Дата и час: Нед Юни 24, 2018 9:04 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 1 от 1 [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Нов раздел "Фигурки"
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 15, 2013 5:09 am 
Аватар

Мисля че няма да е лошо да се направи един раздел "Фигурки".
С няколко такива подраздела:
- Екшън фигурки
- Сглобяеми модели
*Real Grade
*Perfect Grade
*Master Grade
*High Grade
*First Grade
*Non-Scale
- Колекции
- Магазини, аукциони, посредници и доставки
- Продавам/ купувам
Това го предлагам защото днес бях на АниФест13 и макар и да бях стигнал рано доста неща бяха разграбени, аз лично като си падам по меха си взех 2 броя сглобяеми Гъндам-и. Аз мойте поне си ги оставих в колата, един пич така си стискаше кутията и си я пазеше, че на моменти беше дори комично.
Та няма да е зле, такива момчета и момичета да има къде да се похвалят. Или пък такива като мен да си пускат в снимков материал прогреса на сглобката на нещенцето си.
Не съм ровил много из нета за подобен форум, но пападнах на един доста интересен рускиhttp://moifigurki.ru

Профил  

Заглавие: Re: Нов раздел "Фигурки"
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 15, 2013 1:55 pm 
Аватар

Imo

- има раздел купувам/продавам в Лични проблеми
- интересът към фигурки не е толкова голям, че да се прави цял раздел за него
- със сигурност някъде из фенскусиите има цяла тема, където тия неща можеш да си ги обсъждаш на воля :lol:

P.S. oh yeah, here's the thread in question

viewtopic.php?f=46&t=33658

itachiuchiha88 написа:
Бог прощава, Ибачи - не.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Фев 24, 2014 4:14 am 
Аватар

Аз бих подкрепил тази идея. Слабият интерес се дължи на стандарта, но само донякъде - по-скоро е въпрос на информираност или култура, в случай, че днес в този форум някои говорят за аниме/манга "култура", то преди има-няма две десетилетия, когато гледах Ghost in the Shell всеки ми казваше "гледай го тоя пак гледа детски" (true story).
Аз имах "личния проблем", че по онова време четях чужди списания за аниме, каквито тук все още няма (а и да заима, предполагам, че не само аз не си купувам списания вече), но това го казвам във връзка със списанията на тема "играчки" или по-точно фигурки (които според някои не са фигурКИ, а статуи, не, фигурКИ са! Само дето приличат на статуи, лол.) които съществуват днес и в които се съдържат тонове информация и изобщо интернеДа може да ви убеди съвсем набързо, че това си е една индустрия с много материал, какъвто хората споделят из аниме форумите и цял свят, но не и в тези у нас. Заради слабия интерес, к. А може би и защото познавам хора, които "пари за игри не дават", въпреки че са вманиячени геймъри, така и вероятно повечето аниме-манга фенове не притежават нищо, което могат да си изпиратстват, с което можем да си обясним и слабия успех на всякакви публикации в сферата на комиксите у нас. :death:
А на мен все пак ми доставя удоволствие да гледам поне картинки и ревюта на фигурки, които може и да не притежавам никога и ми се ще такава "култура" дори и бавно, да се разпростре до нас един ден, че все някога да почнат да се продават такива качествени стоки.

В случай, че не съм се изказал ясно по този въпрос:
1) Не е въпрос на пари, а на нърдщина - хората в ЛЕГО форума например редовно си правят общи поръчки за хиляди левове, феновете на настолните игри пък притежават колекции за хиляди левове. Други пък предпочитат да дават по 200лв за една вечер, от която не им остава спомен.

2) Ако са първо магазините, после феновете/форумите, в момента, в който се натрупа интерес, магазинът ще е затворил.

МнениеПубликувано на: Пон Фев 24, 2014 3:21 pm 
Аватар
Feed you with a kiss

Нямаше ли нещо подобно преди? Не помня дали беше само тема или раздел, но интереса беше нулев и изчезна безславно.

МнениеПубликувано на: Пон Фев 24, 2014 8:33 pm 
Аватар

Ами виждам, че Vixlin си е направил отделен сайт за GUNPLA, но има и много други видове фигурки, от други серии с мехове до споменатите в горе-посочената тема "меки цици", споменах, че има списания и сайтове с тонове инфо, просто е хубаво да се споделят и сред българските фенове и съм абсолютно сигурен, че у нас наистина има достатъчно интерес, че да може да се пускат линкове към ревюта и теми "за хвалене".
Може пък да е дошло време да се даде втори шанс на раздела? :) (не че знам кога точно е замрял, но явно е било отдавна)

МнениеПубликувано на: Сря Фев 26, 2014 4:45 pm 
Аватар
Forsaken Failure

Хората нямат пари да идат на евент, камо ли за да ги дават за фигурки, а и българинът като цяло е циция, just saying

МнениеПубликувано на: Чет Фев 27, 2014 8:55 pm 
Аватар

По-скоро последното, както и принципно подредбата на приоритетите - фигурка или ивент ти е по-важно, хммм... аз като социопат не ги рабирам много тия ивенти, но съм сигурен, че си имат раздел, дори хората да нямат пари за тях...

П.П. Целта на раздела не е да се дават пари, а да се поства информация и да се плакнат очи, подобно на примерно косплей раздела, освен ако не се окаже, че тук там се продават и кослейър-и/ки, което донякъде би ме учудило. Иначе познавам хора (чиито заплати не са хич за завиждане, trust me), които съм виждал да дават по 500лв за 1бр. екшън фигурка-статуя или 1бр. Лего сет, just sayin'...

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 1 [ 7 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]