Дата и час: Съб Авг 24, 2019 11:48 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 3 от 19 [ 282 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Dota 2 (IceFrog + Eul + VALVe) Free to Play
МнениеПубликувано на: Сря Юни 06, 2012 4:00 pm 
Аватар

>Като цяло ЛоЛ все още е далече от цифрата на играещи ДоТа

LoL е най-играната online игра в момента.

>Факта ,че няма death penalty mechanic , и deny опростява играта страшно много

Опростява? По какъв начин загубата на gold прави играта по-сложна?

>Двете игри имат различни целеви групи.

И кои са тези различни целеви групи?

>но за съжаление съм забелязал нещо при ЛоЛ играчите. Ама много мразите дотата бе!

Аз играя и двете и не я мразя? Сигурно съм голямо изключение.

>При ЛоЛ имаме Руни,

Руните не оказват никакво влияние в сравнение с предметите. Имаш някакъв "бъф" до към 6-то ниво, който бъф го имат и всички останали в играта.

>В ДоТА няма герой , който да е пуър уин. Просто такова кери не съществува.

И в двете игри нахранените герои са по-силни от останалите. Това дали могат да "износят" цялата игра си зависи от играчите от техния и противниковия отбор. И в дотата е имало реване относно баланс, бъди спокоен.

>pure win комбо

Няма такова.

>При ЛоЛ на теб ти се налага да фармиш и ако искаш да гангваш ( не ти е задължителен елемент, защото ако фейлнеш с ганга си загубил много фарм, а дори да успееш голд бууста ти не е толкова голям! И най-важното поне за мен, човека който си гангнал не губи голд от това, освен нали малко фарм време) Да найстина, когато убиеш някой, ти ще си извадиш итемите преди него, което е предпоставка да спечелиш, но за мен проблема тук е че каквото и да правиш не можеш да спреш противниковото кери да си направи пълния итем билд.

Печелил съм игри за 16 минути и противниковото кери е имало 2 предмета от по 400 злато всеки. Явно има какво да се направи?

>друга разлиак е че в дота каквото бъде бутнато то остава бутнато ( няма респаун на кули/бараки) Това са разликите, който правят дота доста по-крайна и наказваща грешките отколкото LoL.

Единственото нещо, което се респаунва в LoL са инхибиторите, които спаунват super minions и респауна им не е много бърз. Докато са счупени другият отбор има преимущество, което му позволява да вземе доста цели в играта - бутне още няколко кули, да убие Барон/Дракон, което изобщо не е малко penalty.

>В дота ако имаш един новичък, пресничък никога не играл, в отбора почти е сигурно че ще загубиш

Не виждам разликата с LoL. По-добрите играчи винаги имат преимущество в която и да било игра. Това, че си останал с някакви представи, че в LoL всеки може да си износи сам игрите си е твое виждане, което повечето не споделят.

МнениеПубликувано на: Сря Юни 06, 2012 4:12 pm 
Аватар
Пантсу Мастър

Burnx написа:
>Факта ,че няма death penalty mechanic , и deny опростява играта страшно много

Опростява? По какъв начин загубата на gold прави играта по-сложна?

Всъщност в lol губиш злато като умреш - пропуснати ползи си е пак загуба.

Изображение

I pity the FOO!
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 06, 2012 4:20 pm 
Аватар

Да има загуба, но съгласи се че не е същото като да си си изфармил 500-те парички за ботуш. Гангват те и се респаунваш с 300, 135 от които отиват за телепорт. Фактически се връщаш на лейн и започваш фарма едва ли не от 0-та. Това ми беше идеята като казах, че опростява нещата малко. В единия случай ти забавя фарма, но си вземаш итема в другия отиваш и започваш да фармиш отначало 1-2 вълни крийпчета само, за да наваксаш загубите.

П.С. Мерси за компетентния отговор :)

МнениеПубликувано на: Сря Юни 06, 2012 5:03 pm 
Аватар

Всичко тръгва от Дота и там ще свърши.

LoL е добра дотолкова, че разширява супер ограниченията на WC III. Не ми харесва, че в LoL няма Deny. Deny ти прави лейна и ако си добър тва ти е играта. Да направиш от един мод на една игра цял нов жанр игри не е малко постижение, така че Dota 2 не е въобще за подценяване. Предвиждам огромни миграции на стари Dota плейъри, които ще се завърнат към корените.

Това, което в LoL над Dota 1 беше голям + e възможността за Reconnect, ако стане нещо непредвидено, а няма по-неприятно нещо от това да стане токов удар или да ти забие нета докато печелиш. Също така в Dota 1 (Визирам Battle.net, после в Garena бяха по-малко, сякаш) беше пълно с Rage Quit-ри. Дано са изчистили проблема. В LoL на последни нива почти не се срещат такива, а на Ranked да не кажа никога. Това е голям плюс. Но с новата машина на Dota, това няма да е уникално също. Всичко останало са козметични промени и въпрос на предпочитания, за това къде механиките ти се нравят повече и къде героите те радват повече.

