Дата и час: Пет Окт 23, 2020 2:25 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 5 от 25 [ 372 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 25  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 19, 2008 9:36 pm 
Аватар

Бойното изкуство е такова, когато боят е неделим от изкуството, а повечето хора залитат по романтичната представа за себеусъвършенстване и постигане на Дао (примено) , а за това има и по-ефикасни методи ... всъщност може и да няма :D

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 25, 2008 11:16 pm 
Аватар

vegetosayajin написа:
Бойното изкуство винаги на първо място е изкуство.След това е за защита и най-накрая за нападение и смъртоносни техники :o

Съгласна. :)

Изображение
~ Is this my reward for serving God's own war?

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 26, 2008 12:53 am 
Аватар

Как я гънете тая дума изкуство, която въобще не се появява в японския и китайския... "Изкуство" си значи просто умение, и лингвистичните опити да се догоди до неща като поезията и живописта са просто смешни.

Insane Clown... абре, човече, ти четеш ли ми постовете? Пример съм дал - едното племе, другото племе, Месопотамия.... Всичко е било за трепане. Ушу, Кенпо, и пр. - тези се появяват много по-късно.
Още преди цивилизацията е имало БИ.

Аз съм абсолютно съгласен, че убийството е крайна мярка... но бойните умения са за да убиваш.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 26, 2008 8:56 am 
Аватар
Ecchi Warrior

По добре от nem не бих могъл да го кажа :mm:

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 26, 2008 12:05 pm 
Аватар

nem13 написа:
Как я гънете тая дума изкуство, която въобще не се появява в японския и китайския... "Изкуство" си значи просто умение, и лингвистичните опити да се догоди до неща като поезията и живописта са просто смешни.

Insane Clown... абре, човече, ти четеш ли ми постовете? Пример съм дал - едното племе, другото племе, Месопотамия.... Всичко е било за трепане. Ушу, Кенпо, и пр. - тези се появяват много по-късно.
Още преди цивилизацията е имало БИ.

Аз съм абсолютно съгласен, че убийството е крайна мярка... но бойните умения са за да убиваш.

Еми да всичко е било патаклама... то по тази логика е бойно умение и самия шамар... да така е... а се е превърнало в изкуство по простата причина да се избегне убийството... да направиш еди си какво без да убиеш... а това че едно време са се замеряли с пръчки и камани си е бойно умение някакво си там... различни термини и всеки по различен начин ги разбира... така е... това е и самата цел.. :wink:

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 26, 2008 4:40 pm 
Аватар

Убийството също е изкуство.
БИ е пример за прецизност,грация и огромна премереност.
И много още други качества.
В крайна сметка да то е за убиване и това му е била целта някога .. както и сега.
Но дори в миналото е трябвало да се учат да се самозащитават на атакат с контра атака. Така,че няма смисъл за спор относно дали е защита или сила за убиване.
Нали когато човек се учи да атакува той трябва да знае и как да се отбранява. :)

Последна промяна es ~ vampire. на Нед Фев 01, 2009 2:37 pm, променена общо 1 път

Изображение
~ Is this my reward for serving God's own war?

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Авг 29, 2008 2:43 am 
Аватар

Много болна тема :? 10 години съм прекарал в тренировки по БИ.Като почнем от Шотокан карате,което почнах на 7(толкова ми е разбирала главата от БИ :lol: ),та през тае куон до(не е мн ефективно в бой,освен ако не си извънземно силен 8) ,но развива тялото по-добре от всяко друго БИ)и свърша с 5 години Киокушинкай!!!

БТВ - ВСИЧКО се прееба заради един инцидент с мои приятел,от където се видя че нямам воля да се боря с проблемите си и пропуших...от тогава до сега си блъскам главата и се боря с новия си навик и който се надявам скоро да победя :left:

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Авг 29, 2008 1:20 pm 
Аватар

Ами, поне в японският, преподаващите хора се изразяват с думата 技術 (gijutsu), което може да значи техника или изкуство, така че да, възможно е да се ползва тази дума.

