Дата и час: Вто Юни 19, 2018 9:58 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 3 от 3 [ 41 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Кои прота са по-про?
 Street Fighter  31%  31%  [ 11 ]
 Starcraft  69%  69%  [ 25 ]
Общо гласове : 36

Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Street Fighter pros vs Starcraft pros
МнениеПубликувано на: Съб Юли 18, 2009 7:37 am 
Аватар

Аз пък мисля, че когато не става дума за пряко сравнение между двете игри темата си е напълно уместна. Като развитие през годините двете игри има доста интересни общи черти. После ще пиша, че сега трябва да излизам.

Само да отбележа, че в България има PRO Street Fighter играчи, както и на бойни игри като цяло. Те не получават заплата и нямат отбор в националната армия като в Кореа, но уменията им са The Real Thing.
Може да се каже, че про бг играчите на тия игри са нещо като Акацки в Наруто. Някви топ нинджи, които обаче са неизвестни за широкия кръг обикновени нинджи :D

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Юли 18, 2009 9:43 am 
Аватар

Ами аз съм фен и на 2-те но все пак предпочитам Street Fighter

Определено SC турнирите въобще цялата организация са на по-високо професионално ниво.
При фаитинг игрите почти няма профисионалисти. В америка доколкото знам има само 1 човек (Justin Wong) който се издържа от наградни фондове и някви пари от отбора му.Това е защото пича играе няколко игри и винаги е сред фаворитите за спечелване на 1-во място. Във Япония е най-развитата и най-голямата SF сцена но и там наградните фондове са сравнително малки и почти няма професионални играчи в прекия смисъл на израза. Обаче има супер много супер добри играчи. В интервюта съм чувал ,че някой от топ играчите играят буквално по-цял ден и дори понякога спят в аркаде залите. И както казах парите които печелят са доста малко така че всичко това го правят от любов към играта и защото искат да са наи-добрите.
Освен тов както някой спомена SF игрите далеч не са перфектно балансирани т.е. има някой герой с който е почти невъзможно да се спечели голям турнир. И въпреки това се намират много добри играчи за всички герои. И дори много често те са любимците на публиката и са много уважавани от съперниците си.
SF3 3rd strike е игра на 10 години и само шепа играчи от Америка са достигали ниво БЛИЗКО до това на топ играчите в Япония(в Европа май-няма такива), така че да се научи някоя фаитинг игра никак не е лесно.
И двете игри(SC и SF) са найстина много сложни и понеже са толова различни е според мен е навъзможно точно да се определи коя е по-трудна.
Така че за да си "pro" играч в която и да е от 2-те игри e супер трудно но SF играчите получават по-малко пари, по-малко слава, по-малко признание за труда си и затова аз съм на тяхна страна.
Аз лично предпочитам SF защото там всяка се кунда е важна и всяка секунда си под напрежение. Това е все едно SC без завитието, а само постоянни битки между армиите или ДОТА без креепване а само битки между геройте. Просто при SF през 100% от времето си взаимодействаш с противника.

BTW вчета днес и утре е най-големия фаитинг турнир в Америка EVO2009 който иска може да гледа Live strеam-a
на http://evo2k.com/live/ днеска е втория ден и ще започне към 7-8 часа вечерта до 8-9 сутринта.

МнениеПубликувано на: Нед Юли 19, 2009 2:13 am 
Аватар

За съжаление съм забелязал, че всеки път като се води подобна дискусия във форум - хората, които играят бойни игри на PC просто не познават файтинг общноста в България. Да, тук не е като Япония нито Америка, но турнири на бойни игри в България се провеждат от горе-долу 15 години насам, а приблизително от 2002 насам има поне 3-4 централни евента в годината, които събират солидно количество народ като публика и участници. На Tekken4 даже имаше квалификации за Евопейско първенство с около 20 страни. През годините се е получило така, че всички централно известни бойни поредици като Mortal Kombat, Tekken, Soul Calibur, Street Fighter и тн. са получили нужната доза внимание до такава степен, че да се формира сериозна като за населението на нашата страна общност от играчи, които са на сериозно ниво. Може да не можем да скрием топката на японците, но като за нивото на Европа можем да минем за една от добрите страни, без да се сравняваме с държави като Албания примерно.

