Дата и час: Вто Яну 19, 2021 3:04 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 19 от 25 [ 372 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 25  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Бойни Изкуства
МнениеПубликувано на: Пон Авг 30, 2010 9:40 pm 

само за информация думата самураи означава 'да служа' , погледнато от тази гледна точка самураите вече не саществуват...боините изкуства не се олицетворяват само в това да смачкаш противника си, има момичета които също тренират кендо и сигурно се досещаш че ако реша да ги размажа със груба сила няма да имам никакви проблеми , но наистина ли искам да победя някого по този начин...е ти сам си отговори.
Можеш да го наричаш както си искаш , да го мислиш за каквото си искаш , но то си е нещо което е част от мен.Наистина живота ми доста се промени от както тренирам кендо , дали към по-добро или по-лошо не знам :D предполагам че в твоите очи всички кендисти са лиглиовци и слабаци , ами нека така да бъде :roll: наистина ме е страх от доста неща , не мога да боравя добре с меча , и предпочитам спокоиния живот без проблеми и збивания :D та така , пожелавам ти лека вечер и успех в бъдеще с тренировките :)

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 30, 2010 9:58 pm 
Аватар

Аз не се опитвам да бъда самурай. Аз съм фехтовач. Да, бойните изкуства не олицетворяват само това да смачкаш противника, но това също е основна част. Мога да те запозная с една девойка с меч, която ще те направи сам да си говориш. И то не защото е по-силна, а защото тренира истинска фехтовка.

Бойните изкуства винаги са били метод на по-умния и ловкия да се изправи срещу по-грубия и силен. Така е и с кенджутсу, така е било и със средновековната европейска фехтовка.

Аз не смятам кендоистите ва лигльовци или слабаци, както поне три пъти поясних. Смятам ги за хора, които не се занимават с бойно изкуство. Нека си тренират, тяхна им работа. Всъщност, няма проблем да твърдите, че сте воини или че тренирате бойни техники, макар да звучи смешно и банално. Просто малко пили по нервите на нас, по-младите практикуващи бойни изкуства.

И аз искам живота ми да е спокоен и безопасен. Не става. Преди месец ме нападнаха на няколко крачки от вкъщи - да, прибирах се по късна доба, бях пеша, и по всички правила направо си го просех, но това не значи, че е било правилно. Именно фехтовалния ми опит ми помогна да се измъкна от ситуация срещу двама души без аз да пострадам, пък и без те да пострадат особено. Нямах меч, но принципите са едни и същи.

Аз не твърдя, че съм и воин, разбира се. Просто фехтовач.

Много ми е забавно като чуя в някои школи как се обяснява "Като влезете в доджо, трябва да оставите всичко зад себе си, да изчистите съзнанието си и да тренирате, все едно външния свят не съществува". Да, това е прекрасна философия за хората, които искат да се научат как да се защитават, и имат няколко часа в седмица, които могат да отделят за това. Изкуството е опит. Ако съзнанието ти не е чисто на улицата, няма значение дали преди 15 минути е било чисто в залата. Човек не трябва да ходи по различен начин, да стои по различен начин, когато тренира и когато живее извън доджото. Да си изпънат като струна когато хванеш меча, а вечерта да се прегърбиш пред компютъра - пълно безумие. Сутрин ставам така, че да се събудя бързо и да съм свеж. Загрявам, хващам си мечовете, тренирам, оставям ги. Когато намеря свободно време около тренировки, сядам и чета - ръкописи от Средновековието, Го Рин Но Шо, будистки или даоистки писания. Гледам филми, чета из нета. Когато чуя за някоя школа, някой приятел ако спомене, дали ще е по фехтовка, карате, винг чун, ако ми привлече вниманието, отивам и гледам. В Англия като се настаних в общежитието и се оправих с първата седмица, основната ми задача беше да мина през всички клубове по бойни изкуства на университета. Тренирах по малко, даже в един изкарах 3-4 месеца, но после всичко се върна към фехтовката. Тя е основата на всички бойни изкуства. Един кендоист може ли да се защити с голи ръце срещу уличен побойник, боксьор, каратист, винг-чунист, или какъвто и да е? Работил съм с такива, и в спаринг, и на по-сериозно. Кендо не е пълноценно, там няма хватове, няма борба (неизменна част от фехтовката), мечът на противника не се хваща, нито ръката му, не се правят атаки никъде другаде освен в основните четири зони, не се прави никакъв удар освен вертикалния (който е изконно рисков и в много случаи неправилен) шомен, хоризонтално сечене (който също може да се ползва само в определени ситуации) и фронтално мушкане (при което в реални ситуация си просиш противника да бъде намушкан и в същото време да ти стовари своя меч по главата).

