Дата и час: Вто Окт 17, 2017 3:07 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 1 от 11 [ 156 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Следваща
За или против раздел за превод на манги?
 За.  60%  60%  [ 31 ]
 Против.  40%  40%  [ 21 ]
Общо гласове : 52

Автор Съобщение
 Заглавие: Раздел за преведени манги
МнениеПубликувано на: Сря Май 06, 2015 10:15 pm 
Аватар

Предложението ми е да се направи раздел за преведена манга, както има раздел за субтитри на аниметата.
Наясно съм, че преводите на манга са много по-малко, но това не значи, че трябва да им отделяме по-малко внимание.
Всичко в манга раздела е доста объркано в момента. Преведените манги са на едно място с тези на английски. Има една тема за всички манги и там в един пост са изкарани няколко преведени, но това се обновява рядко.
Надеждата ми е с направата на този раздел е да се стимулира поне малко превода на манги.
Аз лично бих си го причинил и ще поема цялата отговорност за раздела, ако на никой от сегашния екип не му се занимава да прави теми. Осевн това разбирам от манга тайпсет и мога да пусна няколко урока.
Кажете си мнението по въпроса и да видим какво ще измислим. :peace:

Последна промяна Puple на Пет Май 08, 2015 11:08 pm, променена общо 1 път

Заглавие: Re: Раздел за преведени манги
МнениеПубликувано на: Сря Май 06, 2015 10:18 pm 
Аватар

Аз подкрепям с 2 ръце! :thumb:
Ако трябва, и аз ще помагам.

ПП.: А пък ако се направи и онлайн четец - още по-добре. :ok:

МнениеПубликувано на: Чет Май 07, 2015 12:40 am 
Аватар

Разбира се, че съм съгласен.
Нямаше да коментирам, но осъзнавам, че идеята има нужда да се разпространи.

Желание за превод на манга има, но безредието и липсата на каквато и да е организация
просто тотално обезкуражават всеки, който поеме такова начинание.
Особено като види, че всичкият труд, който е хвърлил (който, вярвайте ми, не е малко),
е достигнал до има-няма 50-на души.

Наистина се надявам инициативата да осъществи някакъв резултат
и такива начинания да се насърчават, за да може да има развитие.

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Май 07, 2015 11:14 am 
Аватар

Предвид, че в България вече се превежда манга (имам предвид шонен джъмп so far), според мен или подобен раздел ще остане полу-празен и без интерес към него, или ще налее масло в огъня на драмите покрай Артлайн :)

Принципно техните неща трябва да заемат централно място и личното ми мнение, е че въпреки трудностите (бавно издаване, ограничени заглавия, някои преводи и тн), като манга фенове първо на тях трябва да обърнем внимание/ерго да ги купуваме и след това, понеже те не могат да покрият целия диапазон на мангата - да се подкрепят фен преводите на други заглавия.

...сещайте се, между редовете, какво съм искал да кажа :)

Almost like ... A scarlet flower, blooming fully with pride.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Май 07, 2015 2:33 pm 
Аватар

Във фенскусии (манга) си има тема "Манга на българския пазар",
където са изредени всички издадени на български език манги.
Ако се направи отделен раздел за превод на манга,
тази тема може да се сложи като закачена (или както там се водеха).
Може и на всяка манга да се направи отделна тема,
но да се отличава по някакъв начин от фенпреводите.
Естествено, лицензираните манги няма да се качват по разни места за онлайн четене,
за да се стимулира купуването им, както дублираните анимета не се качват в тракера.

МнениеПубликувано на: Чет Май 07, 2015 7:08 pm 
Аватар
Модератор

Раздел се прави, когато има засилен интерес или се види потенциала. Ако сега се направи раздел, ще се прехвърлят има-няма 5 теми, повечето от които с умрели от години линкове. Нямам спомен дори кога за последно някой е пускал преведена манга (освен една единствена група). Има и доста неща със зарязан превод между 1ви и 5ти чаптър.

"Желание за превод на манга има, но безредието и липсата на каквато и да е организация
просто тотално обезкуражават всеки, който поеме такова начинание."

То само с желание не става. При аниметата не само имаше желание, но и се превеждаха.

