Дата и час: Сря Сеп 26, 2018 7:30 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 1 от 12 [ 179 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: MMO Дискусии
МнениеПубликувано на: Пет Дек 09, 2011 7:56 pm 
Аватар

Това е обща ММО тема. Всички спорове oт рода на безплатни VS платени ММО-та, пиратски VS официални сървъри и т.н. вече се водят тук. В останалите теми ще обсъждате единствено самите игри.

Профил  

Заглавие: Re: [MMO] Star Wars: The Old Republic (SWTOR)
МнениеПубликувано на: Пет Дек 09, 2011 10:29 pm 
Аватар

Плащаш си за дадена услуга която желаеш да използваш, къде е измамата?

МнениеПубликувано на: Съб Дек 10, 2011 1:03 am 
Аватар
Пантсу Мастър

А и освен това смъглърите и алтернативата им в империята имат cover механиката. Малко ми е странно защо не са я дали на всички класове пък по-горните просто да имат допълните бонуси към нея :/ Та, да определено се дават предостатъчно причини да си размърдаш задника наляво-надясно :lol:

Изображение

I pity the FOO!
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Дек 10, 2011 10:51 am 
Аватар

beezy написа:
Плащаш си за дадена услуга която желаеш да използваш, къде е измамата?

Игрите не са услуга, а продукт.
Ти след като си купиш ядене, после плащаш ли за да го изядеш?
Така и мислех...

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Дек 10, 2011 12:21 pm 
Аватар

Safiir написа:
Megera написа:
Ама можеш ли да ъвойднеш dmg, просто като се преместиш от пътя му? - Не.

Да, можеш. Всеки скил, който не е ауто-таргет, а е ареа атака може да се избегне като се махнеш. В началото няма много нпц-та, които да имат такива скилове (макар и още в първия групов куест да има такива, които правят knockback), но босовете и по-високото ниво нпц-та все по-често имат. Да не говорим за пвп, че е абсолютно необходимо, тъй като поне 1/3 от атаките на всеки от класовете са aoe.

Това за рифт не мога да си го обясня :/ Значи при теб не се е случвало инвазия да се бъгне и да не се споунва боса (или там който ключов моб се води)?

Така, исках първо да си направя справка, понеже човека е по-запознат от мен с играта.

[12:20:19 AM] Megera: hey I was wondering
[12:21:01 AM] Megera: is avoiding aoe skills/spells in swtor different from "moving out of the fire" in wow?
[6:04:06 AM] SWTOR fan: nope
[10:49:07 AM] Megera: kk thanks

Така че това определено, не е същото, за което аз говоря. Пробвай Skyrim, Tera или GW2 като излезе. А кавър механика го употребявах доста (и е супер статична механика). Все пак играх Imperial Agent. Но там номера беше, паркирай се зад някоя скаличка и натисни 4 или F. Да не говорим че от 10ти лвл нагоре като Sniper, си имах преносимо такова, и даже не трябваше да си търся скалички, зад които да клекна.

Относно Рифт. И да е имало такива бъгове, на мен никога не са ми се случвали. Аз играх последната closed beta и open beta-та и след това от Head Start-a на Faeblight US. И като цяло, навсякъде по форуми и тн общото мнение е, че Рифт е едно от най-полираните MMO-та по време на бета/релийз. Аз в SWTOR се сблъсках с няколко бъга (повечето от които в клиента ми, та предполагам с преинстал можеше и да се оправят), но бъговете не са нещо, което да ме стресне по време на бета. Виж цялостната атмосфера в тези пустинни, сухи, статични и кафеви начални светове (3 от 4), без почти никакъв ambient sound, без ден/нощ цикъл, и стени на всякъде, комбинирано със статичния combat, кофти контроли бяха по-решаващи фактори за мен.

Изображение
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Дек 10, 2011 12:50 pm 
Аватар
Пантсу Мастър

Не съм играл skyrim и tera та не мога да кажа колко си прилича с тях.

Точно open beta-тата на rift играх. Не знам, както разговаряме имам чувството, че в алтернативни вселени живеем :lol: Тотално различни са ни преживяванията.

Цитат:
Игрите не са услуга, а продукт.
Ти след като си купиш ядене, после плащаш ли за да го изядеш?
Така и мислех...

Поддръжката на съвърите, интернета и контент пачовете са услуга. Като ходиш на фитнес не плащаш ли за всеки час употреба на уредите?

Изображение

I pity the FOO!
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Дек 10, 2011 4:01 pm 
Аватар

Много си прав - плащаш за всеки час.
На мене не ми е угодно да плащам за нещо през цялото време, когато го ползвам само понякога и това нещо е забавление.

Точно като на кино - искаш да ходиш -плащаш си билета, после ставаш и заминаваш.
А представяш ли си киното да ти иска месечна такса? Сравнявам ги защото и двете са за свободното време, entertainment.

Много ясно, че няма всеки божи ден да съм в киното. Това е прецакване на клиента, така го виждам.
Просто всеки да си сметне за ЕДИН месец потенциални клиенти умножени по $15 на месец ли беше.

Star Wars огромно име, можем да предположим, че с поне един милион хора ще стартира играта.
Събират се прекалено много пари за да оправдаят извинението за поддръжка, трафик и тн.