Do or do not. There is no try.
The words of truth are always paradoxical.
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Окт 12, 2008 12:18 pm 
Аватар

Omega Red написа:
Kakashito написа:
Ако говориш сериозно прощавай ама бойните изкуства са със цел самозащита а не атака !

ЛЪЖА :!:

не всички боини спортове са за защита има боини спортове за як пердах особено някои като мау таи ( не му знам правописа ) тва си е як пердах наистина е доста сурово като боен спорт или киокушинкаи напрао кат ги видя как се удрят ми става лошо кендото също е за атака не защита ...а да някои беше казал за кво са ни тея бронии или нещо такова ела ми да ти изпукам един и тогава ще разбереш смисълът на тея бронии ..ние сме там да се учим не да се убиваме ,знаш ли кви травми се получават от тоя угъващ се шинаи които не прилича на катаните както някои каза ...еми да не мислите че в иайдото се пердашат с катани ако се бият с катани ще има доста жертви и ще намалява значително клубът :lol: такаче не подценяваите кендото като спорт :roll:

Профил  

Заглавие: Re: Бойни Изкуства
МнениеПубликувано на: Сря Апр 15, 2009 1:36 am 
Аватар

Занимавам се 3-та година с Tae Kwon Dou (не знам дали така се пише) и сам много доволен.

Цитат:
Evility написа:
Тоя сигурно е бил от школата за Болни Екземпляри, Лишени от Граници, Абстрахиращи се от Разумното, Идейни и Обиграни в Насилието, съкратено БЕЛГАРИОН... :lol:
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Апр 15, 2009 2:03 am 
Аватар

я забелязах че нещо се е развихрило тука на тема кво е и за кво се използват БИ
всеки иска да е прав разбира се и за тва се самозабравяте, истината е - нищо конкретно, БИ може да са много неща и могат да служат за много неща - като изкуство на истина, подобно на танц; като проста техника да смелиш някой или за самозащита; или като спорт с цел състезание или за пари; или най-просто - за здраве; има го и моментът където може да се използват за самоусъвършенстване и дисциплина на съзнанието, като в последните 2 вече деструктивния елемент не играе никаква роля, но всичко си зависи от случая

Заглавие: Re:
МнениеПубликувано на: Пет Апр 17, 2009 10:05 am 
Аватар

InsaneClown написа:

Еми да всичко е било патаклама... то по тази логика е бойно умение и самия шамар... да така е... а се е превърнало в изкуство по простата причина да се избегне убийството... да направиш еди си какво без да убиеш... а това че едно време са се замеряли с пръчки и камани си е бойно умение някакво си там... различни термини и всеки по различен начин ги разбира... така е... това е и самата цел.. :wink:

грррр много се дразня от разни такива псевдо-романтици, дето никога не са тренирали, а само са чели книжки.
Изкуство е защото взима шамара и прави така, че да е по-силен, да е по-бърз и да можеш да го направиш от всяка позиция и във всеки момент. Това е изкуство, а шамара си е шамар :ok: Бойните изкуства взимат бойното и го правят по-добро, по-ефективно и затова са изкуства. По различен начин постигат изкуството и уличните побойници, защото то е само и единствено в практиката, а теорията колкото и да е важна и ключова, е просто грам (един грам :lol: - има такава приказка - един грам практика, струва колкото тонове теория) .

Сега накрая ще се окаже, че от десет годишен тренираш десетки хиляди бойни изкуства и ти дължа извинение ... скрий се :shhh: Наслушал съм се и на десетки практикуващи, които по същия начин имат този нелеп образ на бойните изкуства в ума си. Такива като теб + десетките смешни книги, филми и "професори" създават този изкуствен образ на бойните изкуства. Пълно безобразие :bash:

Almost like ... A scarlet flower, blooming fully with pride.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Апр 19, 2009 1:52 am 
Аватар

Едно джудо ще ми дойде добре.