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Май 07, 2015 7:37 pm 
Аватар

Сава, ти специално как ще разбереш дали има интерес, като не стъпваш в раздел Субтитри? :lol:
Отново не мислиш какво казваш. Когато започваш строеж на къща, първо копаеш за основите, а не изливаш директно плочата. Ето ти друг пример... как да стане една театрална постановка, без да има изградена сцена за нея? За мен е една малка енигма как в най-големия портал за аниме и манга няма място, където да се обсъждат преводи на манга. За сметка на това има всевъзможни лафчета, арени и дрън-дрън-та-пляс, които могат да се намерят във всеки втори интернет форум. Направете един раздел и му дайте свобода да се развива. Ясно е, че няма да стане от раз. С времето ще си намери достатъчно фенове.

МнениеПубликувано на: Чет Май 07, 2015 10:08 pm 
Аватар

Само SDC-BG имат над 40 преведени заглавия. Utsukushi и те напредват, имат 100+ преведени глави на Фейри Тейл, 50 + на Saiyuki и т.н.
    Материал има, уверявам ви. И нали това е идеята да се стимулира превода на манга и да има по-голяма активност...
    Примера на Ragnos за театъра е много точен. Докато някой не направи нещо по въпроса няма как да искате голяма активност.

МнениеПубликувано на: Пет Май 08, 2015 12:43 am 
Аватар
Модератор

Обясни ми как искаш да търся манга в АНИМЕ раздел. После аз не съм мислил какво говоря. Ако искаш да отида в Арт или Хентай, да ги питам дали искат да превеждат игри? Аз с Puple съм си говорил за това преди доста време. Още тогава му казах същите неща, не виждам активност от тяхна страна в МАНГА раздела.

Самоче аз не строя къща в момента, че да ми даваш глупави изкривени примери. Като искам да разширявам къщата, първо отделям пари и купувам материали, намирам време или наемам работници, а не събарям стените и да чакам с месеци да намеря пари за материали или някой друг да ми я разшири. А пък като имаш сцена, а нямаш актьори, щото само 2ма са се появили на кастигна, какво правиш, ще има ли театрална постановка? Трудно някой ще построи стадион/игрище, ако не вижда децата да играят наоколо. А децата не играят наоколо, защото не могат да поляната/двора, трябва им специално игрище :lol:

"няма място, където да се обсъждат преводи на манга." =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) Цял раздел манга, няма къде да обсъждаш, айде моля ти се. Ама то няма да стане и с "имаме желание ама не правим нищо от години". В момента може да се пускат теми с бг превод, някой пуска ли? Кажи ми пуска ли? Тогава ми философствай как да строя къща, нищо че нямам материали.

"Направете един раздел" - раздел има къде да се пускат тези теми, но не се пускат. "С времето ще си намери достатъчно фенове." значи сам твърдиш, че в момента няма достатъчно фенове, т.е. искате раздел за който сами казвате, че няма интерес, ок.

Пък и след като не мисля какво казвам, защо изобщо ми отговаряш? Не бих могъл да осмисля и твоето, камоли да ти отговоря с нещо смислено. :confused:

Puple: Като има материал защо не го споделяте? Би ли ми отговорил, кога за последно ти пусна преведена манга в манга раздела? Също ми беше казал (средата на 2014), че групата ти започва да превежда манга. Би ли ми казал къде е тая манга?

"Докато някой не направи нещо по въпроса няма как да искате голяма активност." - да, докато не започнете да пускате теми, няма как да има изобщо някаква активност, прав си. Както вие може да кажете, без раздел, няма как да правим теми, то и аз мога да кажа, без теми няма как да се направи отделен раздел.

Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Май 08, 2015 1:03 am 
Аватар

Не пускам теми защото раздел за преведени манги - няма. Не виждам смисъл да се блъскат по 2 теми за една и съща манга в един и същи раздел. Едната с бг превод, другата с английски и всичко да е една голяма каша. Вярно - който търси намира. Но не е ли по-добре да направим така че да е по-леснодостъпно за феновете, а не да ровят в търсачки и забравени теми. Измисляш си оправдания защото очевидно ви мързи да кликнете 2 бутона за да направите още един раздел, който както казах няма да остане празен.
Супер тъпо и обратно разсъждаваш. Първо трябва да има раздел за да има теми и всичко да е далеч по-подредено и достъпно.

МнениеПубликувано на: Пет Май 08, 2015 9:21 am 
Аватар

Puple написа:
Не пускам теми защото раздел за преведени манги - няма.

Това беше възможно най-тъпото оправдание, за което можеше да се сетиш :lol: Не ти го казвам според закона на байганьовщината в българския аниме форум, а защото ти си този, който мисли наобратно и има някаква дупка в комуникацията от твоя страна.