Един от най-добрите играчи на класически MK игри в света е българин. На 3RD Strike, както и на Zero 3, има група играчи в Пловдив, които биха помляли по-голямата част от контингента на 2DF/GGPO. Българските Теккен играчи са с много добра репутация в цяла Европа и то от доста време насам. Има добри на Soul Calibur 4, от скоро на Guilty Gear, а вече и на Street Fighter IV (не ПЦ версията, а тази за конзоли, която излезе преди няколко месеца).

Това че японците взимат малко пари от тези турнири наистина е вярно, но както е ясно за всички, в случая това не е критерий за нивото им, а даже обратното. Въпреки невъзможноста да се изкарват пари само от това както е в S Craft, бг играчите харесват игрите на които играят и ги изучават сериозно, а не се бият само с някви евтини, абюз трикове, които просто "връзват срещу комшията от блока"

Причините в Япония да играят такива игри предимно на аркейд машини са много комплексни и сложни, но човек не трябва да възприема тази платформа като критерий за навсякъде. За не-азиатските страни конзолата е възможно най-удобната, практична и широко възприета платформа за този вид игри hands down. Освен това в момента в България интереса към конзолните игри е по-голям от когато и да е преди, като се има предвид бума на PC клубовете преди няколко години. Покрай това и все повече и по-големи файтинг евенти се провеждат. Нещата определено напред.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Авг 28, 2009 1:09 pm 
Аватар

Starcraft протата са по добри във всичко от fighting протата. :lol:

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Авг 28, 2009 5:25 pm 
Аватар

разликата в самите игри всъщност не е много голяма, просто при старкрафта всички стратегии се разтягат във времето, докато при файтърите (нека не говорим само за SF моля :? ) стават за части от секундата, и в двете трябва да разучаваш стила на игра на противника, трябва да имаш предвид с каква раса/герой е и какви техники може да развие с тях, и в двете трябва да учиш определени стратегии за определени ситуации, кое с кво може да се контрира, и в двете има стратегия, естествено в SC е по-сложна и там има един фактор който го няма при аркадните - трябва да се взимат под внимание картите, иначе имат много прилики игрите, но се съмнявам че някой е достатъчно ПРО и в двете че да каже - ето тази игра е по-трудна или има по-отдадени хора или квото и да е.. не става

различните неща обаче са за различните хора, на някои не им върват рефлексни дисциплини, други пък изобщо не могат да схванат защо те са толкова трудни, същото се отнася и в обратния смисъл, за тва все ще има някой да се изказва неподготвен против едното

ако трябва да се говори стриктно - SC е по-"про" щото да си про означава да ти е професия.. но нищо повече от това

като лична бележка - повече би ми харесало ако сравнявате star craft & guilty gear, но както и да е

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 21, 2009 8:21 pm 
Аватар

е как се сравняват игри от различни жанрове ... :mock:

МнениеПубликувано на: Нед Сеп 27, 2009 9:56 am 
Аватар

Та значи ако правилно съм разбрал въпроса е коя от двете игри е по-професионално развита...
Ами аз съм SF фенбойче...таа за това казвам SF...Но до моите знания стигат турнири и от 2те игри...Ще ми се да кажа Street Fighter,но ще излъжа...Казвам StarCraft,най-малкото защото цяла една държава го е направила национален спорт...

Slavi написа:
На 3RD Strike, както и на Zero 3, има група играчи в Пловдив, които биха помляли по-голямата част от контингента на 2DF/GGPO.

Само искам да вмъкна че съм играл срещу гореспоменатите и не са нещо особено,камо ли да "помелят" някой по-добър в 2df.За ggpo пък да не говорим...Разбирам че преувеличаването по форумите е даденост ама се въздържайте от такива изказвания...

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Сеп 27, 2009 10:42 am 
Аватар
Пантсу Мастър

Професионалисти са хора, които не правят нещо просто за кеф. Демек ако човек си изкарва основната (или цялата) част от парите с някаква дейност, то тогава е професионалист. Такива хора има и при много други игри. Особено фпс-ите в щатите например са доста добър начин да припечелиш пари. Ако си на достатъчно високо ниво, разбира се. Но и в Япония има достатъчно много турнири с достатъчно големи наградни фондове.

