Дата и час: Вто Дек 12, 2017 11:23 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 4 от 4 [ 55 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Разширяване или промени в модераторския екип на раздел Т
МнениеПубликувано на: Съб Мар 22, 2014 1:33 pm 
Аватар

Както сте я започнали тази тема, драги момчета и момичета, краят ще му излезе точно по средата на нищото. Ще се опитам да ви дам няколко съвета (евентуални решения), защото като администратор на друг голям сайт тези спорове са били ежедневие за мен в продължение на доста години. Ето какви изводи съм си направил от тях...

1. Модераторите са напълно безполезни, ако не работят в екип и не координират постоянно действията си.
2. Екипът модератори се изгражда от администратора. Негово задължение е да определя методиката им на работа, като се старае тя да е максимално ефективна и това да не пречи на останалите потребители.
3. Модераторите се премахват от администратора само при необходимост и при пълното съгласие на останалите модератори, до които той е длъжен да се допита. Нови модератори се назначават на същия принцип, а не по усмотрение на потребителите.
4. За да си добър модератор, трябва да си търпелив с останалите, справедлив, доколкото е възможно, да не си горделив или опериран от чувства.
4.1. За да си добър модератор, трябва да си екипна личност и винаги да се консултираш с колегите си, а не да бързаш да наложиш наказание, да изтриеш коментар или цяла тема.
4.2. За да се извършва успешно посоченото в т. 4.1. е добре да има раздел, достъпен само за модератори, където проблемите да се разнищват далече от погледа на потребителите. Когато модераторите не могат да постигнат единодушие по даден казус, се налага намесата на администратор.
5. Напълно е възможно понякога модераторът да е по-педантичен, а друг път по-великодушен към неспазването на правилата. That’s life. Който не го разбира, да порастне.
5.1. Освен права и задължения на потребителите, трябва да има и такива за модераторите. Ето ви един пример за няколко много прости: цък.
6. Модераторите не са слънца и не могат да огреят навсякъде. За да се пресичат нежеланите доклади и забележки в разнообразни теми, добре е в раздела да има една обща, която да служи за тази цел. Ето още един такъв пример: цък.
7. И накрая, но не по важност, е желателно в проблемните раздели да има правила за модериране, които да допълват общите права и задължения на потребители и модератори. цък, цък.

Когато между модераторите липсва координация, действията им отстрани изглеждат като въртене на мухи без глави. Това дразни потребителите. Не им се сърдете, а премахнете дразнителя. Съгласувайте политиката си на модериране и аргументирайте ясно и категорично действията си. Така ще ви е мирна главата и потребителите ще са доволни.

Нямам какво повече да добавя.

Последна промяна Ragnos на Съб Мар 22, 2014 6:36 pm, променена общо 1 път

velush написа:
Аз веднъж така се бях напил, че в някои моменти се виждах отгоре, как криволича из градинките между блоковете и повръщам до всяко трето дръвче. Out of body experience един вид.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Мар 22, 2014 4:11 pm 
Аватар
TokiSubs

Много правилно казано.
Тук, обаче, аз не забелязвам да се спазват повечето принципи, посочени от теб.

Никой няма да дойде и да ни спаси, ако ние самите не искаме да се спасим.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Мар 22, 2014 4:39 pm 
Аватар

Все отнякъде трябва да се започне. Но има и по-практични начини от това да се изгонят старите модератори и на тяхно място да се сложат нови и неопитни, които вероятно ще повторят същите грешки.

velush написа:
Аз веднъж така се бях напил, че в някои моменти се виждах отгоре, как криволича из градинките между блоковете и повръщам до всяко трето дръвче. Out of body experience един вид.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Мар 24, 2014 12:11 am 
Аватар

Явно няма какво повече да се добави...

Присмял се хърбел на щърбел.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 27, 2014 1:14 pm 
Отаку България

Някакво подобрение по въпроса има ли? Нещо променено ли е, не е ли?! Нови хора за модераторския екип намерихте ли, виновните випове и модератори наказаха ли се?! Все въпроси без отговор и решение! Момчета, стягайте се и не се лигавете ами се раздвижете малко. Аз ли трябва да ви напомням или вие си знаете?!

Човек от голям сайт ви направи забележка, че ви куцат нещата, пак мълчите - това мълчание от срам ли е, заети ли сте по този въпрос или пак си мълчите, докато затихнат нещата! Ако други забравят аз помня и ще ви подсещам периодично, за да не забравяте. :)

Дадоха ви и примери как да си направите правилника, ако не ви се мисли. Докога питам аз ще си бъркате в джоба и ще гледате One Piece по цял ден (Отвратително аниме между другото.) Една камара модератори сте, а един проблем не можете да оправите. Не разбирам как може такава несериозност в най-големия аниме портал. Аз ли трябва да съм ви ръководство, че да се раздвижите, колега ли трябва да съм ви, работодател или трябва да сме някакви роднини, че да ме послушате? Подходиха хора с оплаквания - никаква реакция, подходиха с факти и доказателства - никаква реакция.

