Дата и час: Вто Сеп 25, 2018 3:54 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 1 от 6 [ 77 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Смисълът от трофеите в игрите?
МнениеПубликувано на: Съб Апр 02, 2011 9:55 pm 

Изображение

Изображение

Какъв е смисълът от трофеите в игрите? На мен лично ми изглеждат като пълната простотия и загуба на време, което трябва да е извинение за удължаване на геймплей времето на играта. Изиграваш я, наслаждаваш й се и край. Ако ти хареса играта винаги можеш просто да я изиграеш отново. Обаче да седнеш, да изпълняваш някакви малоумщини, които дори в повечето случаи не са и особено интересни, мен лично ме дразни. Страшно досадни са ми като започнат да изскачат за щяло и нещяло. Какво е вашето мнение по въпроса? Играете ли, за да ги отключвате?

Профил  

Заглавие: Re: Смисълът от трофеите в игрите?
МнениеПубликувано на: Съб Апр 02, 2011 10:01 pm 
Аватар

Трофеите са направени да се покаже кой колко време е отделил на играта :lol: Но според мен изобщо не са излишни, аз ги изпълнявам когато ми се играе дадена игра, но не искам пак да правя същото, както първия път когато съм я играл.

МнениеПубликувано на: Съб Апр 02, 2011 10:02 pm 
Аватар

Аз тези неща много ги игнорирам, пък и предпочитам мултиплеър, там трофеи и награди нямат голямо значение.

МнениеПубликувано на: Съб Апр 02, 2011 10:03 pm 
Аватар
Пантсу Мастър

Ако те дразнят не ги изпълнявай? >.> Преди да се появят имаше много хора, които обичаха да си създават определени предизвикателства. Спомням си, че при първото диабло един приятел искаше да пробва да види колко надълбоко може да стигне без да слага нито една точка в параметрите си. При (относително) новите игри просто разработчиците ти предоставят реалистични предизвикателства ако искаш да ги изпълниш. Другата им функция е да покажат колко ти е дълъг електронния пенис. Но както казах и в началото - никой не те задължава да ги изпълняваш. Аз лично не се занимавам с тях защото ме интересува историята на играта. Но не се учудвам, че много хора им се кефят.

Последна промяна Safiir на Съб Апр 02, 2011 10:04 pm, променена общо 1 път

Изображение

I pity the FOO!
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Апр 02, 2011 10:04 pm 
Аватар

В multiplayer игрите (които аз предпочитам) още повече се старая да направя дадени achievment-и, защото се кефя когато си вляза в профила и видя много наредени неща :mrgreen: Но аз съм си такъв и това е лично мнение

МнениеПубликувано на: Съб Апр 02, 2011 10:06 pm 

Safiir-e, щом ме дразнят е очевидно, че не ги изпълнявам. Интересно ми е какво е мнението на другите хора по въпроса, темата е оформена ясно. :wink:

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Апр 02, 2011 10:06 pm 
Аватар

Принципно това са стари идеи направени по нов начин. Преди беше точки да събираш, с % къмплийтнес и итем файнд, с времето за което си победил игра, ранк на края на мисия, сега са ачийвмънтите. Принципно могат да се направят и интересно, като вид чалънджъли - да се направи нещо изключително и да може да се хвалиш с него (и така да е зададен чалънджа че да те насочи към момент/механика/друга страна от играта която иначе не си щял да обърнеш внимание) - като в Metroid (като я спийдрънваш се играе по съвсем друг начин отколкото ако играеш нормално), а може и да са някаква простотия от рода на превърти играта, мини я на тая трудност, стигни еди кой си момент, изиграй играта с тоя и тоя в партито ти, чукай тая или другата (и такива са на 99% от игрите)...

Последна промяна Wind_Falcon на Съб Апр 02, 2011 10:11 pm, променена общо 2 пъти

МнениеПубликувано на: Съб Апр 02, 2011 10:10 pm 
Аватар
Пантсу Мастър

Странно ми е, че те дразни това, че съществуват. Или грешно съм те разбрал?

