Виж темата - Street Fighter pros vs Starcraft pros - AnimeS-bg.com
Дата и час: Вто Авг 21, 2018 9:35 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 1 от 3 [ 41 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Кои прота са по-про?
 Street Fighter  31%  31%  [ 11 ]
 Starcraft  69%  69%  [ 25 ]
Общо гласове : 36

Автор Съобщение
 Заглавие: Street Fighter pros vs Starcraft pros
МнениеПубликувано на: Чет Юли 09, 2009 12:07 am 
Аватар

Два титана на състезателния гейминг; коя от двете игри според вас има по-надъхани, по-дисциплинирани и по-умели играчи? Защо?

Заглавие: Re: Street Fighter pros vs Starcraft pros
МнениеПубликувано на: Чет Юли 09, 2009 12:24 am 
Аватар

Мислиш ли, че има хора, които да са достатъчно запознати и с двата свята, за да дадат обоснован отговор? И да има вероятно се броят на пръстите на едната ми ръка. :lol:

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Юли 09, 2009 12:35 am 
Аватар

Ъ.... Ебати тъпата тема. Първо това са съвсем различни игри. Стратегия и фейт симулатор. Скиловете за двете са много, много различни. За едното ти трябват бързи рефлекси, съобразяване на секундата и просто да натиснеш определена комбинация от копчетата. Докато при другата игра ти трябва стратегия. Трябва да си го измислил няколко хода напред и да имаш поне две възможности за действие. Трябва ти стратегия. Мисъл. Съобразяването на секундата пак присъства, но не е същото като при другата игра.
По-дисциплинираните играчи определено са при старкрафта. Там ти трябва. Докато при стийт файтъра... еми всеки го може и не му е нужно да прекарва време в разучаването на играта. Така е при файт игрите.

Баааа, дано съм по темата. :lol:

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Юли 09, 2009 12:46 am 
Аватар

victor_1988 написа:
Мислиш ли, че има хора, които да са достатъчно запознати и с двата свята, за да дадат обоснован отговор? И да има вероятно се броят на пръстите на едната ми ръка. :lol:

1. Кви светове кви пет лева?
2. Има си запознати хора, при това във форума. Те си знаят кои са. :lol:

МнениеПубликувано на: Чет Юли 09, 2009 1:09 am 
Аватар
*

dream_dragon написа:
Ъ.... Ебати тъпата тема. Първо това са съвсем различни игри. Стратегия и фейт симулатор. Скиловете за двете са много, много различни. За едното ти трябват бързи рефлекси, съобразяване на секундата и просто да натиснеш определена комбинация от копчетата. Докато при другата игра ти трябва стратегия. Трябва да си го измислил няколко хода напред и да имаш поне две възможности за действие. Трябва ти стратегия. Мисъл. Съобразяването на секундата пак присъства, но не е същото като при другата игра.
По-дисциплинираните играчи определено са при старкрафта. Там ти трябва. Докато при стийт файтъра... еми всеки го може и не му е нужно да прекарва време в разучаването на играта. Така е при файт игрите.

Баааа, дано съм по темата. :lol:

На прав път си, че са различни игри с различен сетъп за игра, което означава, че са трудно сравними. Различен жанр. "Фейт" емулатор звучи много яко, бтв.
Имам чувстото обаче, че не си запознат нито с файтърите, нито със стратегиите. Което е най-дразнещата част в поста ти. :) Аз съм прекарал много нощи над Star Craft, най-вероятно съм играл доста повече и от Street Fighter, въпреки че напоследък играя доста SF. Ще е въпрос на фенбойщина или няква друга мярка за предразсъдък, за да се стигне до заключение, че Sc player-ите са по-добри от Sf player-ите или пък обратното. Star Craft е трудна игра, трябва да си запознат с много неща и да си отиграл много положения, което важи и за много други игри, в които искаш да си добър, но със стратегиите са важни позициите, както и контрите, от голямо значение е микро контрола на играча. Във Файтърите, особено в Текен, за една секунда може да се случат пет неща, трябва да си страшно наблюдателен и да имаш много добри рефлекси, за да може да реагираш на типовете атаки. Колкото до СФ4, в повечето серии има много часовникарски тайминг, който повечето нормални и над средното ниво играчи няма да може да направят. Ако се играят в пълен потенциал, двете игри са трудни. Има доста повече пинизи в стратегията, защото така е базирана, но може да се разглежда по много начини. Предизвикателството при файтърите винаги е било по-интересно за мен лично.

Един въпрос, Драконе:

Ако не е нужно да прекараш време в разучаването на един файтър, няма как да знаеш противнокови атаки, още казано, винаги може да те пребият с нещо, което не знаеш - защото ти не го знаеш, т.е. как ще се пазиш от атаки, които не знаеш? Играенето на файтъри е много сериозна работа. (lol)

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Юли 09, 2009 2:47 am 
Аватар

Тъпа тема,но ако говорим за pro-тата в България и трябва да се прави някакво сравнение,то това са Star Craft pro-тата,защото не мисля че в България като цяло има сериозни играчи на fighting игрите в сравнение с някои други страни сме доста доста назад в fighting-a за съжеление.....

