Дата и час: Съб Дек 07, 2019 1:59 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 4 от 9 [ 122 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 23, 2008 1:37 pm 
Аватар

Такаа, проблема с картата и парите се оправи, но имам и друг въпрос.

Та поръчах си няколко неща от Amazon, днеска са ги ship-нали, и пише, че ще пристигнат някъде около 13ти февруари. Супер. Но въпроса ми е, как точно ще си ги взема? Някой по-напред в темата, каза, че от пощата са пратили бележка да си ги прибере от там. Един познат от Англия пък казва, че при тях ти го доставя куриер. Та като на ближи времето на доставка, как да си ги търся?

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 23, 2008 2:26 pm 
Аватар
Masaka?!

Аз лично получих известие по пощата, че имам да си прибера колет от близката пощенска станция.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 23, 2008 3:17 pm 
Аватар
Цар Алко

Зависи, един приятел си поръча няколко двд диска и ест. му пратиха бележка да си ги вземе от най-близката пощенска станция, обаче след това си поръча една книга(не много голяма) и му я доставиха на място, говорим за amazon.kon нали? :) :lol:
Един offtopic: само да попитам още ли важи тази забрана от amazon.com за България да доставят единсвено цветя, книги,vhs, dvd и май тва беше. Просто от две години и нещо не съм пазарил от този сайт, че ми стана интересно :).

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 19, 2008 12:58 am 
Аватар

България и сносна доставка на манга са две далеч несъвместими неща.

itsumademo kawarazu ni,irarenakatta koto
kuyashikute yubi wo... hanasu!
~
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Апр 06, 2008 1:24 pm 
Аватар

В Хеликон така се получава заради доставката,а не заради стойността на самата манга.Ми и аз така си поръчах 2 тома на RG VEDA и дадох 75 кинта...Мноо гадно ама...

Only one of us can ride forever so you and I can't live or die together. All we can do is collide together so I won't stop until I'm forever one!
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Май 10, 2008 4:17 am 
Аватар

Проблем ли е да се поръчва от САЩ, защото в Английския амазон ми излиза около 2-3 пъти по-скъпо. В американския сичко е около 130$ (към 200лв.), а в английския бие на 180 ЛИРИ (което ще рече към 5 стотака :shock: ).

Monkey D. Luffy

Изображение[/center]
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Май 10, 2008 6:30 am 
Аватар
Цар Алко

someonе, не е проблем, но за страни извън ЕС доставки над 45 долара се таксуват с мито и познай... :lol: . Прочети тази тема http://forum.animes-bg.com/viewtopic.php?t=31850 и си пиши с някой от по-разбиращите за какво става дума.

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Май 13, 2008 10:48 am 
Аватар

spiralkinda написа:
someonе, не е проблем, но за страни извън ЕС доставки над 45 долара се таксуват с мито и познай... :lol: . Прочети тази тема http://forum.animes-bg.com/viewtopic.php?t=31850 и си пиши с някой от по-разбиращите за какво става дума.
Ами ние сме в ЕС и би трябвало да ги няма тия неща, а и мито и еко такси на комикси :roll: . Пък и може да направя врътка с GIFT тъкмо ще ги пратят на Пощенската Кутия на вуйчо ми, защото по пощите крадат като луди :x

Monkey D. Luffy

Изображение[/center]
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Май 14, 2008 12:46 pm 
Аватар

Прочетох няколко нови поста, за хората, които са си поръчвали от Хеликон. Еми нз как сте поръчвали, но не преди много време (около месец) поръчвах от Бс манга, последните 4 тома на D.N. Angel, и общо ми излязоха 84 лв, т.е. по 21 лева на парче (това + доставката си говорим ;)) Сега пак ми пристигнаха манги, и познайте, пак са около 20 лв. Ако искате мога отново да започна поръчка на манга, аз достатъчно добре се познавам с хората от книжарницата и знам как мога да избегна тези космически цени ;)
Така че ако Мори позволи, ще пусна пак темата за поръчка (може и тука да пиша, макар че се боя, че може да се оспами доста) и ще приемам поръчките ви. Няма да ми е проблем, още повече, че скоро най-вероятно ще се пренеса в София и ще ми е по-лесно да събирам парите ;) Препращането на книгите към други градове ще става или чрез безплатна доставка Хеликон -> Хеликон (за градовете, които имат Хеликон де) и чрез Спиди, чийто цени за доставка са мизерно ниски. Тъкмо вече едно момче от форума ме пита за една манга дали ще я има, ще я има почти 100%, но самичка е естествено, че ще излезе скъпа.

