Дата и час: Съб Ное 18, 2017 5:32 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Страница 4 от 8 [ 109 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Спиране на торентите в AnimeS-bg.com
МнениеПубликувано на: Сря Юни 10, 2015 4:21 am 
Аватар

Мхм дълги години бяха ;) ... gg

МнениеПубликувано на: Сря Юни 10, 2015 7:09 am 

Хей пробваите този сайт:https://www.animegaki.com/?connected_with=google
HD итн също ги има

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 10, 2015 9:49 am 
Аватар

rainbow, като спомена 2005 и страхотните скорости, които си имал...
Е, аз тогава ползвах интернет клубове, където скоростта беше прилична, но едно е да имаш принципно добра връзка, друго е достъпа до конкретни сайтове.
Помня, че международните връзки не бяха толкоз добре и скоростите варираха. То и нашенските сайтове ту ги имаше ту ги нямаше.
Във VBOX-а (всъщност не помня кога се появи) в началото имаше само Naruto и то с ужасно качество, а за български превод въобще да не отваряме дума.

Смисъл от български FTP-та и тракери имаше, защото скоростта от тях беше множество пъти по-голяма.

То тогава и превод се правеше само на аниме филми и единични OVA.
Сериалите почнаха да ги превеждат ентусиасти от аниме клубовете, първите заглавия май бяха - Slayers, Hellsing и Vandread.

А сега ако погледнем има големи промени.
Международната скорост е почти същата, като вътрешната.
Стрийминг услугите, чужди и наши ползват по-мощни сървъри, което позволява видео с по-прилично качество.
Превеждат се неизмеримо по-големи количества аниме.

Т.е. свидетели сме на доста промени, които и в крайна сметка водят точно до намаленото потребление.
1. Вече човек може да гледа международен стрийм и при това с поносимо качество.
2. Няма спад на преводите, а има увеличение. Скоростта на превода също не ми се вижда намаляла. Едно време се почваше години след излъчването.
3. От друга страна обаче потребителите се разлигавиха и май станаха технически по-неграмотни. :lol:
Я виж по темите в Маймунда, колко хора се оплакват, че не могат да си пуснат правилния поток на титрите или на дублажа.
Сега очакват всичко до час след излъчването и не им се занимава с инсталирането и ориентирането в пакети с кодеци, филтри и плейъри, затова им е по-лесно да отворят сайт за стрийминг (евентуално от телефон или таблет).

То въобще концепцията на компютърните комуникации се променя. Преди имаше концентрирани на определени места данни, сега всичко се разпръсква в cloud-а. Не че последното все още не е голяма шитня и всеки хакер може да ти се намеша, но говорим за стратегически промени - относително слаби машинки, които са в перманентна връзка с по-мощни външни източници. Голяма част от данните се съхраняват външно.

Последна промяна velush на Сря Юни 10, 2015 10:04 am, променена общо 1 път

Тая глава беше човешка, но невъобразимо ужасна. Продъненото й и зверовито лице, дето светяха две очи безумни, които се въртяха и пулеха свирепо, се свършваше с една остра изместена челюст, която млящеше и пущаше лиги като на преживните животни;

MAL-list
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 10, 2015 9:50 am 
Аватар

с падането на торентите последните няколко месеца все се надявах да се чака просто да се оправи някакъв бъг, но уви....

евалата, че изобщо го имаше. gg

а за оплакващите се, плс продължете :tv:

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 10, 2015 10:11 am 
Аватар

Толкова хора си направиха регове във форона само за да хлебят в тая тема, по-добре си ги използвайте да влезете в съответния раздел и да си намерите заглавието, кеф ви български и международни торенти, кеф ви директен даунлоуд от дата.бг :Д Не е и като заглавията да ги няма в замундата с бг превод като толкова плачете да са с български субтитри.