МнениеПубликувано на: Чет Юли 09, 2009 2:52 am 
Аватар

Възможно ли е един SF про играч да изнесе 12-ска муталиски?

МнениеПубликувано на: Чет Юли 09, 2009 3:01 am 
Аватар
*

Super_Beast написа:

Възможно е, щото е много силна единица.
Са не ме питай дали позвам хакове, моля те. Нали знаеш, че ми се губи.. губи ми се смисъла от играта.

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Юли 09, 2009 4:02 pm 

Squall_1st написа:
Super_Beast написа:

Възможно е, щото е много силна единица.
Са не ме питай дали позвам хакове, моля те. Нали знаеш, че ми се губи.. губи ми се смисъла от играта.

Виж са ... мене ако ме питаш всичко ползвам или поне квото ми кажеш де ... О.о

on: 2-те игри са толкова РАЗЛИЧНИ, че няма никакво място за сравнение, било и то в играчите ... или с други думи темата е адски тъпа

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Юли 09, 2009 4:29 pm 
Аватар

Аз съм за Worms 2: Armageddon ,кви са тия лейм игри..

Иначе по темата .. не виждам смисъл от нея - както по-нагоре е драснато , те нямат никакви допирни точки - все едно да сравняваш мморпг със фпс ?!

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Юли 09, 2009 10:40 pm 
Аватар

Squall_1st написа:

Един въпрос, Драконе:

Ако не е нужно да прекараш време в разучаването на един файтър, няма как да знаеш противнокови атаки, още казано, винаги може да те пребият с нещо, което не знаеш - защото ти не го знаеш, т.е. как ще се пазиш от атаки, които не знаеш? Играенето на файтъри е много сериозна работа. (lol)

Не питаш правилния човек. :lol: 2006 Анивенчъра завърших на трето място в гейм турнира, а не бях пипал плейстейшън преди това. Още по-малко бях чувал играта. Сам си прави извода, за какви скилове си говорим. :roll:

НО, във файт (случва се човек да натисне и съседна буква) игрите има понякога (тоест винаги) един герой, които е убер силен и може само с три атака да победи всеки противник. Най-ярък приемр, за който се сещам (пак казвам не съм цъкал много такива игри) Лансъра (мисля, че така беше името на пича със сопата) от Фейт Стай Найт (няма да сменям азбуката и няма да проверя името). Той имаше просто една гьостарица и беше почти непобедим. Хваща в комбо и това. Просто помпаш копчето. Не ме питай от къде знам.
В стар крафт, както казах няма силна раса. Има силен играч. Там вече трябват два пъти повече знание и едва ли случайно ще се докопаш до трето място на които и да било турнир.
Файта просто го знаеш. Нисък удър, среден удър, висок удър, ръка и крак. Останалото е нацелване. Така се почва. :roll:

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Юли 10, 2009 12:38 am 
Аватар

Темата си е смислена - вие я дерейлирате. Тук не става въпрос за игрите, а за про играчите на тези игри и са съвсем сравниви на това ниво. И така по темата - СтаркРафт естествено. Не мисля, че има по-сериозен e-sport. Всъщтност не съм чак толкова запознат със SF но не ми се вярва, че живеят в clanhouse със треньорите си, прекарвайки 6-10 часа в организирани тренировки. Пък и турнири с наградни фондове от 90 000$ не съм сигурен дали има при стрийт файтър.

МнениеПубликувано на: Пет Юли 10, 2009 1:14 am 
Аватар

Да при SF4 все още няма ама по други vs-ове мисля че си има.
И не всичко е нацелване ако беше така както го описва дракончо то всеки ще е добър на Vs ама като седне пред добър играч оня го бие на perfect нали. :arrow:

Цитат:
НО, във файт (случва се човек да натисне и съседна буква) игрите има понякога (тоест винаги) един герой, които е убер силен и може само с три атака да победи всеки противник.

Така като незнаеш недей да се изцепваш с такива мнения...и така
първо вземи се запознай със Soul Calibur 3/4 и тогава коментирай за силни и слаби герой.

МнениеПубликувано на: Пет Юли 10, 2009 10:34 am 
Аватар

Местоположение: Paradise Lost /otoko-tachi ha ikutsu mono umi wo wadari!
Глас за Starcraft. =)
Впрочем, тук няма място за много сравнения. По принцип добрите играчи на файтинг VS ще успеят да мачкат всичко по слабо без да ги докоснат, но винаги нещата могат да се обърнат. Да научиш комбота за известно време е далеч по лесно. В SC - добри турнири, стратегия. Далеч по трудно и не е като ако си фен на някакви rts стратегии да ти е лесна.
Вярно, в SF има много динамика, може бързо да се обърка нещо и да си свикнал да се измъкваш от подобни ситуации. Но от въпросите на темата, дисциплинирани определено са Starcraft pros.

МнениеПубликувано на: Пет Юли 10, 2009 7:05 pm 
Аватар

Soul Calibur! Точно така. Това е играта на която станах трети. Но пък Силвър Бот и Коста, кой не могат да сцепят на пърфект? Естествено, не броя Слави.
А и не ме сцепиха на пърфект, все пак герой с гьостарица винаги има шанс да вземе поне един два хита и един рунд. :wink:

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 3 [ 41 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]