Дата и час: Вто Ное 24, 2020 4:20 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 111 от 111 [ 1664 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 107, 108, 109, 110, 111
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Аниме трейлъри и нови анимета
МнениеПубликувано на: Пет Окт 16, 2020 9:56 pm 
Аватар

Всяко ново нещо е не съвсем забравено старо :hat:

:D ...

МнениеПубликувано на: Нед Окт 18, 2020 2:06 am 
Аватар

Не мога да повярвам че доживяхме до последния Ева rebuild филм. Още помня годините на чакане за 2рия...

Не че от сега не се знае че ще е зле, но все пак ще е интересно и този аниме "чаптър" да бъде завършен. А и със сигурност ще има меле онлайн покрай заклетите фенови и заклетите хейтъри, тяхното шоу ще е далеч по-интересно от самия филм.

МнениеПубликувано на: Нед Окт 18, 2020 2:32 am 
Аватар

Евангелион работи на достатъчно нива, че каквото и да се случи, да е окей. "Зле" може да е, ако изведнъж се окаже, че всичко е било прелюдия към иссекай продължение, в което Шинджи и Асука се прераждат като писоари в алтернативен свят на елфи.

МнениеПубликувано на: Пон Окт 19, 2020 4:23 pm 
Аватар

Третия филм си е баш зле. Единственото добро нещо което потенциално ще може да се каже за него е ако се окаже добър set up за четвъртия филм, но защо в сага от 4 филма, само 2 реално имат значение (защото 3тия все едно ребуут-на "ребуут-а") ще си остане загадка завинаги.

То и оригиналното аниме не е шедьовърът за който го спрягат заклетите фенове (но е по-добре от филмите), така че и ниското им качество не е прекалено изненадващо.

МнениеПубликувано на: Пон Окт 19, 2020 6:05 pm 
Аватар

Третия филм служи за еквивалент на последните няколко епизода от оригиналното аниме - абстрактно, кататонично, пълно с lust over Kaworu. Анно се нуждае от недоволни хора и смъртни заплахи, че да направи Rebuild-ския еквивалент на End of Evangelion.

МнениеПубликувано на: Пон Окт 19, 2020 6:59 pm 
Аватар

Разбира се - Анно сам вижда че предните 2 филма сами по себе си не предлагат нищо кой знае какво, затова не го притеснява да ги изтрие с 3тия. Който сам по себе си също е копи пейст в много отношения от сериала. То май като изключим срязаните Майор и Професор изживяващи се като wanna be Камина и компания имаше ли нещо ново в него? То и света в сериала е след Impact, както и в предните филми. Аз мисля че без проблем човек може след 2рия да си пусне 4ртия филм и да не е изпуснал нищо съществено. Няколко plot macguffin-а, нищо работа. Реално е невъзможно да изпусне нещо ако е гледал сериала (а не беше ли една от ранните закани на Анно че филмите няма да са като сериала?).

Но обективният резултат е на лица - вместо обещаната нишка градена, подплътявана и засуквана в 4 филма, получваме нарязана и зле слепена от 2 и малко (тук съм щедър защото третия си е половин филм както и да го гледаш, и зачитам прекалено много неща като Мари която реално е бекграунд обект).

Точно това което казваш обрича филмите на провал - Анно първоначално го е правил шоуто за себе си по свое усмотрение, когато се намесват разни там фенове и започва да го прави не заради вътрешно убеждение, а като ответен удар на тях - качеството го няма.

И преди да се спомене отново EoE, доколкото разбирам от заклетите фенове EoE е съществувал до голяма степен във вида в който го имаме в главата/storyboard-овете на Anno още преди да е бил завършил излъчването си сериала, така че там с изключение на 1вата сцена най-вече и последната с live action моментите, е трудно да се говори че идва като отговор на тотално различния (реално обратен) начин по който феновете възприемат Ева спрямо това което е искал Анно. Бил си е заплануван такъв какъвто е от преди да има фенове и мнения (по време на създаване на сериала тоест, щото нали го измислял всичко на момента уж Анно).