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 30, 2010 11:26 pm 

маи маи обичаш да спориш ,дори и когато вече сме съгласни с тебе ти продължаваш спора :D

Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Авг 31, 2010 4:44 am 
Аватар

Вярно, имам любов към спора, но не, просто усетих, че не съм доуточнил някои детайли.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 20, 2010 9:53 am 

И аз като Андрей не се стърпях да не си направя регистрация.
nem13.... много си объркал реалноста :doh:

Цитат:
Един кендоист може ли да се защити с голи ръце срещу уличен побойник, боксьор, каратист, винг-чунист, или какъвто и да е?

И защо да не може, както каза @dream_dragon идеята на БИ е да те изградят, като човек, а не да те направят бияч от сорта на "Еййй ... шшшш... я ела, че ме сърбят ръцете"

С какво един каратист превъзхожда един кендист?
Има 3та ръка?
Каратиста е придобил 6тото чувство на Spider-man?
Чете мисли?

.... просто си гледай аниметата :doh:

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 20, 2010 11:40 am 
Аватар
Пантсу Мастър

Viper написа:

Даваш си сметка, че колкото и вярно да е това, което казваш, колкото и добре да си го обяснил...с такава изцепка накрая единственото, което показваш е що за идиот си, нали?

Изображение

I pity the FOO!
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 20, 2010 12:20 pm 
Аватар

Viper аз мога да ти кажа, а най-добре да ти покажа :wink: Искаш ли? Първо с празна ръка, пък после ме облечете във вашите "доспехи" и ще пробваме и обратното.

Almost like ... A scarlet flower, blooming fully with pride.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 20, 2010 1:04 pm 
Аватар

Те на хора и в училище учат

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 20, 2010 2:34 pm 
Аватар

Viper написа:
И аз като Андрей не се стърпях да не си направя регистрация.
nem13.... много си объркал реалноста :doh:

Цитат:
Един кендоист може ли да се защити с голи ръце срещу уличен побойник, боксьор, каратист, винг-чунист, или какъвто и да е?

И защо да не може, както каза @dream_dragon идеята на БИ е да те изградят, като човек, а не да те направят бияч от сорта на "Еййй ... шшшш... я ела, че ме сърбят ръцете"

С какво един каратист превъзхожда един кендист?
Има 3та ръка?
Каратиста е придобил 6тото чувство на Spider-man?
Чете мисли?

Като човек който е имал възможността да тренира всяко от гореизброените отговора на ТЪПИЯ ти въпрос е съвсем елементарен...И за да ти затормозя малкия мозък ще ти го кажа метафорично...Ако ти цял живот ядеш с вилица, и изведнъж се надяждаш с някой ,който цял живот яде с празни ръце,но ти също трябва да ядеш с празни ръце...кой ще изяде повече ,за по-малко време...
Или просто обяснено...кендист без шинай кфо е....обикновен човек...айде...знае там някфи айкидо хвърляния и тфа е...от друга страна карате-ка та е в свои води...знае как да прецени разстоянието ,как да влезе и пр.

Също така въпроса не беше че карате-ка та ше иде до близкия кендо клуб и ше почне да се бие както ти го описа...тфа е хипотетична ситуация но явно не си наясно изобщо какво е това...

Чуваш ли се когато говориш,мисля да те убия тая нощ...

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 20, 2010 2:42 pm 

И никой просто не зацепи за какво говоря :doh:

Бойните изкуства не са за да те научат да се биеш, а за да те изградят като човек.
Кой е казал че ми трябва шинай за да набия някого.
Който иска да се бие, нека стане скинар и да отиде в близката махала.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 20, 2010 2:52 pm 
Аватар

Viper написа:
И никой просто не зацепи за какво говоря :doh:

Бойните изкуства не са за да те научат да се биеш, а за да те изградят като човек.

