има пари си купува каквото иска, играе каквото иска и му дреме на шапката дали е PC или конзола. И всякакви други шитни

Almost like ... A scarlet flower, blooming fully with pride.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юни 02, 2014 11:13 am 
Аватар
*

Много бисери има в тая тема.

Много ми е интересно какво общо имат с Watch Dogie. Rofl.

Интересно ми е как бизнес за билиони - няма смисъл на тоя етап. В момента гейминг индустрията е по-успешна от всякога, с голяма заслуга на това че има конзоли.

Иначе всичко е въпрос на вкус. Аз се интересувам сериозно от индустрията и като цяло бих желал да притежавам всички периферии, като в момента имам компютър, на който също играя. Просто компютъра си е компютър и никога не е бил специализиран да е основно геймърска платформа. Освен стратегиите в момента и разните вариации на различни MMO-та не знам какво се случва. Започват да се разработват и разни моби покрай това колко пари дупчат лигата и дотата. Аз лично знам доста хора, дето имат репутация на различни игри и ако някой им каже, че компютъра е основната им гейминг платформа ще им се изсмеят. Специално за бг тва е в пълна сила, щото геймърското общество се познаваше и едно време всеки който играеше сериозно играеше на конзола - файтъри или игри, които сега ги няма на емулатори. И бтв интересно ми е как някакви хора от вас играят на емулатори и са - о, ама това е перфектно, то емулатора е перфектен! Принципно ако мигат някакви текстури и липсват текстове е невероятно наистина. Емулатор едно време нямаше. И имаше 5 игри, по които хората бяха луди, докато не излезна CS. Което правеше PC геймърите още по-disrespectable. Като аз също играех CS известно време, понеже играя всичко, вместо да хейтя в една насока като теле. ;D Хората имаха компютри за работа и тогава нямаше кой знае колко много масови игри за комп. Thefore..

Когато хората започнат да сравняват и да се карат е гадно, особено когато разликата е че просто някакъв порт изглежда добре визуално, но не работи добре с всички драйвъри, понеже ако мислим глобално проблема е да се правят хубави игри, защото аз просто искам да играя яки неща. А не да играя неща, които просто на 5 артиста им са дали да се забавляват и да направят играта да изглежда добре визуално.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Юни 02, 2014 11:54 am 
Аватар

Никой не хейти и никой не се кара :lol: След "Купете си конзоли" нямаше естествено как да не започне дискусия обаче.

Казвеме си ги фактите просто.

Иначе това че PC-то предлагало само по-добра графика е може би най-противната лъжа която някой може да каже в днешно време, и сигнализира все за не добри неща у казващия го.

Но принципно няма смисъл да се спори с фанатици - както при религията, колкото и безспорни факти да им се представят, винаги ще те изкарат че грешиш и че те са прави.

Но да според зависи какъв е нечий вкус може и да намери какво да играе на сегашните конзоли, но ние говорехме за разнообразие което е безпорно е милиарди пъти повече на PC-то.

Иначе Скуале като спомена файтинг игрите, забавното е че вече (почти) всички популярни файтинг заглавия в момента си намериха място и на PC-то, че дори и ги пачват за Steam integration (GFWL умира, така че и това е поредният минус от който PC-то се оттървава), а на останалите няколко Пъблишерите им се бомбандират от лавинообразният фен интерест който имат тези игри на PC-то, та и те ще се появат, ако не продълженията им, така че и тук започва да набира сила PC-то. Че конзолите ще си останат мястото за този жанр безспорно - но не е като преди да е нямало ентусиасти по GGPO и други платформи за файтъри, да не говорим в Guilty Gear #R също с години си има къмюнити на PC-то.

Факта е че конзолите остават все по-назад и по-назат съпоставяни с PC-то във всяко едно отношение, а конзолната индустрия няма как да не е за билиони като M$, Sony и Nintendo наливат и те сериозни пари в маркетинг (хем че PC-то никой не го съпорта и пак започва да ги застига и задминава) че да може lowerst common denominator-ът в Америка който едва си ползва АйФона, камо ли да почне да мисли за гейминг PC, да им купуват боклуците, по които естествно критиците се захласват. Една много добра статия по върпоса, че и времеви тематична дори - http://www.pcgamer.com/2012/06/29/edito ... ut-the-pc/

Що се отнася до какво е било в миналото - изглежда сме живяли в различни измерения.

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 2 от 3 [ 41 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]