МнениеПубликувано на: Пон Окт 19, 2020 7:34 pm 
Аватар

Е, айде сега :Д Зле щото е римейк, зле щото не е същото.
Признавам, скоро не съм гледал Евангелион. Почти нищо не помня от сюжетните хамалогии. Но имам ясен спомен, че 3.33 беше стилистично и емоционално изпипан по конец. Няколко култови момента си спомням и ясно послание, намерение и прочее - нещо, което със сигурност го няма в оригиналния сериал. Помня, че го разбрах какво е искал да каже, как се е чувствал и как тва се е отразило на сюжета. Помня, че сюжета след края на 2.22 е едва ли не коренно различен и напредна много, тотално се отцепи от оригинала и остана за финал да видим нещо 100% ново. Та окей, в тоя смисъл може да се разбира, че 3.33 е пауза между така или иначе случилата се промяна в края на 2.22 и каквото Анно аджеба е решил да прави за Rebuild. Но на мен филма ми беше най-приятен от трите досега:
1) щото нямам против емоционалния almost-nonsense на Евангелион;
2) щото си следваше собствен сюжет и не бързаше да стига сюжетни точки от оригинала;
3) щото имаше с какво да резонира човек, вместо "О не, роботите се сбиха и сега Копието на Свети Нафарфорий ще отключи Tenth Impact от генетичния материал на майката на Шинджи, смесен със спермата му върху Асука" or whatever.

МнениеПубликувано на: Пон Окт 19, 2020 7:38 pm 
Аватар

А и каквото и да кажеш, има я тая песен.
И тва е достатъчен аргумент срещу каквито и да е възмути и негодувания, които някой би могъл да има по въпроса с Евангелион :D

МнениеПубликувано на: Пон Окт 19, 2020 8:25 pm 
Аватар

Не разбирам защо така ги приемаш нещата.

Има реални и обективни тъпотии в Ева. Има и реални и обективни готини неща. Аз съм от сякаш малцинството от хората които са нито die hard фенове, нито хейтъри, и още по-странно че с времето мнението ми за Ева се повиши, въпреки че критиките ми към него нараснаха и се задълбочиха.

Тоест не го критикувам просто за да хейта, и не мисля че пиша клишета тип "Ева е зле щото Шинджи е тъп", примерно.

Асука мрази* Шинджи, Шинджи не разбира защо в единия момент намира някаква връзка с Рей а в другия момент тя е напълно отчуждена от него, Шинджи се чувства манипулиран от възрастните покрай него, Шинджи губи мотивация да пилотира Ева. Това са все неща които описват елементи от сериала, които са и основната сюжетна нишка в третия филм (включително и всичко свързано с Kawaru е 1:1 копие в същността си, разиграно по минимално различаващ се начин от сериала). Нищо което е от значение за героите и историята което се случва в третия филм е ново за него. Нови са цайсите на Гендо и Гурен Лаган-изживяващата се Майорка, донякъде и отношението й към Шинджи, но нея я има за толкова кратко във филма че е без значение тя.

Ако се погледнат нещата обективно, 2рия филм идва като залагащ семената на промяната в героите към интересна посока, и края му е "добре най-накрая си дойдохме на думата нещата да са различни спрямо сериала". На мен ми е смехотворно че в сериала (на първо четене и в първия филм, но там има теории...) сетинга е света 14 след апокалипсис, в края на втория филм се случва повторния апокалипсис който през целия сериал се опитваха да избегнат и се случи баш на финала на EoE, и 3тия филм започва... в света 14 години след апокапсис... и всички герои са на същата възраст привидно (for all plot related intents and purposes)... и повтарят сюжетни нишки и character relationships които вече сме гледали (с малки изключение на някои герои които уж са различни ама имат толкова малко екранно време че са без значение)...

???

Третия филм изгаря всички кълнове от тези посети семена и връща героите и взаимоотношенията им не само в начална позиция, но и ги развива както са били развивани преди това в сериала.

