Виж темата - Променени правила - Общи и за раздел "Субтитри"! - AnimeS-bg.com
Дата и час: Пет Авг 17, 2018 12:54 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 8 от 10 [ 136 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Променени правила - Общи и за раздел "Субтитри"!
МнениеПубликувано на: Нед Яну 25, 2015 5:46 pm 
Аватар

Провинциалистите( всички, които не живеят в морски градове) се надуват. Ама като дойдат за седмица на море са по-ниски от тревата. Явно Южното Черноморие ги стряска здравата :D

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Яну 25, 2015 5:50 pm 
Аватар
Ecchi Warrior

Хайде сега, не всички сме такива.
Примерно аз съм в дълбоката провинция на 500км. от морето, но това не ми влияе на характера. То пак зависи какви са ти първите 7 години де. :P
А на море не ходя защото го мразя. Подозирам, че когато са ме водили като малък там (Варна май) съм се давил. Та откак се помня не че имам фобия към големи водни пространства, но и пари да ми даваш няма да дойда там. Само планина! :rocknroll:

МнениеПубликувано на: Нед Яну 25, 2015 5:57 pm 
Аватар

То нормално в Гагаузия да няма плаж като хората. Само камъни. :D От там явно си получил страх.

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Яну 25, 2015 6:42 pm 
Отаку България

rainbow написа:
Провинциалистите( всички, които не живеят в морски градове) се надуват. Ама като дойдат за седмица на море са по-ниски от тревата. Явно Южното Черноморие ги стряска здравата :D

Значи не си виждал плевенчани като отидат на море коренните жители как стават по-ниски от тревата! :lol:
Лично съм ставал свидетел как 4 бургазлии при вида на див плевенски "бек" стават и напускат заведението, не защото ги е срам, а защото ще ядат шамари. :lol: И да допълня, че във Варна, Бургас и София са най големите "провинциалисти" да не кажа чисти селяндури. Особено в Бургас са едни зрънца! :)

Както и да е, нека стана сериозен, за да си изкажа обективно мнението. Първо, не всяка група пуска 1080 p, лично групата, в която аз членувам пуска само един реализ и той е или 480р, или 720p, но в много редки случаи се пуска 1080p и досега е правено само 1-2 пъти едва ли е повече. В България не се пускат по 3 версии, не заради това да се фукаме кой колко пари е отделил за компютър, а защото за да пускаш много версии ти се налага да имаш възможност да си закупиш голям харддиск/ове. Когато превеждаш дадено аниме, трябва да си свалиш видеото му, да го оправиш и след като го качиш, да го сийднеш, но не за 1-2-5 дни, ами да го пазиш, защото може да се наложи и да го ресийднеш. Когато преведеш 10 анимета и общия брой е 60-70 гигабайта, не е проблем да пуснеш 1 версия, но когато пуснеш 3 версии и тези 10 анимета стават от 70 на 150 да речем и като преведеш още 10 и хардиска замина. :lol: Аз имам 48 преведени анимета, които ми заемат сега като погледнах около 649 гигабайта и това са само в 1 версия, ако пусна още една версия на тези 48 анимета и трябва да отделя още 150 лева за нов хардиск, който е Трябва да е поне 1 терабайт, за да може да задоволя 100-200 човека, които накрая няма и мерси да ми кажат. Това отговаря ли ти на въпроса защо не се пускат по няколко версии в България?!

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 25, 2015 6:49 pm 
Аватар
The No-Goodnick

rainbow написа:
Извинявай, в другите страни получават ли пари ?

Да.
Donations за закупуване на дискове на анимета, за поддръжка на сървъри, за закупуване на нови маниши като се развали на някой от екипа :lol:

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Яну 25, 2015 6:56 pm 
Аватар

Разбирам те напълно :) Не си мисли, че се заяждам, отговарям както и на мен се е отговаряло досега- 2ТБ на Seagate са 150лв, Тошибата е 120лв. А и защо постоянно трябва да са ти на харда като можеш да ги сложиш на ДВД-та или на презаписваеми ДВД
Преди време бях предложил като компромисен вариант да се правят само 480п и 720п , в отговор на това 1080п. Еми пак псувни и отговори от типа "купи си".
Лек, престани и ти с другото клише "благодаря". Порастнете най-накрая и престанете да се държите като бебета без близалка. Ще има благодарност ако се престане с надувките, псувните и се започне да се работи за феновете. Нали затова е цялата работа-фен суб. Правиш го за хората, които им харесва японската анимация. Като ще се правят фасони, ще се псува и обижда за всяка уместна критика, благодарност няма да се чуе. Нека нещата да се правят като хората и отговорно и няма да си губим времето в разни така наречени спамове, пълнене на страници и прочие.
Въпрос: Ще има ли 480п? Отговор: Да, ще има. - Благодаря
Въпрос: Ще има ли 480п? Отговор: бе я ходи си *****. Купи си нова машина или изчезвай. - Благодарност няма да получи.
Вие сте си виновни сами с ината си.
Ето още едно предложение- като нямате място на хардовете си , за анимета ,за които има информация, че ще има и в BD версия, то да се превежда и качва само BD.
dadadada-Не ти се получи "остроумието".