А за всички инвалиди и дауни, на които им е безбожно трудно да се ровят в каталози и не знаят за браузър командата Ctrl + F, ползвайте функцията на форума "Търсене" :Д

--Бог прощава, Ибачи - не.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 10, 2015 10:41 am 
Отаку България

rainbow написа:
Да, абсурдно е , когато казвам истината. Нещата, които изброих са верни. По-рано един се оправда с VBOX. Пак питам-кой е виновен? Какво сипеш оправдания за учене? Аз не съм ли учил? Не съм ходил в Университет- неее :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: И випуск 2008 бяхме първите с матури. Знаеш ли колко време се подготвях? Една седмица-да си погледна граматиката и край. И сам си учих темите по литература и история. Ако някои не можете да си разпределите времето си е ваш проблем.
А че ти си се засегнал-значи съм прав. Тракерът щеше да съществува още ако не бяхте толкова Твърдоглави и Инатливи. А да видим като сте толкова отворени колко ще съществувате като групи след днес. Половината реагирате като настъпени госпожици-малко критика и започвате с тъпотиите.
Сам признаваш, че вината е във вас- бавенето на проекти поради лакомия или друго. Значи хем отричаш, хем признаваш.

Братле, ти български език разбираш ли, асимилираш ли това, което ти се пише?!
Каква истина казваш? Ръсиш абсурд след абсурд. Никой не се оправдава, никой не се измъква. Отговарям ти в прав текст на български език. Преводите са ХОБИ, превежда се това, което се хареса на преводачите, защото това им е ХОБИ. Всички сме учили, всички сме следвали, но всеки човек си решава как да си запълва и разпределя времето. Ти не си човека, който ще определяш как хората, занимаващи се с превод ще си разпределят свободното време. Проблема не е наш, а твои. Само ти се оплакваш колко зле са нещата, колко било хубаво преди и така нататък. Пак не си прав, преводач съм от 6 скоро 7 години и знам за какво говоря. Преди се бълваха преводи с толкова грешки, че гледането на подобен превод си беше живо мъчение. Сега родните преводи на анимета са на светлинни години по-добре от това, което бяха. Истината за тракера е, че преводачите ряско спаднаха заради вечно недоволни като теб. Преди имаше 10+ преводачески групи, които пускаха по 1-2 анимета месечно и излизаха доста проекти с буквичкир, а сега са 3-4 максимум 5 групи. Сиреч сме 15-20-25 човека, които превеждаме. Аз харесвам да превеждам еччита, екшъни и олдскул анимета, Копелето шонени, олдскул и спортни, това си превеждаме и го споделяме с хората безплатно. Ти не знам какви претенции предявяваш за безплатен труд. 1 епизод 400 реплики, не зависимо от жанра се превежда от 3 до 5 часа само превод. Проверяват се термини, ако има, кара се по-бавно, за да са смислени изреченията и да е максимално близо до оригинала самия текст, за да не си измисляш нов сценарий.
Ти недей да ме мислиш мен и отбора, в който членувам. Поех АнисубсТийм, който беше на издихания преименувахме го със създателя му на Отаку България и сега по-активни от нас няма. Както искаш ме разбирай. Правил съм така с три отбора, ако се наложи и 4-ти ще има. Важното е, че не се отказвам и проектите си текат. Аз се занимавам за удоволствие, за мен това е ХОБИ. По-ясно не мога да ти го обясня. Никой не се прави на настъпен, просто ти обяснявам спокойно и подробно, че не си добре запознат с материала. Правиш типичната българска история - Един работи и 10 го гледат и му дават акъл как да работи. Няма да стане тоя номер! :)

Последна промяна Chep_92 на Сря Юни 10, 2015 10:48 am, променена общо 1 път

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 10, 2015 10:41 am 
Аватар
Feed you with a kiss

Честно казано, торент сайта съм го ползвала десетина пъти и то - преди години...
Много по-лесно ми е или онлайн да гледам във вече тоновете стрийминг сайтове, или да намеря темата във форума и да свалям по епизод-два от дата.бг
I downloaded the whole "Princess Tutu" series like that... :confused:
Наистина не виждам какъв е проблема... Всеки си гони интереса; Транс е сметнал това за най-добрия за него вариант; Що му е да влачи примиращ кон? :lol:
Ако ви е толкова за едните субтитри, няколко човека вече ви казаха - влизайте в темите на групите. Много сложно.. :lol: Най-много да се преориентират да качват преводите си в замунда/nyaa (ако вече не са).

