Дата и час: Вто Окт 16, 2018 12:46 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 39 от 39 [ 582 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 35, 36, 37, 38, 39
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: *~~ С П А М ~~*
МнениеПубликувано на: Вто Окт 16, 2018 1:22 am 
Аватар

Що не спа, днеска минах 20тина километра баир с колелото като снощи бебето ме побърка. Трябва да сънувсм трети сън, а гледам снимки на молци

МнениеПубликувано на: Вто Окт 16, 2018 1:38 am 
Аватар
Ecchi Warrior

В последните две години съм в постоянна борба с килограмите, бях надскочил 115, сега съм 103 напит и наяден но пак ми са много. :(
Става ужасно бавно заради невъзможността ми да се товаря физически.
Като чета за хора къде от 100 стават 70 за година и не мога да разбера как го правят.

Инак е ясно, захарта трябва да се елиминира колкото може, храна само колкото е нужно за да функционираш за деня.
Газирано не пия от много години, не пия алкохол, не пуша.
Обаче покрай стреса чопля семки и чипсове в промишлени количества, или по-точно го правех до мига в който осъзнах че не се побирам в дрехите си.
Оттогава съм съумял да се огранича до 6,7 пакета семки и 10на чипса на месец, от дъжд на вятър някоя вафла, та правя всичко възможно да ги намаля поне до 1,2/м.
Преди време пих едни лекарства за нерви и близо 2 месеца не докоснах чипс и семки обаче не мога постоянно да се тъпча с лекарства.

Последна промяна Belgarion на Вто Окт 16, 2018 1:54 am, променена общо 1 път

МнениеПубликувано на: Вто Окт 16, 2018 1:41 am 
Аватар
Ecchi Warrior

Инак бургери не ям, понякога един дюнер в месеца, пица на ~2 месеца.
Ям 99% готвени храни.
Обаче! на обяд основно ям ориз със зеленчуци (200гр порция) и това е всеки ден за последните 8 години и мисля, че той е виновен донякъде за бавното ми отслабване. :confused:
Лошото е, че другите им манджи (от мястото от където купувам) са все разни с меса а аз меса не обичам. Освен пилешко но само във вид на печено на скара филе. Ориза често го комбинирах с такова но спряха да го продават. :confused:

Последна промяна Belgarion на Вто Окт 16, 2018 1:55 am, променена общо 1 път

МнениеПубликувано на: Вто Окт 16, 2018 1:50 am 
Аватар
Ecchi Warrior

Никога не съм бил лек де, преди казармата бях 87 кила, от там излязох 96 кила (дейба яката храна беше).
При ръст 1,79 последно когато бях ~80к се чувствах най-добре в кожата си и това ми е целта обаче губя надежда. :lol:

Покрай ровичкането на нета през годините разбрах, че като цяло стремежа към конкретно тегло е глупав, просто тялото си е програмирано да покрие някакъв оптимум.
Обаче има голяма разлика между 100 кила с преобладаващи мускули и 100 кила сланина. :lol:
И макар че става бавно съм безкрайно щастлив, че ханша ми се прибра до степен да мога да влезна комфортно в старите си панталони 54 номер. (бях подгонил 60...)
В пика на освинването не можех да си видя оная работа докато пикая =)) а сега вече мога да си видя ребрата, така де, добре покрити с мазнинка но се вижда някакъв релеф. :)

МнениеПубликувано на: Вто Окт 16, 2018 3:02 am 
Аватар
Ecchi Warrior

МнениеПубликувано на: Вто Окт 16, 2018 3:08 am 
Аватар

Jump Force looks fucking hype

МнениеПубликувано на: Вто Окт 16, 2018 3:21 am 
Аватар
Ecchi Warrior

МнениеПубликувано на: Вто Окт 16, 2018 3:36 am 
Аватар
Ecchi Warrior

МнениеПубликувано на: Вто Окт 16, 2018 6:03 am 
Аватар

В такива моменти направо ми иде да си срежа вените.... Или да изчезна безкрайно на място където мога да се наспя

МнениеПубликувано на: Вто Окт 16, 2018 10:47 am 
Аватар
Модератор

@Bel прочети за кетоза и как да влезеш в нея.