Така де, обобщавам.

Dota 1
- Rage Quitters / Leavers
- Ограничение от към свобода на разработчиците.
- Без възможност за recconect.
+ Може да се Deny.
+ Поставя основите на един нов жанр игри.

League of Legends
+ Recconect
+ По-малко leavers
+ Дефакто неограниченост на механики
- Не може да се Deny
+ Модернистична

Dota 2
+
+
+
+
+
+

Обединете плюсовете на 2-те... Това е за мен. Героите, визията им и магиите им, както и дали ще има руни или глезотийки, тва са подробности.

МнениеПубликувано на: Сря Юни 06, 2012 5:50 pm 
Аватар
Пантсу Мастър

M1sT1kaL написа:
Да има загуба, но съгласи се че не е същото като да си си изфармил 500-те парички за ботуш. Гангват те и се респаунваш с 300, 135 от които отиват за телепорт. Фактически се връщаш на лейн и започваш фарма едва ли не от 0-та. Това ми беше идеята като казах, че опростява нещата малко. В единия случай ти забавя фарма, но си вземаш итема в другия отиваш и започваш да фармиш отначало 1-2 вълни крийпчета само, за да наваксаш загубите.

П.С. Мерси за компетентния отговор :)

Не се правят по този начин сметките. Трябва да се изчисли дали загубите при умирането в лол са по-големи или по-малки от загубите при умирането в дота. Не съм играл дота изобщо затова не знам дали там 1 злато е равно на 1 злато в лол. Ако е така значи ще е супер лесно да се изчисли. Но ме съмнява.

Изображение

I pity the FOO!
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 06, 2012 6:19 pm 
Аватар

Не ЛоЛ златото е малко по-скъпо. Смисъл в дота итемите са малко по-скъпи за сметка на повече голд от крийпче :)

МнениеПубликувано на: Сря Юни 06, 2012 6:31 pm 
Аватар

всичко щеше да е идеално ако не беше на Valve...

МнениеПубликувано на: Сря Юни 06, 2012 6:39 pm 
Аватар

Какъв е проблема с Валв?

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 06, 2012 7:25 pm 
Аватар

Колкото и да играя LoL винаги ще смятам, че DotA е по-трудна.

МнениеПубликувано на: Сря Юни 06, 2012 7:42 pm 
Аватар

ами Валв страшно много ме дразнят с техните "промоции"; сторове за айтъми,за който ти трябват пари,а не голд от играта и т.н. Много са недостатъците на валв,ако беше към някой друг бих я играл,но щом е на Валв - не.

МнениеПубликувано на: Сря Юни 06, 2012 7:53 pm 
Аватар

M1sT1kaL написа:
в дота каквото бъде бутнато то остава бутнато ( няма респаун на кули/бараки)

На мен това не ми харесва. Това един вид прави завръщането на губещия отбор в играта много трудно. Дори да успеят да настигнат по сила побеждаващия отбор, трябва да се занимават доста с mega creep-а. Ако са бутнати достатъчно много, бараките на всички линии са бутнати, трябва или да има хора на всички линии, които да бутат идващите mega вълни, а това ги поставя в лоша ситуация, когато дойде до този момент побеждаващия отбор, или да бутнат бързо една линия, но остават другите си линии открити и не приключат ли бързо, е много вероятно да загубят. Ако остане някой да защитава, другите ще успеят ли да се справят 4v5 ? Ами, ако, докато бутате, се телепортира някой/и за BD на главната сграда ?

Докато в LoL, ако си настигнал по сила побеждаващия до този момент отбор и успееш да защитиш базата си да не бъдат бутнати "бараките", имаш много по-голям шанс да обърнеш.

** Естествено, имам доста пропуски в поста си, тъй като не съм competitive играч или по-highskilled, така че надявам се да ме извините.
*** До сега не съм видял проблем с Dota-та на Valve ?! Съдиш, без да си пробвал!

Заглавие: Re: Dota 2 (IceFrog + Eul + VALVe, Free to Play)
МнениеПубликувано на: Сря Юни 06, 2012 9:06 pm 
Аватар

Епа нормално да имат кеш шоп. Но в него няма нищо реално значимо за играта освен вижуъл глезотийки. Все пак те правят играта за да печелят пари ... Валв си ги харесвам като компания :)

МнениеПубликувано на: Съб Юни 09, 2012 11:12 pm 
Аватар

Ако има щедри хора, които могат да услужат с ключ за един приятел (стар дота играч), ще съм много благодарен.

МнениеПубликувано на: Съб Юни 09, 2012 11:49 pm 
Аватар

Бъркс , ще видя дали в един акаунт който подарих е останал един ключ и ако е останал ще ти го дам :)

МнениеПубликувано на: Нед Юни 10, 2012 2:54 am 
Аватар

Мерси.

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 3 от 19 [ 282 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]