Дори да изключим всичко това (което не трябва да правим), третия филм е нито толкова забавен колкото 2рия, нито пък оправдава съществуването си предвид обявената от Анно идея зад филмите да са различни от сериала (нещо което 2рия прави по-добре въпреки уж "големите" новости в третия), нито пък е интересно продължение на финала на 2рия филм сам по себе си. Седи чисто и просто кат set up за последния филм, но аз не разбирам как края на 2рия филм не е достатъчен за този set up. Глупости като 14 години в бъдещето ама всичко е еднакво (again, for all intents and purposes) просто се изхвърлят като боклукчивите идеи които реално са (както и другите тъпизми уникални за третия филм), а останалите неща са копи пейст от сериала така или иначе, so who cares for them? Нали идеята е да се види нещо ново.

МнениеПубликувано на: Пон Окт 19, 2020 10:32 pm 
Аватар

Приемам ги нещата така (т.е. харесват ми), защото не съм очаквал нищо от филмите. Евангелион при мен имаше просто такъв ефект. Ти си очаквал, и всичко, което попада извън очакванията ти, е разочарование.
Колкото до повторението на тематики, настроения и състояния - тва е... вселенски pattern, авторски почерк, както искаш го наричай. На мен ми харесва, щото е консистентно със героите, има няква ентропия на събития и чувства. Ти очакваш breakthrough и експанзия на идейно ниво - евентуално догодина може и това да се окаже. Досега не се е случило и аз съм доволен и с това.

Ситуацията с Хигураши в момента е аналогична. Тръгнаха да правят rebuild-style remake и засега се получава забележително куцо, и на мен реакцията ми е "да де, ама защо?". Но Хигураши е slasher horror с малки дечица и елементарна time loop заигравка и там е валидно да имам очаквания. Евангелион може да го гледаш вместо психоанализа в ранна юношеска възраст.

Еdit: Не, не ми е валиден аргумента. И аз да съм почитател на някой артхаус филм примерно и да му направят продължение, и аз ще искам да има смисъл. Разбирам. Значи остава просто нещо в 3.33 да е резонирало с мое преживяване и затова да го харесвам. Тва е :lol: Съжалявам, че теб не те кефи. Явно при правилните обстоятелства има какво да се почерпи от филма.

МнениеПубликувано на: Вто Окт 20, 2020 12:48 am 
Аватар

Аз не съм имал очаквания към филмите, повишението на мнението ми за Ева дойде след излизането и гледането ми на третия филм, от тях по време на първото ми гледане съм очаквал само мека екшън (2рия филм на 2ро гледане ми хареса повече след този момент, докато третия само повече ме озадачи и затвърди колко не е добре измислен и самостоятелно, и като звено от нещо по-голямо). Това изявление на Анно го разбрах по-късно. Просто се опитвам да анализирам нещата които виждам.

Ако има "breakthrough и експанзия на идейно ниво" - YES, това е право в десетката за мен. Но се кефя и на неща които не залагат на такива неща (Redline примерно).

Психологическото профилиране в Ева е една от интересните и силни страни на шоуто, съгласен - не съм съгласен че е чак толкова задълбочено, интелигентно и добре изпипано както някои фенове смятат, сравнено с други заглавия. Но аз се кефя на абстрактни неща, и разбирам как хора които принципно се кефят на по-стандартно развитие на сюжет и герои вместо абстрактно развитие на символи, идеи и философия, заченките на психо-анализа и философия в Ева може да се сторят интересни и по-дълбоки отколкото са.

Хубаво авторски почерк за героите... Но защо този pattern не е спазен при Катсураги и Рицуко тогава (питам напълно искрено, те са променени но не виждам това да води до каквото и да е интересно или от полза нещо, поне за момента, а се губи много)? Къде е Каджи (изключително важен герой не чак толкова сам по себе си, въпреки че е любим персонаж за мен лично, колкото функцията му в сюжета да задълбочава характеризирането на другите герои)? Какъв е авторския почерк при герои като Мари или тези новите на борда на Дай-Гурен бригадата?

