Дата и час: Пет Ное 27, 2020 8:30 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 7 от 25 [ 372 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 25  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Бойни Изкуства
МнениеПубликувано на: Чет Дек 24, 2009 11:48 pm 
Аватар

Iryoku написа:
практически такива неща не съществуват

Това какво значи,в реалния живот? :confused:

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Дек 25, 2009 12:47 am 
Аватар

Точно така. Въпросният термин се използва за онези "ultra-mega-cool" техники, които могат да се видят по анимета и филми, но всъщност са просто част от фолклора. Не става въпрос за неща от сорта на импровизиран smoke grenade, който да хвърляш, за да може противниците ти да те изгубят от поглед (sorry, но звучи тъпо)...
Не забравяй, че и японците са богоизбран народ (както почти всички), императорът е "син на небето" и т.н... Тези неща са си просто част от културата.

Do or do not. There is no try.
The words of truth are always paradoxical.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Дек 25, 2009 12:54 pm 
Аватар
Пантсу Мастър

:doh: Някой в много сериозни филми се вкарва.

Изображение

I pity the FOO!
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Дек 25, 2009 1:45 pm 
Аватар

Определено... Единствената "левитация", която съществува се "постига" чрез "скок", така да се каже, и трябва да си много напреднал в йогата (гръбнака), за да я "изпълниш". Отлепяш се максимум на 2-3 сантиметра от земята и това е, но повярвай ми, това НЕ Е левитация :lol: Виждал съм го по време на тренировките ми, но понеже не съм чак толкова добър, не съм го пробвал. Останалите неща, които разправяш са, както каза Safiir, големи филми...

P.S.: Не съм момиче.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Дек 25, 2009 6:05 pm 
Аватар

Uchiha_Raikou, вместо да говориш на нинджутсу просто ей така, кажи в коя школа се обучаваш, иначе празни приказки...

Аз мога да кажа, че това, което в Теншин Шоден Катори Шинто рю се нарича нинджутсу са всъщност устно предавани техники и съвети за разузнаване в мирно и военно време и включва някакви основни мъдрости и насоки за това как да не ти спарят задника докато се опитваше да провериш какво, аджеба, става в противниковия лагер.

Разбира се, в Катори се изучават и шурикени, но просто като самурайско оръжие. А шурикен е толкова общо название, че няма накъде. Мусаши си е мятал късия меч, това пак е шурикен техника...

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Дек 28, 2009 12:45 am 
Аватар

А приятеля на баща ти в коя школа е бил обучаван?

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Дек 28, 2009 3:26 am 
Аватар

Най-забавното....пича спомена тоя "Choson Ninja"

Не знам до колко си запознат обаче тоз тип практикува чисто Хапкидо...което е корейско бойно изкуство...

Uchiha_Raikou написа:
за левитацията не само 2 3 см а доста пове4е около 30 40 см и то4но това състояние се нари4а транс и до колкото зн е мн опасно .

по-опасно е да се филмира човек като тебе и да се мисли за нинджа и като отиде да се прави на юнак да свърши в болницата...

btw,nem13,кога Мусаши си е мятал уакизашито ?В смисъл знам че е разработил 2 sword стила когато се е бил със Сасаки обаче другото ми е мъгла...

The Dark Knight написа:
Я някой да добави повече инфо за това нинджуцу че ми грабна окото.Доколкото знам нинджите ги тренират от супер малки :?

по принцип всяко бойно изкуство започва да се тренира от ранна възраст...колкото по-късно го започнеш,толкова по-трудно ще го научиш...Особено такова което изисква гъвкавост...Когато започнах TKD (тогава бях на 13) направо ме беше срам колко съм дървен.И до ден днешен киковете са ми слабост...

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Дек 28, 2009 3:38 am 
Аватар

Е, аз пък започнах на 19, но с практика се получава, някак си, така че извинения от типа "не става, щото не съм започнал от рано" или "не мога да се 'разчекна' толкоз" не трябва да се приемат. Има хора, които са си дървета, по принцип (като мен), и такива, които са естествено гъвкави. Хубавото е, че ако си от 1-вите получаваш като бонус голяма сила и издръжливост, докато се разтягаш, а при 2-рите това го няма. Затова всяко нещо си има своите плюсове и минуси.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Дек 28, 2009 3:43 am 
Аватар

Ами като за начало не съм го представил като извинение...а просто казах че ще е трудно...

и не виждам как колко си гъвкав е причина за сила и издръжливост :?

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Дек 28, 2009 4:07 am 
Аватар

Относно извиненията... говорех по принцип, човек, не на теб конкретно ^^'

Всъщност, звучи странно, но е вярно? Всеки път, когато се разтягам, го правя до момента, в който ми е най-приятно + още съвсем леко и мускулите се заздравяват. Стават силни и издръжливи. Много... За сметката на това, самият процес на разтягане е по-бавен, но поне така имаш двоен ефект от тренировките. Забелязах, че е така, откакто започнах да се занимавам. Преди това определено нямах силни двуглави бедрени мускули (зад бедрата), примерно.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Дек 28, 2009 4:18 am 
Аватар

тоест казваш че при процеса на загрявката когато се разтягаш се заздравяват мускулите ?

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Дек 28, 2009 11:25 am 
Аватар

По разни теории Мусаши хвърля вакизашито си по време на двубоя с Шишидо Байкен. Смята се, че хвърлянето на късия меч е сред тайните учения на Хьохо Нитен иччи рю.

Мусаши всъщност разработва стила си с два меча доста по-рано, най-вероятно по време на двубоя си със семейство Йошиока.

Така, важно е да се отбележи, че той не разработва боя с два меча, защото той съществува доста отпреди това, например в Катори Шинто-рю, където има кати с къс и дълъг меч.

За разтягането на мускулите - разбира се, че ги заздравява.

Аз съм почнал на 9 години, и не съм особено гъвкав (е, повече от нормалните хора). Това, с което ми помага ранното начало, е много добра координация и контрол на тялото, което съответно ми помага при ученето на нови техники или нови бойни изкуства като цяло. Според това с какво си започнал се оформят и тези първични качества, разбира се. Аз лично започнах с Айкидо.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Дек 28, 2009 11:39 am 
Аватар

Vagabond написа:
тоест казваш че при процеса на загрявката когато се разтягаш се заздравяват мускулите ?

Извинете ме предварително , че се намесвам така изведнъж... просто искам аз да споделя това което аз знам за загряването/разтягането... целта като цяло е постигането на гъвкавост, която помага например местене на ставата впод различни ъгли(защото по трудно се къса загрял и кръвооросен мускул...)...прави ги по еластични... удължава мускулите и така на татък... Като цяло им помага за разтежа не ги прави чак толкова здрави... това си е с тренировката :thumb:

П.п. чувал съм на някои места на загряването "стречинг" да му викат ... ама май туй е "лафче" използвано от културистите... :baby: :wink:

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Дек 28, 2009 12:01 pm 
Аватар

Стречинга е пасивна загрявка, докато в бойните изкуства се загрява и активно.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Дек 28, 2009 12:59 pm 
Аватар

Ами, то като се замисли човек, ще установи, че огромна част от тренировката е една голяяяяма разгрявка (поне както аз ги правя, че съм си патил 3-4 пъти...)

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 7 от 25 [ 372 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 25  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]