Това е което мисля, не се опитвам да убеждавам никого в нищо и се надявам играта да оправдае очакванията на феновете. :peace:

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Дек 10, 2011 5:07 pm 
Аватар
Пантсу Мастър

Това не е извинение, а реалност. Колкото повече хора я играят толкова повече техника е необходимо да се закупи за да могат да я играят. Ако ще и 1 милиард човека да си я купят пак ще трябва да си плащат за месечните такси.

Това за почасовото и месечното плащане си е въпрос на личен избор. Ако имаш възможност да играеш по 2-3 часа на ден, почасово плащане би ти излязло неизгодно. Затова и хората са измислили абонаментните такси. Иначе бих се съгласил, че няма да е лошо да се предлага и услуга за почасово плащане както е в Китай. Да има човек избор как иска да си плаща. От друга страна мморпг-тата по дефиниция гълтат много време. Така че ти ако нямаш достатъчно свободно време по-добре изобщо да не ги почваш.

Изображение

I pity the FOO!
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Дек 10, 2011 7:31 pm 
Аватар

А има и фрий онлайн игри с десетки милиони играчи и никой не ти иска такса за подръжка на сървъри :lol:

За контента по-мога да се съглася, ама тогава да ти искат кинти на парче патч, но пак ще е измама (като си платиш за ескажън, трябва да влизат към него и патчовете)...

Принципно и според мен е измама месечната такса, просто понеже множеството MMO-ри са промити мозъци и плащат, затова и я има месечната такса. За какво им е на студията да не получават месечни такси, като мнозинството така или иначе няма нищо против да им ги дава, ако ги поискат :lol:

МнениеПубликувано на: Съб Дек 10, 2011 8:44 pm 
Аватар
Пантсу Мастър

Wind_Falcon написа:
А има и фрий онлайн игри с десетки милиони играчи и никой не ти иска такса за подръжка на сървъри :lol:

Напротив, искат ти. Плащаш си с това, че си в неравнопоставено положение спрямо играчите, които си купуват предмети/герои/бъфове и т.н. И в крайна сметка съответните компании си правят парите точно от хората, които си ги купуват тези неща. Ако никой не си ги купуваше - щяха да фалират.

Изображение

I pity the FOO!
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Дек 10, 2011 9:47 pm 
Аватар

По времето на WotLK, поддръжката на сървърите на WoW е била 140 хиляди долара НА ДЕН. Не бих се учудил, ако вече са около 200 хил., заради кризи, нов content, по-голяма плеър база и т.н.

Я пак си направете сметките дали Близард могат да се справят, оставяйки феновете си само с купуването на самата игра, при положение че дават над 4 милиона на месец (може би вече 6 мил.) за поддръжка на сървърите си.

Качеството струва пари. :>

МнениеПубликувано на: Съб Дек 10, 2011 10:10 pm 
Аватар

А ще ми обясните ли тогава как Lord of the rings online се оправя вече като е free?
Нима играят по-малко хора от преди?

Или как ще се оправя Guild Wars 2, или как се оправя Guild Wars без месечни такси вече толкова години? Не виждам да са фалирали....

It requires less than 1% of all the money collected monthly to maintain an
MMORPG server.Most processes are automated...

http://www.mmo-champion.com/threads/874500-MMORPG-costs

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Дек 10, 2011 10:18 pm 
Аватар
Пантсу Мастър

Safiir написа:
Плащаш си с това, че си в неравнопоставено положение спрямо играчите, които си купуват предмети/герои/бъфове и т.н.

Защо трябва да се повтарям?

Изображение

I pity the FOO!
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Дек 10, 2011 10:20 pm 
Аватар

Парите които ще направят от купуване на скинове (защото не всяка фрий онлайн игра продава и бъфове/нечестни предмети и пр.) са нищожни спрямо това ако взимаха месечна такса, дори и на силно намалена база играчи (ако се плащаше спрямо фрий).

И това че продаването на тези услуги стига за сървъри + профти (защото нямаше да съществуват ако не правиха профит, или поне не в този си вид), показва че месечната такса е измама.

И това което каза bmine :king:

МнениеПубликувано на: Съб Дек 10, 2011 10:56 pm 
Аватар

Safiir написа:
Поддръжката на съвърите, интернета и контент пачовете са услуга. Като ходиш на фитнес не плащаш ли за всеки час употреба на уредите?

Боже мой не =)) Как можахте да измислите тази умопомрачителна метафора, през живота си не съм стъпвал във фитнес (или чувал за такъв) в който да се плаща на час =)) Както и да е.

Аз съм на мнение, че трябва да се плаща, защото парите водят със себе си определени качествени изменения. Измама беше когато НЦСофт позволиха да има ботове в официалните сървъри (и ebay), защото въпреки , че си плащам месечната такса, ме поставят в неравностойно и бих казал обидно положение. Това е лошия пример.

От филмчетата и от информация от геймъри, които разбират малко повечко от игрички, SW мморпг-то не струва. Няма да ви убеждавам в това, не ми дуднете и вие. Като разбера каква е механиката за търговия, крафтене и като цяло симбиозата между света и играчите (и те помежду си) , ще имам по-адекватно мнение, за момента от клипчетата играта ми се видя МЕГА ДЪРВЕНА :shock: Шокиращо при условие, че е платена. Знам, че не съм я пробвал, за да съм 100% сигурен, но клипчетата са достатъчно показателни за мен, който съм играл и пробвал доста игрички.

Almost like ... A scarlet flower, blooming fully with pride.
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 12 [ 179 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]