Дата и час: Чет Апр 26, 2018 8:00 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 3 от 3 [ 36 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Оригами или изкуството на сгъване на хартия
МнениеПубликувано на: Чет Юни 30, 2011 4:34 pm 
Аватар

btsanev написа:
Здравейте,

някой може ли да ме насочи от къде в София мога да купя хартия за оригами?

Здрасти!

Сещам се за две места, от които съм си купувал хартия:
  • книжарница Слънчоглед - ул. Иван Вазов 13 (близо до Шишман). Като се качиш на втория етаж питай някой от персонала къде е хартията. От там отдавна не съм пазарувал, така че не знам какво предлагат в момента. Принципно там имаше едноцветна оригами хартия с гръб на точки, имаше и орнаментална с не-помня-какъв гръб, ама трябва да е бил дюс.
  • Художническа книжарница - не помня как се казва тази книжарница, но се намира на метростанция Сердика (големият подлез). Като излежеш откъм страната на Пиротска, веднага срещу теб има магзин за маратонки или нещо подобно беше. Свиваш наляво в посока католическата църква (движиш се успоредно на Т. Александров по малката уличка с паркираните коли, в момента има едно скеле опънато по края на сградата). Докато ходиш следиш дясната страна за художествения магазин, входът му е директно на тротоара. Мисля че се падаше преди безистена и след магазинчето със зелена дограма, ама може да се лъжа. От там наскоро пазарувах и това, което имаха беше орнаментална хартия с дюс гръб. Имаше 15х15 и 20х20 размери с 50 листа, като във всеки пакет има по 5 (май) десена. От хартията съм много доволен, особено от 20х20. 15х15 ми е малко твърда в някои случай, но също се получиха много хубави неща с нея.

П.П. С малко закъснение, ама от доста време не съм се навъртал насам, дано е полезна тази информация за вбъдеще ...

МнениеПубликувано на: Нед Юли 17, 2011 1:35 am 

ето как можете да си направите голяма и качествена хартия http://www.youtube.com/watch?v=MROF94-0ulA http://www.youtube.com/watch?v=MROF94-0ulA или да пазарувате от тука http://www.origami-shop.com/en/origami- ... l-207.html

Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Окт 15, 2011 3:33 pm 
Аватар

Обожавам оригами изкуството,направил съм доста оригамита досега,но мисля скоро да се захвана и с някое киригами.

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Ное 06, 2011 10:13 pm 
Аватар

И аз обожавах оригами и направих доста фигурки ама..
Бързо ми омръзна.
ЕдИт: И не бих го нарекъл "ИзкуствО"
хващат окото но... Само толкова.

Кажи на ВаУката от 3тия етаж да не си паркира веУосипедО на пешеходната. Не знам Ауди Уи е,ВиваУди Уи е,ама като изУЕЗЕМ с еУектрОЖЕНО ЧЕ МУ ОСТАИМ само смукаЧО!
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Ное 06, 2011 11:01 pm 
Аватар

darealG написа:
ЕдИт: И не бих го нарекъл "ИзкуствО"
хващат окото но... Само толкова.

lol това изказване ме разтърси...
Изкуство значи да твориш,независимо какво правиш-рисуваш,пееш,сгъваш хартия,режеш хартия,танцуваш и т.н.Оригамито си е затвърдило позицията като едно уникално само по себе си изкуство.
И щом си останал само с впечатлението че само хващат окото значи не си се заинтересувал достатъчно.
Има такива оригамита,които ме карат да остана с увиснало чене.Ако теб това не те е впечатлило,значи това не е изкуството за теб,а повярвай ми то е изкуство.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Ное 07, 2011 11:26 pm 
Аватар

Съгласих се! Съжалявам за тъпото изказване (а не ми е първото и едва ли ще е последното във форума :lol: ) има още доста изкуства които намирам за "скучни","смахнати","безинтересни" и т.н.
И когато видя някФа тълпа да се загледа в тези "глупави" от моята гледна точка произведения с възклицания като "Ах колко красиво" , "Леле колко оригинално" или "Какво изящество".
Нещо отвътре ме кара да си взема бира и да им тегля една майна(на тях щото не ги разбирам,ама и на мен си поради същата причина).
Предполагам че просто не съм "човек способен да оцени истинското изкуство"
Или нещо такова.. За мен не е от голямо значение :?

ПС:
Извинявам се за оффтопика.

Кажи на ВаУката от 3тия етаж да не си паркира веУосипедО на пешеходната. Не знам Ауди Уи е,ВиваУди Уи е,ама като изУЕЗЕМ с еУектрОЖЕНО ЧЕ МУ ОСТАИМ само смукаЧО!
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 3 от 3 [ 36 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]