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 10, 2015 12:40 pm 
Аватар

Не бъркайте носталгични чуства с реалност. И аз както всички други съм започнал от тук преди много време и съм дърпал гигабайт след гигабайт от тракера на animes. Факт е обаче, че има толова много чужди и родни торент сайтове, че по навик вече всичко свалям от там. Посещаемостта на форума е доста по - малко от преди няколко години а за торент отдела не ми се мисли. Хубаво и невероятно е че го имаше досега, но всчко нещо си има начало и край. Важното е сайтът да пребъде вовеки :drunk:

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 10, 2015 12:41 pm 
Аватар

Не че нещо, но доста български релийзи открай време спряха да се качват в торент тракера на Анимес.

на въображението ни в плен.
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 10, 2015 1:03 pm 
Аватар
Feed you with a kiss

еее, ти пък сега, не подбивай хората дето само заради преводите са влизали :lol:
(един път преди колко време - само те си знаят)

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 10, 2015 2:05 pm 
Аватар

Търсех причина да се напия, благодаря ти. :baby:

МнениеПубликувано на: Сря Юни 10, 2015 6:02 pm 

Ето и моите 2 стотинки:
Определено можеше да се направи дарителски фонд/VIP потребители и т.н. за да се поемат разходите по тракера. Другото което можеше да се направи е да се преработи торрента по някакъв начин, за да може да се запази интереса. Винаги е било по-лесно да се търси на едно място, отколкото във форум, просто търсенето е по-мудно и времеемко.

Иначе, когато шефа е решил нещо, то обикновено не се оспорва, но все пак, можеше да се обърне към потребителите и те да му помогнат да го спаси/обнови или поне да опита.

Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 10, 2015 6:52 pm 
Аватар

Какъв щеше да е проблема входната такса на Анимес Експо да бъде с 1 лев отгоре който да отива за разноските по хостинга .Факт е нямам представа колко са големи разходите годишно за хостинг но 1 лев отгоре не би натоварил никого около 500 600 човека отиват годишно на Анимес експо по 1 лев на човек това са 500 лева които могат да отидат за разходи

МнениеПубликувано на: Сря Юни 10, 2015 7:27 pm 
Аватар

И аз се чудя защо като цъкна торента ме препраща в форума :shock:

Моята Fun FaceBook Страница :D
Игралният ми канал в YouTube
If you're here, can you prove You're really here ?
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Юни 10, 2015 8:14 pm 
Аватар
Anime Hunter

Kyo_KuSanaGi написа:
Какъв щеше да е проблема входната такса на Анимес Експо да бъде с 1 лев отгоре който да отива за разноските по хостинга .Факт е нямам представа колко са големи разходите годишно за хостинг но 1 лев отгоре не би натоварил никого около 500 600 човека отиват годишно на Анимес експо по 1 лев на човек това са 500 лева които могат да отидат за разходи

нещо се бъркаш.... Малко или много транса си поддържаше торрент тракера от години въпреки, че всяка година имаше спад в използването му! Та защо да взима дарения за нещо, което така или иначе не върви... Сми дори да беше взел тези дарения, не променя факта, че тракера се използваше от много малко фенове! Защо да продължава да поддържа нещо, което така или иначе замира с всяка изминала година! Всичко с времето си...Още повече, че никой не знае кога могат да го погнат от ГДБОБ за нелегално разпространение на торенти... копелетата малко тракери ли смъкнаха преди няколко години, до колкото помня замунда едва се оттърва... piratebay бяха погнали също, сега преди два месеца и Animetake изгоря за подобен шит... та не си струва всичкото хамалуване за едното нищо!

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 4 от 8 [ 109 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]