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Яну 25, 2015 7:52 pm 
Аватар
Ecchi Warrior

rainbow написа:
А и защо постоянно трябва да са ти на харда като можеш да ги сложиш на ДВД-та или на презаписваеми ДВД

И аз така мислех.
Докато един ден не се събудих и осъзнах, че имам близо 2000 двд диска и когато ми трябва нещо сред тях настава чудовищно ровене. :stars:
За това си реших проблема генерално с няколко харда и текущо разполагам с над 6 терабайта като скоро смятам да взимам още 3 или 4 терабайта. :)

МнениеПубликувано на: Нед Яну 25, 2015 7:59 pm 
Аватар

Дискове... Боже, някои хора живеели в миналото.
В момента има едни т.нар. хардискчета "Паспорт", които са доста удобни, евтини и не заемат място. :wink:

на въображението ни в плен.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Яну 25, 2015 8:45 pm 
Отаку България

DVD-RIP-овете или така наречените DVD дискове живеят около 4-5 години и после умират.(скапват се с времето) Имах 150 диска записани преди 5 години и сега като ги отваря и ми показва, че са празни, а са съхранявани добре. :) Не си е работа да съхраняваш на дискове, а и нямам излишни 120-150 лева за нов хардиск, защото компютъра ми не е само за анимета, тъй като ми е и служебен. Значи Рейнбол не знам как ти е истинското име, но не търси вината само в нас преводачите, а малко и в себе си. Щом така лесно намираш инфо за хардискове вземи и си купи един приличен компютър за 300 лева, който да ти поддържа 1080p и да има поне 320 гига хардиск. Без лоши чувства, но постоянно се опитваш да прехвърлиш вината на другите, никой не ти е виновен братле, че не ти вървят 1080p, не че аз лично ги харесвам, но при положение, че анимето е от 2014-2015 и е 1080 най-малкото на 720 ще се направи, а да не говоря, че в другите държави пускат и с по-големи резолюции. Не знам как изобщо ще гледаш, ако си дръпнеш техни реализи. :(

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Яну 25, 2015 8:53 pm 
Аватар

720p върви спокойно и на 10-годишни бангии, стига да не е нагрухано със сума ти стилове, сетове, псетове и прочие шарени глупости.

Решението е много просто и ви е пред очите от години. Нарича се външни файлове със субтитри. Сваляш субтитрите, после сваляш каквото качество ти е кеф, ако трябва - леко ги синхронизираш, и работата заспива. Аз анимета/филми на харда не държа. Имам над 200 превода и ми заемат няколко МВ на харда. Ако някой ми поиска сийд, давам му линк за сваляне на видеото от чужбиата, мятам му буквите и нещата приключват.

МнениеПубликувано на: Нед Яну 25, 2015 9:14 pm 
Аватар

Как така записани дискове се скапват?? Нещо ми е много чудно. Моите дискове вървят.
За другия- дисковете били отживелица. Хахахахахахахахахаах Дечко, пази нещо в така наречените хардове и след време като се скапе, защото е платка, ще си блъскаш главата.
Дискове с филми, музика, концерти, снимки имам и над 10 години не са мръднали :)
Какви са тези измислици дисковете живеели 4-5 години :lol: :lol: Вие наясно ли сте озвучение, Hi-Fi, ресивъри и съдържатели?
Защо на мен си ми вървят рипове на над 10 години? Само си приказвате ей така чули от някого.
Пиратските копия, които бълваше империята Унисон как още си вървят при мен?

Последна промяна rainbow на Нед Яну 25, 2015 9:25 pm, променена общо 1 път

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Яну 25, 2015 9:24 pm 
Аватар
Ecchi Warrior

Chep_92 написа:
DVD-RIP-овете или така наречените DVD дискове живеят около 4-5 години и после умират.(скапват се с времето) Имах 150 диска записани преди 5 години и сега като ги отваря и ми показва, че са празни, а са съхранявани добре. :)

Значи просто си ползвал калпави подложки.
Аз купувам от време оно само двдта Вербатим с подложки МЦЦ004 - до сега нямам отказал диск. При това имам такива записвани още около 1999-2000г. ;) Съхранявам ги в специални куфари при регулирана температура. И вероятно ще издържат още толкова.
Само където има един лек трик.
Добре е веднъж годишно диска да се прочита за да не се отпуска фолиото.
Най-елементарно копиране на инфото е достатъчно - лазера си прочита всички пътечки и "тонуса" на фолиото се възстановява.

Подобно е на нуждата на касетките да бъдат периодично превъртани, само че при тях е с цел да не залепне за лентата. Но ти си млад и сигурно дори не си докосвал такива. =))

Та големия проблем на двд-тата е в това, че като искаш някакво инфо а те са много почва безкрайно ровене и загуба на време, нещо което го няма при харда.

Същевременно обаче споменатият от теб 4,5 годишен живот всъщност е присъщ на харддисковете. Стандартно се скапват след около 32 000 часа, което е някъде към 5 години.
Неслучайно няма да видиш производител предлагащ гаранция над тях... ;) Оттам нагоре е на късмет.

Да не говорим какво става ако диска умре. Новия ми 3терабайтов дефектира на 8-я ден и отнесе адски много инфо.
Но аз само си го преместих от единия в другия крачол, щото почти всичко беше от двд-тата. Та сега като ми го смениха с нов просто си ги изкопирах пак. :)

Както и да е. Мисля, че ме разбра.
rainbow написа:
Само си приказвате ей така чули от някого.

Те са деца. Не можеш да очакваш от тях нужния опит в тези неща за да оценят адекватно нещата. :)

МнениеПубликувано на: Нед Яну 25, 2015 9:30 pm 
Аватар

Изобщо и не очаквам. Technics ще е нещо напълно непознато за тях.

Последна промяна rainbow на Нед Яну 25, 2015 9:35 pm, променена общо 1 път

Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Яну 25, 2015 9:30 pm 
Аватар

Деца, на по само над 20 години... Като в детски кът сме! =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

на въображението ни в плен.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Яну 25, 2015 9:32 pm 
Аватар
Ecchi Warrior

Ми деца сте я. Аз на 10г. ако бях се изцъркал в някоя (нямах такъв шанс обаче) до сега щях да имам дете тъкмо на 20. ;)

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 8 от 10 [ 136 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]