Изображение

I pity the FOO!
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Сеп 27, 2009 11:49 am 
Аватар

Vagabon, аз като написах "биха помляли" имах предвид, че те не играят активно там. Наистина има плд. играчи, които играят чат пат в 2DF, но доста рядко. Аз не знам ти срещу какви си играл там, но без да го приемаш лично ще ти кажа, че съм готов да направим облог, че ти няма да вземеш 1 игра от 8 дори на плд. играчите за които аз ти говоря. Това не го казвам с такава увереност защото смятам, че ти си слаб и съм някъв "агитка-фен" дето си седи в къщи пред ПЦ-то само, а защото познавам общноста наистина.

Аз към SF 3rd Strike нямам особен интерес особено след като излезе SF IV. До сега мога да кажа, че от турнири онлайн и офлайн и други сътезания съм спечелил игри и награди на стойност около 350лв. а аз живея в България. За бокс имаше наскоро европейски онлайн турнир с 500 евро общо награден фонд(на който станах 4ти от близо 100 човека и това беше заради малоумният контролер, сигурно аз бяха единствения в този турнир, който играеше с default малоумната кифла на Х-бокса). Също така даже не участвах на турнира на анивенчъра. Тея неща не ги пиша, за да покажа къв съм луд на тая игра, а щото искам да приемете гледната точка, че дори и в бг има някакви възможности за печалба от тези игри. В щатите си имат национален отбор по SF IV специално, които си имат някъв спонсор и се занимават общо взето само с това. Истина е че най-добрият им играч, който за мен е тъпо арогантно копеленце ходи от време на време до Япония с някви WOW надеждите там, само за да получи някво хардо-гей изнасилване от някви японци дето даже не са топ 5 там. Накратко казано, истина е че за Street Fighter топ играчите не получават толкова пари колкото за SC, но така или иначе те получават под някаква форма максимално възможното възнагръждение за този тип игри. В този смисъл те са максимално близото до професионалисти възможно за SF.
Само при тази дискусия да обърна внимание, никой да не взима като критерий, нивото на SF IV играчите на онлайн версията за ПЦ, щото там положението е много зле.

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Яну 27, 2016 6:19 am 
Аватар

dream_dragon написа:
Ъ.... Ебати тъпата тема. Първо това са съвсем различни игри. Стратегия и фейт симулатор. Скиловете за двете са много, много различни. За едното ти трябват бързи рефлекси, съобразяване на секундата и просто да натиснеш определена комбинация от копчетата. Докато при другата игра ти трябва стратегия. Трябва да си го измислил няколко хода напред и да имаш поне две възможности за действие. Трябва ти стратегия. Мисъл. Съобразяването на секундата пак присъства, но не е същото като при другата игра.
По-дисциплинираните играчи определено са при старкрафта. Там ти трябва. Докато при стийт файтъра... еми всеки го може и не му е нужно да прекарва време в разучаването на играта. Така е при файт игрите.

Баааа, дано съм по темата. :lol:

apm?

даа темата е стара.... знам

Качвайте си субтитрите отделно в сайтове за субтитри, че накрая и вие няма да си намерите буквите.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Окт 30, 2016 1:48 am 
Аватар

За Street Fighter не знам, не съм му фен, но за Mortal Kombat наскоро си я закупих и започнах да следя и турнири. Определено са различни стилове на игра, но и в двата варианта има стратегия и то голяма. Всичко се променя в всяка секунда. Горе някой беше споменал, стрийта всеки го умее, да ама не. Поразгледай клипове с Scar или SonicFox на MK да видиш за какво умение си говорим. Старкраф там всичко е до APM (което е абсолютно същото с комбинацията на бойните игри) и все пак стратегията, но много малки случай ти се отдава момент да промениш тактиката особено когато правиш cheese. За мен и двете игри са уникални за гледане, когато играят професионалисти!

Качвайте си субтитрите отделно в сайтове за субтитри, че накрая и вие няма да си намерите буквите.
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 3 от 3 [ 41 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]