П.П. Мангите пристигнаха за около 2 седмици и за двете поръчки. :wink:

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Май 27, 2008 5:09 pm 
Аватар

Имам един въпрос относно поръчките на манга. Та навих се да си поръчам няколко томчета и мисля да го направя през Хеликон (от София съм). Някои може ли да ми каже къде се намира офиса за поръчка? Трябва ли да нося нещо друго освен ISBN? Искам да попитам и някой скоро поръчвал какви цени да очаквам, че да не се шашна (томчетата, които си харесах струваха по десет долара в amazon)?

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Май 27, 2008 8:21 pm 
Аватар

Значи... трябват ти двата ИСБН кода до колкото знам (поне аз така правех,като поръчвах от Амазон - взимам на едно листче Isbn-10 и Isbn-13). После отиваш в Хеликон (дам,книжарницата,а не някой офис) и казваш на продавачите на касата,че искаш да поръчваш книжка от чужбина, оставяш кодовете и на следващия ден (в повечето случаи) отиваш да потвърдиш поръчка и да дадеш капаро (на мене ми искаха 1/2 от общата цена на книжките).
Цена цена... еми зависи. През Англия като поръчвах две томчета (пак нейде по 10 долара парчето) ми излязоха към 45 всяко с доставката. През Америка е по-евтино- нейде 35 кинта :)

Но~ това е личен опит :lol: не знам в София как седят нещата с поръчките, но предполагам си е пак така. И за цените не знам,но вярвам,че за половин година не са ги вдигнали ;)

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Май 27, 2008 9:25 pm 
Аватар

Мерси много за отговора :)
Утре отивам да направя поръчката и ще се надявам нещо да не се обърка (аз съм от хората при които все нещо ще се оплесква - абе лош късмет :lol: )

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Май 28, 2008 1:09 pm 
Аватар

Днес ми пристигна поръчката ми от манги (вероятно никой не се съмнява в радостта, която изпитвам в този тържествен момент ) :lol:
Та да посоча, че една книжка ми излезе около 13 лв!! И то при положение, че не ги взех на най-ниската тарифа за доставка. Всички книжки са нови и пристигнаха в даже прекалено обезопасено състояние. Сайта, от който ги поръчах е www.otakufuel.com. Всички манги и въобще артикули са минимум няколко долара по евтини от нормалната цена(т.е ако принципно е 10$ то там ще е 7.99$). Не искат никакви допълнителни такси и се плаща единствено доставката, за разлика от амазон например, където са 4$ отгоре за всяка книжка. Този ми опит с отакуфуела беше малко рисков да пробвам дали са коректни, но всичко беше тип топ. Единствено се случи да нямат една от книжките на склад и 2 седмици по-късно от трябващото ми пратиха поръчката. Предполагам, че ако предварително се пусне имейл с нещата, които се искат с въпрос дали са на склад няма да има проблеми^^ Лично съм пращала 3 имейла и на трите отговориха в рамките на 24 часа :)

Та това е новия ми опит в манга пазаруването. Ако някой иска повече информация или някакъв въпрос на който мога да отговоря, да пише тук или направо да ми прати лично^^

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Май 28, 2008 3:46 pm 
Аватар

охооо честитутка и мерси за сайта ^^ ще го пробвам следващия път - добри цени показва :nod:
и аз си чакам сега от амазон и ще излязат по 16,50 лв парчето, ама otakufuel-а си изглежда доста по-атрактивно за джоба :lol:

Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Май 28, 2008 6:33 pm 
Аватар

Честито,честито,бая далавера е О:

Само да питам, нали с кредитна карта се плаща, като се пазарува от сайтчето? ^^'

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 4 от 9 [ 122 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]