Дата и час: Пет Окт 23, 2020 1:59 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 3 от 25 [ 372 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 19, 2007 6:08 pm 
Аватар

Така е, азиатските народи много са взаимствали от бойните изкуства на съседите си.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 20, 2007 12:41 am 
Аватар

НЕ човек аи плииз кажи нещо повече за Карате до . Заинтригува ме сходството . Спаринг правите ли ? Кой дан си ? Къде тренираш ? Мое дойда да вида . Мой са запиша и аз на Карате До . По-май ми допада!
Има ли шанс за изява ? Имам предвид освен демонстрация на кати /

Изображение

Eat my Chidori BIATCH !!!
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 06, 2007 8:18 am 
Аватар
Tan Sao

chelev-kira написа:
ето ти саита на моя клуб ако си от пловдив може да почнеш да транираш
http://wushu-bg.com/

и аз се занимавам с вин чун! :)

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 12, 2007 5:15 pm 
Аватар

Wushu Колко степени има ? Аз знам само Ба Дуан Дзин и Дим Мак ?

Изображение

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Авг 09, 2007 9:22 pm 
Аватар

бе да ти кажа не знам дали това се наричат точно степени и освен това на знам нищо за Дим Мак асвен тва спариг има и в Ушуто но е доста по различно от обикновения спаринг защото има хвърляния бутания и т.н. е естествено има забранени удари на е като в Муай Тай да има лакти и колена (а и то муай тая е таиландско боино изкуство)

Последна промяна chelev-kira на Пет Авг 10, 2007 6:17 pm, променена общо 1 път

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Авг 09, 2007 10:02 pm 
Аватар

аз лично съм на мнение че всяко бойно изкуство, което може да е и спорт, не е едно от най силните. Виждате ли, ако може да го биеш и след това да се изправи пак без повреждания значи не си го бил много добре. В окинавското карате, което е било първото, няма състезания например. В китайските бойни изкуства, в които се използва поразяване на виталните точки естествени също няма, защото то е достатъчно опасно че да не може да се тренира на човек с пълна сила. Едни от най слабите БИ, като боксът и тае куон до, са най популаризирани като спорт.

бтв кво тренират онея на снимките, изглежда малко дебилско

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Авг 10, 2007 7:26 pm 
Аватар

монголоидните бойни изкуства са готини,но има и бойни изкуства на другите народи i континенти,които също ги бива.
http://bg.wikipedia.org/wiki/Капоейра
http://www.taiji-bg.com/articles/mixed/m19.htm

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 01, 2007 10:20 pm 
Аватар

Аз лично много си падам по бойните изкуства, всякакъв вид. Наскоро се записах на каратe и бих казала, че е много интересно! :P :wink:

Последна промяна Sakura на Нед Сеп 02, 2007 11:55 am, променена общо 1 път

Вижте - това е моето коте
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 02, 2007 3:46 am 
Аватар

Frostburn написа:
аз лично съм на мнение че всяко бойно изкуство, което може да е и спорт, не е едно от най силните. Виждате ли, ако може да го биеш и след това да се изправи пак без повреждания значи не си го бил много добре. В окинавското карате, което е било първото, няма състезания например. В китайските бойни изкуства, в които се използва поразяване на виталните точки естествени също няма, защото то е достатъчно опасно че да не може да се тренира на човек с пълна сила. Едни от най слабите БИ, като боксът и тае куон до, са най популаризирани като спорт.

бтв кво тренират онея на снимките, изглежда малко дебилско

Ако говориш сериозно прощавай ама бойните изкуства са със цел самозащита а не атака ! Целта е да се изъкнеш от ситуацията БЕЗ ДА НАРАНИШ ПРОТИВНИКА ! Докато в бойните изкуства и бойните спортове имаш 1000 пъти по голям шанс да нараниш съперника си отколкото в бойните изкуства които не стават за спорт и се учат само на теория с куци демонстрации и партнйори които естествено ти се оставят .

Изображение

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 22, 2007 10:49 am 
Аватар

Akuma-kun написа:
Аз тренирам кендо от 7 години но се наложи да прекъсна защото сенсея затвори доджото.

БТВ:Края на месеца получавам званието Роннин което ще рече че вече съм се изучил на макс [това е максималния дан в бившото доджо]

Тия глупости как ги измисли? Голям фантазьор си падаш :lol:

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 25, 2007 7:07 pm 
Аватар

Цитат:
Ако говориш сериозно прощавай ама бойните изкуства са със цел самозащита а не атака ! Целта е да се изъкнеш от ситуацията БЕЗ ДА НАРАНИШ ПРОТИВНИКА !

Така е със повечето съвременни бойни изкуства, т.е. така ги предлагат. Но сри, пич, тъжната истина е, че бойните изкуства са с цел убийство. Или пребиване, айде. Ако проследиш съвременните бойни изкуства до началото, ще видиш, че никой не е тренирал карате за да се защитава... Айкидо е създадено наскоро, 20 век, за бога:V.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 26, 2007 12:39 am 

Аз тренирам в момента таекуондо и съм си много доволен...

Щом можеш да повалиш човек с един удар значи бойното изкуство е ефективно... или по-скоро ти си... xD

Така де... колко е силно едно бойно изкуство зависи само от теб и на какво си готов докато го тренираш... ако те е страх от болката например и не можеш да се натиснеш над лимита си поне малко във всяка тренировка... малко няма смисъл да тренираш според мен.... :roll:

nem13

Защо истината е тъжна? На мен ми харесва :twisted:
Най-малкото времената тогава са били по-интересни от сегашните скучни политически игрички по целия свят :roll:
Някой някъде беше казал, че като махнеш главната цел на кендото - убийството, то става нещо скучно, а дори и проста детска игра... и аз така мисля. НО има и изкуства, които дори и да бъдат лишени от тази си характеристика пак остават интересни.

Frostburn кой го реши това че таекуондото е едно от най слабите бойни изкуства? :roll:

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 26, 2007 1:20 am 
Аватар

Нещо картинките не ги отвара ама нищо ^^ полезно инфо има тука :)
и аз преди време ходих на аикидо ама некакси забраих да хода :lol: по едно време се осетих че не хода просто :shock:
са единствено използвам боини "икуства" само ако некои ме пита "ти знаиш ли кои съм аз" :lol:

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Окт 15, 2007 9:13 pm 
Аватар
Tan Sao

клубът ми е останал без зала и редовни членове. търся си нов в района на срелбище/борово/бъкстон. става дума за вин чун. чувал съм, че има в зала Триадица или там някъде?..

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Окт 15, 2007 10:36 pm 
Аватар

Цитат:
Най-малкото времената тогава са били по-интересни от сегашните скучни политически игрички по целия свят
Някой някъде беше казал, че като махнеш главната цел на кендото - убийството, то става нещо скучно, а дори и проста детска игра... и аз така мисля. НО има и изкуства, които дори и да бъдат лишени от тази си характеристика пак остават интересни.

Щото за повечето хора е тъжна. Според мен, човек трябва да убива или с голи ръце, или с меч - защото само мечът е истинско оръжие. Затова бойните изкуства са нещо важно...

Кенджутсу-то, позволи ми да те поправя, като му махнеш главната цел, става Кендо. Тъй. И да, то е почти детска игра. Само най-добрите достигат някакво смислено ниво на умение.

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 3 от 25 [ 372 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]