Твърдиш, че интересът ще се засили, само и единствено ако се направи отделен раздел. Ок, сега си помисли, ако ти беше от екипа на един форум и някой ти каже "направи ми раздел, аз ще го напълня", за чий аджеба трябва да взимаш думите му за чиста монета? Кой ще промотира този раздел, след като манга разделът и без това от много време е на командно дишане и 5 човека на кръст влизат там и коментират?

Второ, нямаш никаква гаранция, че ако тези неща се пуснат в собствен раздел, интересът към тях няма да умре съвсем, както примерно стана с бойния колизеум след като получи собствен раздел. В дискусиите поне хората, които влизат, виждат какво се коментира и шансът да погледнат и тези теми, е по-голям, а да подминеш цял раздел е много по-просто.

И трето, какво толкова ти пречи да си пуснеш темите в раздела за манга? Ще се омърсят ли нещо, ще се опетнят ли? Твърдиш, че хората имали проблеми с търсачката? Това са пълни глупости, освен ако не си със синдрома на Даун, да не можеш да влезеш в една тема и да натиснеш CTRL + F или да си кликнеш на бутона разширено търсене. Всичко е направено елементарно. Как другите хора могат да си търсят и намират нещата, а призраците с интерес за бг преводи, за които говориш, не могат? Който има желание да намери нещо, ще го намери.

Пусни си въпросните теми в манга раздела, пък ако се види, че има интерес към тях, си пусни request-a за нов раздел пак. Преди 8-9 години примерно имаше 1 раздел за аниме дискусии, фенскусиите се обособиха като собствен раздел чак когато вече ИМАШЕ теми, които активно да се дискутират. Така се прави дискусионен раздел, а не когато на филанкишията му скимне, че иска да му направят.

--Бог прощава, Ибачи - не.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Май 08, 2015 9:23 am 
Аватар

Цитат:
Обясни ми как искаш да търся манга в АНИМЕ раздел. После аз не съм мислил какво говоря.

Какво да направя, като сам продължаваш да го доказваш? :lol:
Я прочети къде съм казал, че преводът на манги трябва да е в аниме раздела? Дадох Субтитри за пример, защото в момента там се подмятат разни такива теми, а явно не им е мястото там. Само че и във Връзки /Манга/ не е, ако се следваме логиката на конструкция на Аниме раздела.
Спокойно можете да отворите раздел Преводи (Манга) в категорията Манга. Случайно борда там е по-къс с два реда и има къде да го сместите.

Цитат:
Като искам да разширявам къщата, първо отделям пари и купувам материали, намирам време или наемам работници, а не събарям стените и да чакам с месеци да намеря пари за материали или някой друг да ми я разшири.

Абе, момче! :( :lol: Какви пари ти трябват, за да влезеш в админ панела, да цъкнеш два пъти в администриране на форума, да добавиш един подраздел и да му туриш едно заглавие. =))
Няма да ти коства нито пари, нито повече време от 2 минути работа. Намираш си извинения и то слаби. Искаш да кажеш, че ако във връзките имаше 200 теми с български преводи някой щеше да седне да ги мести в нов раздел ли? Доообре, и аз харесвам Приказки от 1001 нощ.

МнениеПубликувано на: Пет Май 08, 2015 10:21 am 
Аватар

Няма смисъл да се правят темите във Връзки(Манга), поради простата причина че никой не влиза там, защото повечето знаят че там няма да намерят нищо полезно. Ако искам да чета манга ще отида в някой online redaer... Кой и как ще разбере, че там изобщо има бг преводи. Освен това като се наблъскат 40-50 теми, после кой ще си играе да ги мести?

МнениеПубликувано на: Пет Май 08, 2015 10:40 am 
Аватар
Feed you with a kiss

Нз, аз не виждам SDC да имат някакъв проблем с това къде им е темата, или каква популярност има в нея, а дори след паузата, дето правиха, пак са си активни
viewtopic.php?f=9&t=27273&start=75

МнениеПубликувано на: Пет Май 08, 2015 10:54 am 
Аватар

Идеята е всичко да е на едно. А не всяка група да си слага в нейната си тема проектите и като искаш да намериш дадена манга да ровиш из темите на групи и да търсиш. Смисъл нека си седят линковете и т.н. в темите на групите, но и да има една цяла както в раздела за субтитри. Да не говорим, че другите групи нямат теми.

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 11 [ 156 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]