Докога тая хаймания, докога?

П.С. Ами то те новите ще са далеч по-опитни от старите модератори съм сигурен на сто процента, а като гледам каква анархия е при старите при новите поне ще има живец да правят нещо и да оправят. А и от стари футболисти нов отбор не се прави. Стари модератори на нов режим на работа същата кочина става. Колега Рагнос, тук нещата не са така контролирани като при вас, те не слушат разума, а ти им говориш за ред и дисциплина, където куца началството куца и работния процес.

Смяна на началството оправя работата, където нещата се контролират там се работи.

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 27, 2014 5:13 pm 
Аватар

Ичо, прав си да се сърдиш, но нещата не са толкова прости. Когато нещо функционира по един неизменен начин толкова отдавна, колкото Анимес, е много трудно да се въведе промяна дори при добро желание. Няма как да знаеш за какво говоря, докато не се сблъскаш с него, но съм сигурен, че това на модераторите им е ясно и рано или късно нещата ще се случат.
Затова и казах, че няма ли екип, няма нищо, и дори един авторитарен лидер не ще успее да наложи ред, когато останалите не искат да го слушат.

velush написа:
 Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 27, 2014 6:10 pm 
Аватар
Let there be SPAM!
Let there be SPAM!

Темата се развива доста бурно. Модераторският екип вече е с 2 модератора по-малко, като скоро ще им бъдат намерени заместници. И двата модератора прецениха, че нямат достатъчно време за форума и се оттеглиха.

При проблеми по темите винаги може да се използва функцията "докладвай" и да се докладва конкретна публикация. На всички модератори веднага им светва в червено.

Като цяло ако се спазват правилата, тогава нуждата от модериране ще бъде сведена до минимум. Правилата са точно и ясно описани и трябва да се спазват от всички. Преди мнозинството се оплакваше от твърде строг контрол и яростно модериране. В момента нещата са доста по-освободени, но отново има бунтове за проблеми...

МнениеПубликувано на: Чет Мар 27, 2014 6:29 pm 
Отаку България

Трябва строго модериране и дисциплина иначе не става! Един, двама, пет ще избягат, защото не им изнася реда, но 100 ще се върнат, защото ще видят, че тук има ред и дисциплина и ще си върнат интереса към сайта и форума и както обещах щом модераторите са отстранени отново ще се възобновят качванията в тракера от нашата група, още сега ще кача всички не качени досега торенти. :)

Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 27, 2014 7:53 pm 
Аватар

Не става така, вервай ми. От една страна модераторите ще защитават тезата, че форумът е привилегия, предоставена безвъзмездно на потребителите, и те са длъжни да се съобразяват с установения ред, дори да не им харесва. От друга - потребителите са свободни да участват или да си тръгнат от форума, когато спре да им харесва. Най-важното е да няма разделение между двете групи, защото в противен случай винаги ще са във вражда. Аз лично съм останал с впечатлението, че най-удобният модератор е този, който не се набива на очи. Тоест, той си върши работата, но без излишна показност, не влиза пряка конфронтация с потребителите и тушира споровете в лични съобщения, а не в темите. Затова и преди доста време в Спирита премахнахме цветните никове. Не ги виждаш - не ти пречат. Ще се изненадате какви тривиални неща гъделичкат самочувствието на човек и какви му бъркат в здравето.

Освен това има една хубава тема за нетикета в интернет, която много харесвам. Добре е и модератори, и потребители да я прочетат. А ако се опитат да спазват препоръките в нея, нещата лесно ще тръгнат от само себе си.

Сега ще е добре и модераторите да се обадят, че нещо замлъкнаха по темата.

П.П. Пробвайте да не се плюете един-другиго. Върши чудеса.

П.П.2. Един път напуснеш ли сайт задето не ти изнася, шансът да се върнеш в него клони към нула. Елементарна психология. Затова и не разчитай 100-те доволни от реда да се завърнат. Просто ще загубиш 5-те недоволни.

velush написа:
 Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Мар 29, 2014 1:41 am 
Аватар
Anime Hunter

dripper написа:
Аз искам да знам, защо Бел го игнорирате... Не го споменахте нито веднъж, какво е туй нещо ? Срам и позор. Пък уж всички модове в аниме раздела са ви проблемни... Всички му дължите извинение!!! :lol: (edit: B1nKaTa и тебе сорка, мислих, че и теб са те споменали, ама не са, извинение и на B1nKaTa !!!)

С бел се чувстваме пренебрегнати направо xD отива в ъгъла да реве!!! :king:
а и btw извинението ти не се приема :lol:

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 4 от 4 [ 55 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]