Logrus написа:
Viper аз мога да ти кажа, а най-добре да ти покажа :wink: Искаш ли? Първо с празна ръка, пък после ме облечете във вашите "доспехи" и ще пробваме и обратното.

Знаеш ли аз какво си мисля, че те учат бойните изкуства - да приемаш предизвикателствата, които живота ти отправя, със силна воля, смело сърце и чиста мисъл. Разбира се, това е твърде идеализирано, за да се приема буквално, но когато един човек, който претендира, че разбира и практикува бойни изкуства, се направи на разсеян, това казва много :hat:

п.п.
Вагабонд :arrow: много от големите майстори, с които съм говорил/чел съм за тях, казват, че принципите в Бойните изкуства са едни и същи, независимо какво тренираш. Казват, че след време майсторите на външните (твърдите) стилове, овладяват вътрешните, и обратното. Също така има много бойни изкуства, които празната ръка е заложена като основа за овладяването на съответното оръжие, както е при Син-И цюан (ушу). Съответно хората трениращи с "пълна' ръка, могат да се оправят, с известни уговорки, и без оръжие. Те също имат форма (физ и дух), умеят да преценяват дистанция (дори по-добре, предвид, че боравят с оръжие) и тн. , но разбира се практиката да се биеш с голи ръце, когато липсва, не може да бъде запълнена просто ей така ... да я извадят из-под ръкавите си, като фокусници.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 20, 2010 3:52 pm 

Еми окей покажи ми, чакам предложения

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 20, 2010 4:52 pm 
Аватар

От цялото съскане и джафкане искам само да попитам... защо Кендист да неможе да се справи без доспехи и оръжие :o ... както и Айкидист...каратист... парашутист(всичките на ИСТ..) с оръжие... и ... :o :wink: :hat:

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Сеп 20, 2010 5:24 pm 
Аватар

всичко е ташак, зависи си от индивидуалната физическа подготовка ГЛАВНО.
ама тук като влезна и вече изпитвам страх да пиша, леле, вземе някой ме пребие ;3

МнениеПубликувано на: Вто Сеп 21, 2010 2:43 pm 
Аватар

Viper написа:
Еми окей покажи ми, чакам предложения

Подиграваш ли ми се ? :o

:huff:

едит:
всъщност да не подхващам така темата, че ще отиде и коня и каруцата.
Какво предложение чакаш готин? За брак, за семейство? Казваш в коя зала тренирате и идвам, по просто от това, здраве му кажи. На мен освен интересно, ми е много полезно всякакви такива обмени на опит и практика в бойните изкуства. Условията са игра с празна ръка по правилата на ММА, без лакти и колена в главата (и с протектори, нема да се трепем я :king: ), игра по вашите правила и после правим анализ. Можем някакви конкретни ситуации да разиграем, ще прегледам какво се джафкахте по темата, че не ви следих дискусията :D

Ghost Wolf написа:
От цялото съскане и джафкане искам само да попитам... защо Кендист да неможе да се справи без доспехи и оръжие :o ... както и Айкидист...каратист... парашутист(всичките на ИСТ..) с оръжие... и ... :o :wink: :hat:

Заради тренировките. Като изключим природните таланти, които са факт, като тренираш си добър в това което правиш. Ако Кендока (правилния изказ) не тренира с празна ръка, без оръжие няма да е в "свои води" и както аз тренирам без оръжие в 90% от случаите, мога да използвам наученото от празната ръка и да го прехвърля към работа с оръжие, но неефикасно. Има детайли, които се усвояват само с практика, за двете системи важи.
Има и куп странични фактори, който ако трябва да обяснявам, ще затънем в блатото на подробностите. Абе на практиката това се усеща най-силно.

burst не съм те разбрал, не ми е нито за първи нито за последен път :dontknow: :lol:
извинявай

Последна промяна Logrus на Вто Сеп 21, 2010 6:05 pm, променена общо 1 път

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 19 от 25 [ 372 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 25  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]