Изображение

I pity the FOO!
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Апр 02, 2011 10:12 pm 

Не, че съществуват. Просто ме дразнят, че в повечето случаи са прекалено глупави и някакси те карат да се отдръпнеш от играта, за да ги изпълниш. Поне аз така ги виждам. Друг е въпроса, че и в миналото никога не съм играл за точки или някакви кой знае какви постижения. Наслаждавам се предимно на играта като изживяване, но дотам. С ачийвмънтите вече ми става ботско.

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Апр 02, 2011 10:24 pm 
Аватар
Пантсу Мастър

Защо пък да трябва да ги изпълниш? В повечето игри, които съм играл ачийвмънтите са неизвестни докато ги изпълниш. А в останалите са подредени в някоя от опциите в менюто. Тоест те не ти се бъркат по време на играта. Да, може да ти изскокне съобщение, че си направил някой ачийвмънт, но ти така или иначе си играеш нормално. Не ходиш специално да ги правиш само защото ги има.

А колкото до ботстването - има хора, които искат да изсмучат максимума от игрите. То затова имаше навремето (пък и май още се правят) спийд рънове на игри, които го позволяват. Хората просто се кефят на това да научат/изпробват всичко възможно в играта. Тяхно право си е това и ачийвмънтите съществуват точно за такива хора.

Изображение

I pity the FOO!
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Апр 02, 2011 10:42 pm 

Ами на мен са ми изскачали през 5 минути понякога. Сигурно затова са ме и издразнили. Би било хубаво във всички игри да има опция за disable. Сега, като си купиш сандвич имаш правото да си сложиш и горчица отгоре, без да плащаш допълнително, но това не значи, че всеки иска горчица на сандвича си.

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Апр 02, 2011 10:51 pm 
Аватар

Понеже от скоро се сблъсквам с това чудо, последно в бетата на Тера онлайн, се замислих че са много смотани, понеже правиш някаква еднообразна дейност и изведнъж отгоре се появява надпис "Ти си пич!" ... стига бе.

Най-вече ми харесаха в Старкрафт 2 където са точно това - предизвикателство. А не някакви случайни надписи изкачащи ти горе в дясно/ляво/посредата, разсейващи те от гемплея.

Almost like ... A scarlet flower, blooming fully with pride.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Апр 03, 2011 12:55 am 
Аватар

Скритите ачиивмънти или трофей са такива дето например минаваш 2-ро ниво на Normal или 10 ниво на Hard при тях няма заобикаляне винаги ще се появят.
Иначе мен не ме дразнят особено, но си зависи от играта.
Ако някоя игра доста ме кефи и много я цикля ачивмънтите влизат в употреба защото имам още нещо по играта с което да се занимавам, има някой доста тъпи но пък някой са нечовешко трудни като например тези на Ninja Gaiden 2.
Лошото идва когато играта има мулти и половината от тях трябва да ги изкараш там. :?

МнениеПубликувано на: Нед Апр 03, 2011 2:31 am 
Аватар

Цитат:
Ако ти хареса играта винаги можеш просто да я изиграеш отново.

ето това за мене е истината - ако една игра е хубава ще я играеш и без секви измислици като тея трофеи, те не добавят нищо добро към играта, това което го прави е геймплея, историята, атмосферата (музика, вижуал и тн.)
ачийвмънтса за мене са нещо като маркетингов трик, да те накара да играеш
HyperExc много добре го каза - отдръпване от играта

но пък не пречат - ако искаш ги праиш ако не - не, тъпи са но нямам проблем с тях, само ми се иска девелопърите да си насочват усилията на други места

МнениеПубликувано на: Нед Апр 03, 2011 8:20 am 
Аватар

Местоположение: Akihabara Town Music:Drum&Bass Movement:WalkingVehicles MAD
Logrus написа:
Понеже от скоро се сблъсквам с това чудо, последно в бетата на Тера онлайн, се замислих че са много смотани, понеже правиш някаква еднообразна дейност и изведнъж отгоре се появява надпис "Ти си пич!" ... стига бе.

Трябва да има опция да му забраниш, да не се вижда "Ти си пич!" над-името ти.
Има смисъл в някой игри от тея трофеи (или аз го бъркам с титли, това :confused: ) В смисъл, дават бонуси разни (Guild Wars нпр.)

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 6 [ 77 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]