Кажи ако можеш и се сещаш какво точно е резонирало в теб третия филм, за мен ще е интересно да разбера. Аз нямам проблем хора да се кефят на филма, както и на Ева като цяло, просто според мен много хора се изхвърлят. Не знам дали си ходил да четеш в Eva Geeks форума примерно, там пишат как Ева е най-великото нещо измисляно от човек някога.

Edit: И две интересни видеа по темата:
https://www.youtube.com/watch?v=QEn6-vLYvFQ
https://www.youtube.com/watch?v=sATCoI7Ozk4

МнениеПубликувано на: Вто Окт 20, 2020 2:52 am 
Аватар

Не съм чел много-много чужди мнения, но да - Ева не е creme-de-la-creme и категорично нищи теми, които са супер интересни само в определена възраст. Но категорично е класи над 90% от японските продукции и е много чаровно с тва, че Анно си е прожектирал личностните проблеми върху света. Японците генерално умеят и харесват да си крещят един на друг разни базови фройдски терзания, и просто неговия breakdown се е получил артистично и сюжетно издържан. На много такива опити в днешно време в крайна сметка им липсва смелост. Творците зад тях не са достатъчно опитни артисти и достатъчно измъчени, за да спрат да мислят как ще се приеме. В 3.33 имаше нещо такова, имаше го непукизма от оригинала и характерните за Евангелион логически скокове в сюжета.

Иначе какво ми хареса - Каору беше първата истинска любов на Шинджи и филма проследи тая мелодрама по-добре от оригинала - и тва е тема, която е винаги актуална, особено за подрастващи човеци. Мисля, че ми хареса също, че във филма Каору се спомина с повече кръв, грозно реване и осъзнаване на последствията. В сериала слушаш 2 минути от Одата на радостта и евентуално съчувстваш на Шинджи. Във филма на фон осезаемо се случва апокалипсис, става по-ясно, че и двамата ги използват, по-подчертана е библейската тематика с грехопадението и генерално едва ли не "света ще свърши, ако си въобразиш, че си щастлив и обичан". Въобще основната тема на Евангелион - цялото катастрофално усещане на тва да порастваш, да носиш отговорност за действията си и съществуването ти да не е прави чуждото същестуване невалидно - в 3.33 се случи с много повече финес, яснота и координация. Дали на Каору ще му излети главата, или Асука ще каже "kimochi warui" - Шинджи е в изходна позиция и трябва да живее със себе си. И горе-долу всичко от оригинала към момента е изчерпано - и сюжет, и послание. Последния филм има да предложи само нови неща.

Иначе че Мари е for shits and giggles - ясно :D Защо да има възрастни герои в сюжета, като може да има saabisu-saabisu!

Edit: Изгледах второто видео. Ми не, не го е схванал пича. Да, много неща липсват и затва са компенсирани и компресирани в други събития. Смъртта на Каору във филма не е само за екшън и щото има бюджет. Тва че не Шинджи го убива, а Каору го лишава от избор и се жертва сам е еквивалента на момента, в който Асука гали Шинджи по лицето, докато той я задушава в края на ЕоЕ. Показва му се, че има по-важни неща на света от неговите емоции.

МнениеПубликувано на: Вто Окт 20, 2020 10:06 am 
Аватар

Цяла вечер и част от нощта да обсъждате този претенциозен въздух под налягане Евангелиона, при това в грешната тема...
Каква абсурдна загуба на време, а можехте да тролите някого в reddit или нещо друго такова продуктивно и полезно за обществото.

- Few people do.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 20, 2020 5:01 pm 
Аватар

Forum is ded, mods are gone, fuck the police.

itachiuchiha88 написа:
Бог прощава, Ибачи - не.
velush написа:
Къв е смисълът да трупаш уийб точки, щом в магазина не продават тигани или чаршафи с намаление за тях?
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 111 от 111 [ 1664 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 107, 108, 109, 110, 111

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]