Дата и час: Пон Окт 22, 2018 9:49 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 23 от 25 [ 372 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Бойни Изкуства
МнениеПубликувано на: Чет Дек 02, 2010 10:53 am 

@nem13
Еми идвай, никой не те спира
ако искаш си носи и светлинен меч ;)

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Дек 02, 2010 11:05 am 
Аватар
Пантсу Мастър

Нещо адрес, час, в който ще си там? Или да използва Силата и да ги разбере тези неща? :roll:

Изображение

I pity the FOO!
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Дек 02, 2010 6:54 pm 
Аватар

Защо се занимавате да спорите вместо като пичове да си тренирате и да напредвате. Източните бойни изкуства като карате, таеклондо, кендо (и д.р.) имат силно развити философии , които за един напреднал и отдаден на тях оказват влияние върху начина му на мислене, поведение и изразяве. Тоест такъв човек не би тръгнал да води подобни спорове, защото е над тях и както по-горе беше споменато бойните изкуства са създадени с военни цели (да се подобрят уменията на война да нанася щета максимално бързо и ефикасно) , но поради промените в начина на мислене на човек и преустройството на обществения живот вече се използват за самозащита (навярно знаете, че нанасянето на телесна повреда на човек е подсъдимо действие освен ако не е неизбежна отбрана или крайна необходимост). Също така в 99,999 % от случайте, в които се водят подобни спорове дори не се обмисля извършване на заканата , да не говорим за нейното прилагане в действие.

МнениеПубликувано на: Пет Дек 03, 2010 8:22 pm 
Аватар

Светлинните мечове ги извадих от употреба преди няколко години:V. Старите метални си вършат по-добра работа.

Цитат:
Ходих веднъж и на джудо да видя какво е, но не ми беше интересно. Мъчиха се 5 минути да ме съборят и не стана XD

Апропо, имал съм абсолютно същата случка. В началото давах на разни хора да ме хвърлят, но после ми стана интересно какво ще направят, ако всъщност не им се пускам, и резултатът беше някакви висящи по мен персони. Истината е, че джудо има прекрасни техники за хвърляне, но много от хората по света го тренират силово и ако познаваш елементарни биомеханични принципи, можеш да контрираш подобни опити с лекота.

А, и Хами, ако си бях ходил на изпитите по Айкидо след един момент, може би щях да имам някой и друг дан днес. Просто след третия изпит ми се видя не особено смислено. Имаше си тенденция хлапетиите да се държат нагло като вземат синия колан и това ме отврати тотално. Защо да се правиш на велик заради един изпит? Много по-горд се чувствах тогава (все пак става въпрос за 9-15), когато сенсей ме видеше как правя някоя техника и просто кажеше "Добре". Така че заеби ги тия глупости за колани. Колко черни колани съм виждал, които ще бъдат пребити от всеки по-мастит уличен побойник, не е истина.

А Шотокан днес е може би един от най-основните видове карате, и един от малкото, които бих препоръчал за деца. Киокушин няма и да го споменавам, Годжу рю извън Япония, както и Вадо и Шито рю не са ми направили добро впечатление. По принцип не харесвам стилове, които се ориентират към състезания. Тук например, в Нотингам, има клуб по Шотокан карате към университета, и инструкторът е доста добър. Но това, което наистина ми хареса в него, е че показва както техниките, които се ползват в състезанията, така и, ако го помолиш, по-традиционните подходи дори към най-основните неща като мае гери и маваши гери. Сериозен будука.

"Силно развити философии" е именно един от проблемите - съвременните кендоисти, например, все говорят за заншин, за пътят на меча, а никога не са държали шинкен в ръка. Никога не са работили с оръжие с адекватен баланс, извивка и тегло и говорят за Пътя на Меча, видиш ли. Или пък таекуондо, което има ритници, започващи с четири стъпки и въртенета около оста, преди най-после да ритнат? Кой ще ги чака, това не е американски кунг-фу филм от 80те.

Сафийр, то нещата могат да се уговорят и на лично, споко. А и Дреад, аз не отправя закани, аз просто предлагам спаринг и споделяне на опит - нещо което е вид тренировка, която води до напредване. С Логрус като се видяхме понаучихме доста неща един от друг, например, макар двамата да имаме тотално различни бойни основи.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Дек 03, 2010 9:30 pm 
Аватар

Оо, един четвъртокласник е с кафяв колан. А ни обясняваха как до 14 годишни не сме можели да го вземем :lol: Отдавна спрях да се интересувам от коланите, просто уточнявам формално XD И наистина е голям кеф да те похвали сенсей, дори и само с "Добре" или да те погледне и да те отмине одобрително :lol: А маягери и мавашигери наглите лапенца не могат да ги правят, защото са прекалено заети да зазубрят кати за 7 степени напред ^^^ (не че аз не залитам на мавашигери, но това е отделен въпрос xD). Ии не знаят разликата между Йоко гери кекоми и Кеяге :lol:
А, междудругото, разбрах, че в кьокошина не можели да удрят в лицето XDD
Шотоканец: ^^
Кьокошинкаец: ^^
Шотоканеца: *чупи му носа* Ха. ^^

И наскоро ни предупредиха, че щом тренираме карате се водим военно обучени ^^ => Ако някой ни нападне и го набием прекалено много ще излезем ние виновни заради логичните закони :lol: А мама ми разказваше, че преди им трябвало да се записват в полицията, че тренират карате, защото иначе не можело :3
Ноо си има и философия, сенсеите и сенпаите постоянно обясняват нещо за духовната чистота, силъта на Центъра, нагласата и т.н. х.х"" Ако тренираш източно изкуство само с идеята, че можеш да натупаш някого не е хубаво. Но ако ходиш само за едната самозащита не е интересно. Трябва да имаш мерак и да научиш малко поучителни историйкии и кати. Всеки може да ръгне някого с юмрук, въпросът е, че няма да го нарпава в зенкуцудачи с правилна стойка и лакътят трябва да е отдолу, иначе ще си го контузи *кима с глава*

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Дек 04, 2010 12:12 am 
Аватар

За всеки човек си има определено бойно изкуство или начин на бой, който го прави максилмално ефективен, определяно от физиката и същността му(тоест какъв човек е). Бих казал, че на тренировките се развиваш до определено ниво а над него сам откриваш кое може да те направи по силен.