След като не правиш нищо, което да е high intensity трябва да научиш организма ти да се храни с мазнини, а не с въглехидрати.

Трябва да попиташ и личния си лекар дали това е окей....особено ако имаш проблеми с бъбреците - може да е кофти.

Иначе сериозно намаляваш въглехидратите (зависи от теглото но не повече от 50-100 грама въглехидрати на ден), белтъчините трябва да са 20-25% от енергиния ти прием и останалото са мазнини

К'во ти говоря - ти можеш да си прочетеш сам тези неща.

МнениеПубликувано на: Вто Окт 16, 2018 10:56 am 
Аватар

Belgarion написа:
Като чета за хора къде от 100 стават 70 за година и не мога да разбера как го правят.

Имаше някакви машини, които това го правят за месеци с кетогенна диета: ядеш само мазнини и месо и почти никакви въглехидрати и по този начин караш тялото да изразходва резервите от мастни депа за да си набавя енергия. В този ред на мисли е ок да чоплиш семки и ядки (без фъстъци, фъстъците не са ядки, а бобови и после те боли стомаха от тях). Чипсовете не са ок. А 100 кг не е толкова много за мъж. Освен ако не си 1.70 or smt.

P.S. ок, виждам че си писал по-надолу, че си почти 1.80, за което 100 кг пак не е много. Наблягай на неща като яйца, риба, месо и гарнитура зеленчуци вместо ориз и ще свалиш без особени усилия.

itachiuchiha88 написа:
Бог прощава, Ибачи - не.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 16, 2018 12:04 pm 
Аватар

Беру-сенсей, според мен за отслабването трябва най-вече поетите килокалории да са по-малко от изразходваните.

Смята се, че на ден средностатистическият човек изразходва 2000 ккал, затова и трите основни диети са: 1800 ккал, 1600 ккал и 1200 ккал.
С други думи трябва да проверяваш какво ядеш (има таблици с хранителни стойности) и в какви количества. Трябва да сметнеш храната така, че да не надвишаваш примерно 1600 ккал на ден.

"Лечението" с глад е особено опасно при хора с наднормено тегло, защото освен другите вреди дори може да отключи диабет, затова не трябва да се пада под 1200 ккал.

Никакви храни с определени мазнини (палмово масло да кажем), защото се лепят по кръвоносните съдове. Пърженото също е отказ, защото дори самият процес вдига калориите.
Само варени и печени неща.

Наблягаш на не-тлъстото месо (телешко, пилешко и пуешко...последните без кожата) и риба (но не пържена).

Орязване на въглехидратите, особено на бързо възприемащите се като обикновената захар, глюкозата, царевичното нишесте и пр. Има таблици с гликемични фактори на храните - трябва да се избират най-ниските. Това примерно значи, че оризът, картофите и хлябът са аут. (Последните две може, но само в съвсем малки количества)

Колкото и да се режат въглехидратите не трябва да се падат под 124 грама на ден (защото не си атлет и не си в първа младост) - може да доведе до изпадане в хипогликемия.
Това обаче не означава, че трябва нарочно са се тъпчеш със захар. Просто трябва да видиш, колко въглехидрати поемаш с останалата храна. Тя евентуално е богата на такива - мляко и млечни продукти, плодове, някои от пресните зеленчуци (примерно моркови), варивата (боб и леща) и т.н.
Ако решиш, че ти трябват екстра въглехидрати те трябва да са от бавно възприемащ се тип, примерно не бонбон дропс (който ще те удари веднага), а блокче шоколад.

Естествено чипсовете трябва да си отидат, защото хем са мазни, хем са висококалорични, хем съдържат бързо възприемащи се въглехидрати и хем са подправени с разни вредни боклуци, които да те зарибят.
Царевичните пръчици са същото, само дето не са толкова мазни.
Измисли психологически заместител - нарязани пресни гъби, поръсено с червен пипер кисело зеле...знам ли...

Още има разни диетични и диабетични стоки, но все пак прочети какво пише на етикета им, защото на множество от продуктите въобще не им е мястото по тези щандове. Някои от нормалните продукти имат по-добри хранителни стойности.

MAL-list
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 39 от 39 [ 582 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 35, 36, 37, 38, 39

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]