Дата и час: Вто Ное 19, 2019 3:04 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 22 от 25 [ 372 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Бойни Изкуства
МнениеПубликувано на: Съб Окт 09, 2010 12:05 pm 

Ми какво да направя... rules.... ако искаш ела ме пробвай без протектори :)

Да си видял някога боксьор без ръкавици, това са правилата.

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Окт 09, 2010 12:58 pm 
Аватар
Пантсу Мастър

Да си видял някой боксьор да прави спаринг без ръкавици?

Изображение

I pity the FOO!
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Окт 09, 2010 2:27 pm 

Еми именно
Бокс без ръкавици, кендо без екипировка и конно надбягване без кон не върви

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Окт 09, 2010 2:52 pm 
Аватар
Пантсу Мастър

:doh: Ма нали уж протектори са за женчовци бря?

Изображение

I pity the FOO!
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Окт 09, 2010 3:35 pm 

ако правилата ги изискват няма как

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Окт 09, 2010 3:45 pm 
Аватар
Пантсу Мастър

От кога в бокса има правило, че при спаринг трябва да се носят ръкавици? 0_о

Изображение

I pity the FOO!
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Окт 09, 2010 4:56 pm 

(facepalm)

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Окт 09, 2010 5:28 pm 
Аватар
Пантсу Мастър

Изобщо не ми се фейпалми. Разправяш как протекторите били за женчовци, а кат те питам що ги ползваш "Ми щото са такива правилата". А където няма такива правила, а ги ползват са женчовци, така ли? Да не говорим, че това прави тотално безсмислена репликата ти за ръгбистите и играчите на американски футбол. Нали уж като са такива правилата няма как?

Изображение

I pity the FOO!
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Окт 09, 2010 8:40 pm 
Аватар

Аз още си чакам поканата ... не че ми е проблем да те намеря, просто не е възпитано така. Светът на хората практикуващи бойни изкуства е достатъчно малък, че да се познава всеки с всеки, или поне при добро желание да си лесен за откриване. Лично аз с най-голямо удоволствие бих се разкършил и без друго от много време не съм играл спаринг с непознати, струва си да бия път до Русе.

До кога ще дъвчите безсмиления спор за екипировката? Разбирам да сте някакви надъхани младежи на по 17-20 години, ама не сте и Важпер, зарежи драматичните сцени, защото ей толкова ти вярвам на тези глупости дето ги пишеш.

Almost like ... A scarlet flower, blooming fully with pride.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Окт 09, 2010 9:03 pm 
Аватар

Safiir написа:
От кога в бокса има правило, че при спаринг трябва да се носят ръкавици? 0_о

Не е задължително, но е желателно, за предпазване от контузии.

МнениеПубликувано на: Съб Окт 09, 2010 9:12 pm 
Аватар
Пантсу Мастър

Естествено. Нали затова става въпрос. Протекторите (което от самото име трябва да се сети човек) са направени за да не се нараниш при спаринга. Ако не си давате зор хич, няма нужда от тях. Ама ако карате сериозно е много вероятно някой да се контузи здраво. И това важи за всички спортове, а не само за бойните изкуства.

Изображение

I pity the FOO!
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Окт 10, 2010 1:27 pm 
Аватар

Viper написа:
И никой просто не зацепи за какво говоря :doh:

Бойните изкуства не са за да те научат да се биеш, а за да те изградят като човек.
Кой е казал че ми трябва шинай за да набия някого.
Който иска да се бие, нека стане скинар и да отиде в близката махала.

Напротив!Бойните изкуства са направени точно със тази цел.Те цъщестуват от хиляди години и въпреки че в днешно време не ги използваме по предназначение , хората тогава са имали много причини за да ги създават , тренират , усъвършенстват и разпространяват. Някой от тях са искали да имат предимство във непрекъснатите войни по онова време , други просто са искали да се защитят от бандитите , които са ги ограбвали , но общата цел е била да бъде победен противника.В днешно време много от бойните изкуства са се превърнали в спорт.Целта на спорта не е хората да получат тежки телесни повреди и точно за това се използват защитни механизми на най-уязвимите части от тялото.Използването на протектори в спорта е напълно нормално.
Друг е въпроса , че във истинския бой нещата стоят по съвсем различен начин.Някои хора си мислят , че със тренировка на мусколите ще постигнат надмощие при евентуален бой със даден човек.Мусколите наистина играят важна роля , но има много други неща , които оказват влияние.Например ако даден индивид удари с юмрук в стена , дори да има огромна сила ,няма да нарани стената а себе си ,поради простата причина , че стената е по-твърда.Така стоят нещата и във боя.Ако костите и кожата на ръката не са калени , дори и при голяма мусколна сила , която изтласква ръката напред , освен противника ще нараняваме и себе си. Това показва , че каляването на различни части от тялото също е много важно.
Друго нещо , оказващо влияние, е функцията на вътрешните органи.Ако човек има силно развита мусколатура , това няма да му помогне ако не тренира сърцето и белия дроб. Сърцето служи за изтласкване на кръвта , пренасяща органичните вещества и кислорода ,а белия дроб участва в процеса дишане(разграждането на органичните съединения до по прости , при което се отделя голямо количество енергия , която служи за действието на всички системи на човешкото тяло , включително и мусколите).Както се сещате при нетренирани сърце и бял дроб , ще се изморявате изключително бързо.Във китайските бойни изкуства са изградени много техники ,за тренировка и подобряване на дейността на вътрешните органи(всички органи в човешкото тяло имат някаква роля във почти всяка дейност) и правилно дишане. Това например е Чи Гун( Метод за овладяване на вътрешната енергия ЧИ).