МнениеПубликувано на: Съб Дек 04, 2010 12:08 pm 
Аватар

Hammy написа:
Оо, един четвъртокласник е с кафяв колан. А ни обясняваха как до 14 годишни не сме можели да го вземем :lol: Отдавна спрях да се интересувам от коланите, просто уточнявам формално XD И наистина е голям кеф да те похвали сенсей, дори и само с "Добре" или да те погледне и да те отмине одобрително :lol: А маягери и мавашигери наглите лапенца не могат да ги правят, защото са прекалено заети да зазубрят кати за 7 степени напред ^^^ (не че аз не залитам на мавашигери, но това е отделен въпрос xD). Ии не знаят разликата между Йоко гери кекоми и Кеяге :lol:
А, междудругото, разбрах, че в кьокошина не можели да удрят в лицето XDD
Шотоканец: ^^
Кьокошинкаец: ^^
Шотоканеца: *чупи му носа* Ха. ^^

И наскоро ни предупредиха, че щом тренираме карате се водим военно обучени ^^ => Ако някой ни нападне и го набием прекалено много ще излезем ние виновни заради логичните закони :lol: А мама ми разказваше, че преди им трябвало да се записват в полицията, че тренират карате, защото иначе не можело :3
Ноо си има и философия, сенсеите и сенпаите постоянно обясняват нещо за духовната чистота, силъта на Центъра, нагласата и т.н. х.х"" Ако тренираш източно изкуство само с идеята, че можеш да натупаш някого не е хубаво. Но ако ходиш само за едната самозащита не е интересно. Трябва да имаш мерак и да научиш малко поучителни историйкии и кати. Всеки може да ръгне някого с юмрук, въпросът е, че няма да го нарпава в зенкуцудачи с правилна стойка и лакътят трябва да е отдолу, иначе ще си го контузи *кима с глава*

Стига бе, ти истински ли си?
Я си признай от кой анимационен филм излезе?

Тези неща, за които пишеш са тооооолкова ОЛД СКУУЛ, че няма на къде :blush:

Almost like ... A scarlet flower, blooming fully with pride.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Дек 04, 2010 1:39 pm 
Аватар

Възможно е да съм била изпратена от Съюза на каппите да уча човеците по тези земи на духовни ценности, но да съм кръшкала прекалено много от задълженията си и спомените ми да са били подправени, никога няма да се знае.
В източните бойни изкуства трябва до някаква степен да се придържаш към традициите, иначе няма да е интересно. Все едно да учиш някакъв език и да игнорираш правописа му : ?

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Дек 04, 2010 7:14 pm 
Аватар

Ооо ама ти женско ли си? Ясноо това говори достатъчно :icecream:

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Дек 08, 2010 2:21 am 
Аватар

Проявих интерес това лято към Карате Kyokushin и не останах очарован.Не бяха позволени удари с юмруци в главата,но с крак сечи колкото искаш.От страни трениращите изглеждаха на биещи се примати :pokey: :bash: =)) .Бях само за 1 тренировъчен час и тези 90 минути успяха да ме откажат от Kyokushin-а.
Сега съм се замислил да започна Айкидо.Изглежда ми интересно,жалко че в момента нямам време да посетя локалния айкидо клуб и да наблюдавам,и съответно взема участие в някоя-друга тренировка.През Януари,може би,ще ми се отвори свободно време и ще започна тренировки :icecream: Дотогава си оставам само с мерака :mrgreen:

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Яну 14, 2011 9:51 pm 
Аватар

4 години тренирах таекуон-до.. Ама се отказах.. и аз незнам защо.. Сега щях да съм червен колан с черна лента.. и след няколко месеца, като стана на 16 - черен.. Ама - шанс.. :) Имам зелен колан сега, иначе.. ама съм забравила всичко. :lol:

МнениеПубликувано на: Чет Яну 27, 2011 7:51 pm 
Аватар

любопитно ми е какво ви е мнението за забраните в бойните изкуства (примерно да не удряш с лакти) и съчетанието на БИ-тата и думата спорт

МнениеПубликувано на: Вто Фев 01, 2011 3:57 pm 
Аватар

Логични.
Бойните изкуства се превръщат в гимнастики за дълголетие, или спорт.
Защото другата страна е ъммм леко грозна, свързана с много кръв, смърт и осакатяване.
Хей, нали четеш манга, що за въпрос :P

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Фев 02, 2011 5:21 pm 
Аватар

Пробвал съм карате, но нещо не ме грабна. ММА ми допадна най-много, но това за мен не е бойно изкуство, а боен спорт ако мога така да се изразя.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Фев 04, 2011 1:02 am 
Аватар

Бе, ММА го водят един от най-бруталните спортове, май. Но cage fight-овете, които са всъщност ММА битки без правила, нямат нищо общо със спорта и могат да станат много грозни.

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 23 от 25 [ 372 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]