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Май 09, 2009 12:21 am 
Аватар

Много си наивен. Вярно е, че не можеш да направиш всичко, на което са те учили, но повечето неща - да. След като го повториш хиляди пъти, се превръща в рефлекс. Относно това дали е изкуство или спорт, ще ти дам един пример от личен опит. Аз тренирам Тай-чи. Преди него съм се занимавал малко с Таекуон-до, Карате, Кик-бокс и т.н. В китайските бойни изкуства е важно да градиш и това постоянно ти го набиват в главата. Леко като промиване на мозъка. За сметка на това резултатите са повече от впечатляващи. Незнам как е при другите, които вече изброих, защото не съм се задържал дълго, но предполагам, че е подобно. Това, че няма да можеш да правиш неща от филмите е повече от очевидно, но не забравяй, че това е една философия, която се стреми да те укрепи - сила, бързина, ловкост, издръжливост, всичко. Преди да се захвана с Тай-чи, всеки ден тичах много километри (разбирай минимум 10км.) в продължение на години. Когато обаче започнах това бойно изкуство, капацитета ми се увеличи поне тройно. Факт е, че в даскало тичах 50м. за 7.6с. (никога не съм бил силен в спринтовете), а сега 6.2с. е най-добрия ми резултат. Скок от място - от 2.20м. на 2.80м. Не се изхвърлям за нещата горе. Това са факти. Ако не вярваш, просто ще те нарека невеж и спирам дотук. Всичко си иде с времето. Тръгнат ли да те налагат 10 човека е нормално да поемеш damage, но пък що ти е да се биеш с тях като можеш да ги надбягаш?
Междувпрочем, върви и го кажи това (дето си го писал) на някой, който се занимава с Айки-до (такива има навсякъде). Те са особено забавни :lol:

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Май 09, 2009 2:21 am 
Аватар

DanielMadison написа:
В подобренията ти не се съмнявам, както казах абсолютно нормално е като си натоварваш тялото цялостно(както го натоварват бойните изкуства) да имаш и подобрения във общи физически дейности.Къде намираш философия в това не знам.Просто откъдето и да го погледнеш дори и с няколкото си философски елементи в основата (предполагам че има такива) това си е баш спорт.

Хората доста често го бъркат със спорт, това е вярно. Преди да премина по същество, ще ти дам друг пример. Йогата какво си мислиш, че е? Само за разтягане? :lol: И в 2те има огромна доза философия, тъй като те учат най-малкото на спокойствие (бих казал да си "в хармония с околната среда", но в днешно време се е превърнало като клише). Медитацията, например, е доста полезна и можеш да разбереш много неща, които преди не си знаел за себе си. След една тренирока лично аз открих смисъла на живота (какъвто си е, разбира се, само за мен) - да се живее. Нека да го наречем като shortcut за бързото ти ментално израстване. Това не мисля, че можеш да го постигнеш във фитнеса? Напротив, там можеш само да станеш overgrown или да излееш гнева си. Да не говорим, че костната ти структура се прецаква.

DanielMadison написа:
Тва за филмите откъде го изрови не знам, не ти говоря да правиш салта и да трепеш сам поне 20 човека и т.н., но под адреналин изобщо няма да действаш както на тренирвоки, нито пък ще си предупреден когато някой те атакува.

Натрупай опит (поне година) и тогава твърди същото. Ти сам каза, че си неинформиран. Аз вече се обосновах.

DanielMadison написа:
Значи съм малообразован ако не вярвам на неща които нито си доказал, нито пък те познавам за да знам че са верни, така ли?Не че не ти вярвам, не че ти и вярвам, все ми е тая, просто не прибързвай с тъпи заключения при положение че моята култура най - малко се определя от някви си твои постижения и това дали им вярвам.И между другото, поне знам значението на думата "невеж"

Не, ще си невеж ако предположиш, че подобно нещо е невъзможно да е истина (никога не съм казвал "малообразован"). Аз също знам значенията и използвам думата точно на място (също така е синоним на "прост", "неосведомен" и т.н.). Но никъде не съм го написал в прав текст, нали? Единствено споменах, че си наивен (което не е лошо качество). За сметка на това ти реши, че "прибързвам с тъпи заключения".

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 5 от 25 [ 372 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 25  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]