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Окт 11, 2010 9:57 am 
Аватар

Safiir попринцип в днешно време нещата в Бокса съвсем ги сбозиха... и наистина при регламентиран и нормален спаринг се водят някакви правила , че неможе да излезеш/да участваш без ръкавици/протектори на/в спаринг(тук изключваме шеговитите и секидневни тренировчици и другите :wink: ...) ... като цяло Бокса се превърна в балет след като въведоха точковата система като основен критерий за оценка ... и суматите допълнителни ненужни правила... и аз съм на мнение , че не трябва да са задължителни (особенно на тренировка...), но ... в случая ги има тези неща , не само заради защитата.... :kicking:

П.п. Viper съвета ми към теб е да прочетеш малко литература ( тъй като едвали ще срешнеш някой достатъчно компетентен и навътре в тренировките практикуващ в България (изключая гостите от изтука които идват от време на време... ) , за да ти обяснят как стоят нещата...) , макар и литературата да не е достоверен източник... за сега в Бг е единствения... :wink: разбираниятати за нещата са доста объркани... Без лоши чувства :wink: :peace:

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Ное 29, 2010 6:17 pm 
Аватар

Вайпър, ама много ме радва как водиш спорове. Ако толкова се впрягаш, дай да се метна и аз до Русе и да обсъдим нещата по хубавия, стар начин. Както казва един от учителите ми "Най-много мразя да се говори за фехтовка".

Ще си донеса моите тренировъчни мечове, и ще ползвам което оръжие пожелаеш. Според традициите на школата, в която тренирам, не ползваме защитни средства освен ръкавици, които служат само за по-добър хват. Разполагам с бокуто с дължина около 72 сантиметра на острието, кодачи, къс европейски меч - 71 сантиметра, къс европейски меч - 82 см (говоря отново за дължина на острието) и дълъг меч - 90 сантиметра, ръка и половина. Освен това имам и затъпен едноръчен европейски меч, около 81 см острие, а ако толкова е важно за теб, бих ползвал и шинай, мисля, че един приятел би ми заел. Мога да донеса и боксови ръкавици, или да си правим спаринг с голи ръце и без протекция, юмруците ми са достатъчно заздравени, пък и няма да се убиваме, нали? Направо ни покани мен и Лоргуса, когато успеем да намерим време, и ще си направим разходката, пък и може нещо да научим от цялата работа.

А колкото до забележката да си гледам аниметата - не ми остава време за тях, тъй като освен университета, имам 5 тренировки на седмица, пък и тренирам в свободното си време колкото мога.

А, и да ме извиниш, наистина не разполагам с особена протекция, освен за долната част на ръката, които ползваме при някои упражнения в европейската фехтовка.

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Ное 30, 2010 10:18 pm 
Аватар

Рофл, спорове <3
Ъъ аз тренирам карате от....6 годишна, някъде :lol: Но изпуснах бая изпити, затова съм още на първи син колан *хвърля се отнякъде* Даже вчера на тренировката успях да си ударя лакътя и сега ме боли :lol: Ходих веднъж и на джудо да видя какво е, но не ми беше интересно. Мъчиха се 5 минути да ме съборят и не стана XD Фейл. Другите изглеждат интересни, но не съм ходила лол. Не съм много спортен човек XD Затова намирам смисъл само в каратето (да се изградиш като човек, евентуално да набиеш някого и да се чувстваш про *крие се от сенсей и сенпаите*). И носиш карате-ги, което е най-яката част xD А не се размотаваш по разни анцузи и съмнителни екипи.
Тренирам Шо То Кан стил, междудругото ^^. Най-красивите кати се водим xD Знам ги до Хеян Годан, горе-долу ^^" (което е забавно, защото ме бяха изпитвали на всички по едно или друго време, но не бях ходила от половин година заради 7ми клас и изпитите и лятната ваканция и сега съм ги изпозабравила лол).
Тъъъ да, карате FTW ^^

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 22 от 25 [ 372 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]